27.5.2018

Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

20.5.Zlín přibrzdil Teplice, na domácí půdě s nimi remizoval 1:1ZLN - TEP 1:1, 8.kolo | Jakub KudláčTeplice mohly v předposledním kole nadstavbové skupiny A udělat velký krok k zisku mistrovského titulu, ovšem to se jim nepodařilo. Na hřišti Zlína sice vedly od 69. minuty 1:0, avšak domácí o osm minut později díky Votavově trefě srovnali na konečných 1:1.
20.5.Jihlava ve svém posledním utkání padla se Slavií, která ukončila sérii nezdarůJIH - SLA 0:2, 8.kolo | Tomáš KalasJunoři Vysočiny Jihlava zakončili sezonu domácí porážkou s pražskou Slavií 0:2. Za hosty se prosadili Rondič s Vilotičem a góly sešívaní rovnoměrně rozložili do obou poločasů. Jihlava skončí nejlépe druhá, Slavii ještě čeká zápas s Duklou, v němž může poskočit v tabulce výše. Sešívaní touto výhrou ukončili třízápasovou sérii porážek.
20.5.Dukla přibrzdila vedoucí Brno, na domácí půdě mu nastřílela tři gólyDUK - BNO 3:0, 8.kolo | RedakceBrno sice přijíždělo na hřiště Dukly Praha v roli favorita, ovšem to potvrdit nedokázalo. Domácí svého soupeře zaskočili dvěma góly a ve druhé půli ještě přidali třetí. V utkání 8. kola tak vyhráli 3:0 a živí naděje na první pozici v nadstavbové skupině B.
20.5.Liberec přišel o výhru na Slovácku pět minut před koncem a vypadl z boje o titulSLO - LIB 2:2, 8.kolo | Tomáš KučeraFotbalistům Liberce se podařilo otočit utkání na hřišti Slovácka z 0:1 na 2:1 a byli několik málo minut od důležité výhry. Jenže ta se nakonec nekonala. Liberec přestal v ponechané výhodě soupeři hrát, Slovácko vyrovnalo na 2:2, čímž vystrnadilo Slovan z boje o titul. Liberec totiž před závěrečným kolem ztrácí na vedoucí duo nedostižné čtyři body.
20.5.Posílená Mladá Boleslav si poradila s ostravským Baníkem 3:0MBL - OVA 3:0, 8.kolo | Štěpán SlovákStředočeši do utkání vstoupili s brankářem Šedou, stoperem Šušnjarem a záložníkem Susem, tedy posilami z prvního týmu. To se od samotného úvodu projevovalo, domácí celek se po vítězství přiblížil prvnímu místu v tabulce, ostravský tým zůstává i nadále na sedmi bodech.
20.5.Bohemka neměla s Jabloncem žádné problémy. Nasázela mu „bůra“BOH - JAB 5:1, 8.kolo | Aleš SkokJednoznačný průběh mělo osmé kolo skupiny o umístění. Fotbalisté Bohemians nedali Jablonci šanci, když zvítězili jednoznačně 5:1. Fortune Akpan Bassey si dokonce připsal hattrick a byl tak hlavním strůjcem úspěchu svého týmu.
19.5.Hráč kola Ondřej Vintr: S bratrem Markem se známe poslepuMartin LísalDva zápasy, šest gólů. Taková je bilance dvojčat Ondřeje a Marka Vintrových, která společně působí ve Zbrojovce Brno. Oba hráči mají na kontě i první ligové starty v nejvyšší soutěži. Naposledy si v Juniorské lize poradili s Jihlavou 4:1 a Ondřej Vintr byl za svůj výkon, který okořenil dvěma góly, oceněn titulem Hráč kola.
17.5.Sparta v dohrávce zdolala Zlín a přiblížila se vedoucímu duu tabulkySPA - ZLN 2:0, 5.kolo | Ladislav PospíchalJunioři pražské Sparty zvládli důležitý dohrávaný zápas 5. kola nadstavbové skupiny A a na domácí půdě zdolali Fastav Zlín 2:0. Vyrovnaný duel rozhodli svými góly kolem šdesáté minuty Novotný s Palečkem. Sparta se tak přiblížila vedoucímu duu Teplice – Slovácko na dva body, hosté ze Zlína jsou osmí.
