SPA - LIB

Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

21.8.Liberec poprvé v sezoně bodoval, na domácím hřišti porazil Slavii 3:0LIB - SLA 3:0, 4.kolo | Dominik JakubecJunioři Liberce se dočkali prvních bodů v novém ročníku Juniorské ligy. Na domácí půdě porazili do té doby neporaženou pražskou Slavii 3:0, když udeřili zkraje druhého poločasu. Na vedoucí gól Petra nedokázali sešívaní zareagovat, naopak poté ještě dvakrát inkasovali z kopaček Gembického.
20.8.Dukla po třech letech porazila Bohemians, klokani dohrávali v devítiDUK - BOH 3:2, 4.kolo | Lukáš JasoněkČtvrté kolo Juniorské ligy nabídlo konfrontaci dvou pražských celků. Dukla ve svém třetím domácím zápase hostila Bohemians 1905 a o góly rozhodně nebyla nouze. Domácí dvakrát vedli, ale klokani hubenou ztrátu pokaždé dorovnali. Rozhodující trefa přišla v 83. minutě, kdy si Dukla vzala vedení zpět a vítězstvím 3:2 ukončila tříletou nadvládu Bohemians ze vzájemných soubojů.
20.8.Čtvrtý zápas, čtvrtá výhra. Teplice porazily Spartu a vévodí české skupiněTEP - SPA 5:2, 4.kolo | Vít MuzikářSkvělý vstup do sezony prožívají Teplice, které v úvodních třech duelech nezaváhaly. A nezastavila je ve 4. kole ani pražská Sparta, která na jejich půdě inkasovala pět gólů. Tepličtí tak vyhráli i ve čtvrtém utkání sezony, tentokrát 5:2 a jsou v čele české skupiny Juniorské ligy.
20.8.Lídři moravské skupiny Karviná a Slovácko si rozdělili po boduKAR - SLO 1:1, 4.kolo | Adam DořákVe čtvrtém kole Juniorské ligy se střetly dva týmy, které v dosavadním průběhu neztratily ani bod a vévodily tabulce moravské části – Karviná a Slovácko. Ve vzájemném duelu se nakonec zrodila remíza 1:1, a tak oba týmy nadále zůstávají bez porážky a v čele tabulky. Domácí Karviná přišla o výhru nad Slováckem až tři minuty před koncem.
20.8.Rozjetá Plzeň poprvé zaváhala