16.5.Olomouc v divokém závěru strhla zápas na svou stranu a zdolala DukluOLO - DUK 3:2, 5.kolo | Ladislav PospíchalSigma Olomouc v dohrávaném utkání 5. kola nadstavbové skupiny B zdolala na domácí půdě Duklu Praha, ale snadné to rozhodně neměla. Olomoučtí dvakrát vedli, ale hosté z Prahy pokaždé dokázali vyrovnat. Trefa Dukly z 84. minuty na 2:2 ale nakonec bod hostům nevynesla, neboť dvě minuty nato rozhodl o vítězství Sigmy Raab.
14.5.České Budějovice otočily zápas na hřišti Slavie a slaví vítězství 2:1SLA - CEB 1:2, 7.kolo | Adam JoskaSlávisté vstoupili do utkání s Českými Budějovicemi aktivně a hned po sedmi minutách hry otevřel skóre Pavel Bucha. Domácí pokračovali ve své aktivitě, jenže České Budějovice v 61. minutě srovnaly trefou Jakuba Matouška a v závěru otočily vývoj utkání přesnou hlavičkou Mikuláše Jáši. České Budějovice se díky zisku tří bodů dotáhly v tabulce skupiny B na šestou Slavii.
14.5.Teplice porazily Liberec 3:0 a prozatím se osamostatnily na čele tabulkyTEP - LIB 3:0, 7.kolo | RedakceUž během prvního poločasu bylo rozhodnuto o vítězi duelu Teplic se Slovanem Liberec. Domácí zvládli první poločas mnohem lépe a po trefách Haljety, Hruštince a Šimečka vedli už 3:0. Ve druhém poločase se skóre již neměnilo, navíc Slovan dohrával o deseti bez vyloučeného Köstla.
14.5.Po gólovém hodu ve druhém poločase nakonec získalo tři body SlováckoKAR - SLO 2:4, 7.kolo | Michal RaškaPrvní poločas byl vyrovnaný, ale nakonec byli při odchodu do šaten šťastnější hosté, když se ve 27. minutě prosadil Vaďura. Do druhé půle Karvinští vlétli a už po deseti minutách srovnal Lingr. Odpověď Slovácka ale na sebe nenechala dlouho čekat a o tři minuty později poslal hosty zpátky do vedení Pospíšil. V 69. minutě zvýšil náskok Hellebrand, ale o minutu později po přesné trefě Štěrby to bylo opět o gól. Nakonec sedm minut před koncem se podruhé prosadil Hellebrand a Slovácko si po výhře 4:2 odvezlo všechny tři body.
14.5.Olomouc ukončila vítěznou sérii Třince a vyhrála přesvědčivě 3:1OLO - TRI 3:1, 7.kolo | Ladislav PospíchalJunioři Olomouce ukončili vítěznou sérii Třince čítající tři zápasy a na domácí půdě vyhráli přesvědčivě 3:1. Domácí po úvodním poločase vedli o dva góly a zkraje toho druhého přidali ještě třetí. Hosté sice poté snížili na 1:3 z jejich pohledu, další gól už však ani jeden z týmů nepřidal, a tak tímto výsledkem zápas i skončil.
14.5.Sparta po delší době slaví výhru, duel s Příbramí otočila ve druhé půliSPA - PRI 4:1, 7.kolo | Radek BarkmanFotbalisté pražské Sparty se po třech porážkách v řadě konečně vzpamatovali a dokázali na Strahově porazit Příbram 4:1. Vítězství se ovšem nerodilo lehce. Hosté byli dlouho lepším týmem a zaslouženě vedli, domácí tým nakoplo až vyrovnání Novotného, od nějž Pražané rozpoutali koncert a vstřelili další tři góly.
14.5.Bratři Vintrovi si pohráli i s Jihlavou a Brno je díky výhře v čele nadstavby BBNO - JIH 4:1, 7.kolo | Martin LísalDva zápasy, šest gólů. Taková je bilance bratrů Marka a Ondřeje Vintrových, fotbalistů brněnské Zbrojovky. Ti si tentokrát pohráli s Vysočinou Jihlava, kterou Brňané zdolali 4:1. Právě bratři Vintrovi byli u tří gólů ze čtyř. Díky této výhře je Zbrojovka na první pozici s náskokem jednoho bodu právě před druhou Vysočinou.
13.5.Plzeň vyrovnala za pět minut dvanáct a proti Bohemians brala bodPLZ - BOH 1:1, 7.kolo | Adam JoskaPři prvních dvou střetnutích Plzně s Bohemians padlo celkem jedenáct branek, po první půli třetího duelu, ve které byli domácí mírně lepší, to na gólové hody příliš nevypadalo. Bohemians začali druhou část zápasu lépe a po trefě Hadiho se ujali vedení, které jim sebral minutu před koncem základní hrací doby Arzberger. Bohemians v závěru ve velké šanci selhali, a tak se týmy rozešly smírně.
13.5.Mladá Boleslav ztratila vítězství v Hradci v samotném závěruHKR - MBL 1:1, 7.kolo | Dominik RejtharJuniorka Mladé Boleslavi ve skupině o titul cestovala v neděli do Hradce Králové, kde to dlouhou dobu vypadalo na to, že všechny body poputují do středu Čech. Hradecký Súkenník ale v závěru duelu proměnil pokutový kop a zajistil Hradci cenný bod.
13.5.Jablonec v hektickém závěru zachránil bod proti oslabené DukleJAB - DUK 2:2, 7.kolo | Jan KousalVe "skupině zklamaných" narazil Jablonec na pražskou Duklu. Otevřený fotbal se spoustou zajímavých momentů nabídl hned čtyři krásné góly. Dva z nich padly až v závěrečné pětiminutovce. Přestože domácí hráli podstatnou část druhého poločasu proti deseti, museli právě oni v samotném závěru zachraňovat remízu. Jabloneckým spasitelem se však za pět minut dvanáct stal dvougólový Nicolas Hlůže.
13.5.Zlín v nadstavbě poprvé vyhrál, rozhodla branka z úvoduOVA - ZLN 0:1, 7.kolo | Štěpán SlovákSedmým kolem pokračovala nadstavbová část vítězů. Zlínští fotbalisté po čtyřech domácích zápasech, ze kterých posbírali pouhé dva body, cestovali do Ostravy. Ta na tom byla o něco lépe, ovšem čtvrtý vzájemný duel těchto dvou vyzněl lépe pro hosty.
12.5.Hráč kola Patrik Procházka: Naším jediným cílem je obhajoba tituluDominik RejtharJuniorka Mladé Boleslavi si vyšlápla na domácím hřišti na pražskou Spartu, které nadělila čtyři branky. Dvěma trefami do sítě Pražanů přispěl mladoboleslavský středopolař Patrik Procházka, jenž se dvakrát trefil zpoza vápna. Dvacetiletý krajní či střední záložník, pro nějž je to první sezona v Juniorské lize, by si přál, aby tentokrát mohl slavit titul i on.
9.5.Ostrava podruhé v nadstavbě vyhrála, doma porazila Teplice 2:1OVA - TEP 2:1, 5.kolo | Michal ChadimV rámci dohrávky 5. kola skupiny o titul se proti sobě postavili fotbalisté Baníku Ostrava a Teplic. Zápas plný šancí na obou stranách zvládli lépe domácí hráči, kteří díky dvěma gólům z prvního poločasu dokázali svého soupeře porazit 2:1. Teplice v druhé části sice snížily, ale vyrovnat už se jim nepodařilo.
9.5.Olomouc se dočkala prvních bodů v nadstavbě, doma porazila České Budějovice 5:2OLO - CEB 5:2, 3.kolo | Michal BřuchanskýOlomoucká Sigma se v nadstavbové skupině B dočkala prvních bodů za jednoznačné vítězství nad Českými Budějovicemi. Hanáci měli celý zápas pod kontrolou a z velkého množštví šancí vytěžili hned pět branek. Jihočeši o sobě dali vědět jen krátce po třetím inkasovaném gólu, kdy v rozmezí tří minut dvakrát snížili.
9.5.Jihlava v Plzni dvougólový náskok neudržela, před koncem vyrovnal střídající SelnarPLZ - JIH 2:2, 5.kolo | Marek KratochvílHostům pomohl v úvodu videorozhodčí, díky němuž se z nařízené penalty dostali do vedení. Do druhého poločasu šla Jihlava dokonce s dvougólovým náskokem, Plzeň ale zlepšeným výkonem a stíhací jízdou své manko smazala a nakonec ještě sahala po vítězství.
9.5.Slovácko těsně porazilo Příbram a bodově se dotáhlo na vedoucí TepliceSLO - PRI 1:0, 5.kolo | Daniel KincV dohrávce 5. kola nadstavbové skupiny A se střetly celky Slovácka a Příbrami a favoritem duelu bylo domácí mužstvo. Vyrovnaný duel nakonec rozhodl jediný gól, který vstřelil v 37. minutě Jan Minx, čímž zajistil Slovácku zisk důležitých tří bodů. Ty pro domácí znamenají, že se dotáhli na vedoucí Teplice a na druhé pozici mají stejný počet bodů.
7.5.Vyrovnaný duel ve Zlíně rozhodla školácká chyba, Hradec bral všechny bodyZLN - HKR 0:1, 6.kolo | Michal JanoštíkV pondělní dohrávce 6. kola dorazil do Zlína Hradec Králové. Ve Zlíně se odehrálo velmi vyrovnané utkání, které spělo do remízového konce. To se však nestalo po zkratu domácícho hráče a následně proměněné penaltě.
7.5.Bratři Vintrovi řídili výhru Zbrojovky v Českých BudějovicíchCEB - BNO 1:4, 6.kolo | Pavel Kortus ml. Neúspěšně skončil poslední domácí zápas Dynama v této sezoně. Jihočeši i přes několik posil z áčka nedokázali držet krok s mladíky brněnské Zbrojovky, s nimiž prohráli 1:4. Jediný úspěch Dynama zapsal v úvodu utkání Puchel, pak začali úřadovat hostující bratři Vintrovi – Marek dal dva góly, jeho bratr Ondřej jeden.
7.5.Třinec potřetí za sebou vyhrál, tentokrát uspěl na hřišti SlavieSLA - TRI 0:1, 6.kolo | Daniel KincJunioři Třince zažívají úspěšné období v nadstavbové skupině B. Po domácích výhrách nad Brnem a Bohemians 1905 tentokrát uspěli i v hlavním městě, kde porazili pražskou Slavii 1:0. O exportu tří bodů do Slezska rozhodl přímým kopem Matej Ižvolt.
6.5.Hráč kola Daniel Turyna: Zranění k fotbalu patří a věřím, že jsem si vše špatné už vybralDominik RejtharDvacetiletý útočník Daniel Turyna v posledním zápase pomohl juniorce Jihlavy třemi brankami k vítězství proti Olomouci, čímž potvrdil, že se vrací po zdravotních potížích zpátky do dřívější fazony. Hráč pražské Sparty zažívá opravdu turbulentní sezonu, kterou mu znatelně ovlivnila dvě zranění, z nichž se až nyní teprve dostal. Přes České Budějovice se přesunul na Vysočinu, kde chce pomoci prvoligové Jihlavě k záchraně.
6.5.Třetí zápas doma, třetí výhra. Slovan si hladce poradil s Baníkem 3:0LIB - OVA 3:0, 6.kolo | Tomáš HonzejkS Libercem se musí počítat. Junioři Slovanu si v 6. kole nadstavbové skupiny o titul poradili na domácí půdě s Baníkem Ostrava 3:0 a potvrdili, že jim to doma jde. V nadstavbě se totiž představili na domácí půdě potřetí a ve všech zápasech bodovali naplno. Pod výhrou 3:0 se dvěma góly podepsal Micovčák a další přidal Vrabec. Pro Baník to byla třetí porážka v nadstavbě z pěti odehraných zápasů.
6.5.Dukla si doma poradila s Plzní, opět padaly brankyDUK - PLZ 4:2, 6.kolo | Štěpán SlovákVzájemné zápasy mezi Pražany a Západočechy jsou vždy nesmírně bohaté na góly. To se potvrdilo i v tomto utkání, padlo totiž šest branek. I potřetí v této sezóně pak zvítězil domácí tým, zápas se zlomil vlastní brankou Kadara třicet minut před koncem.

Ondřej Vintr

Dvacetiletý záložník pomohl k výhře Brna nad Jihlavou 4:1 dvěma góly. Trefilo se i jeho dvojče Marek.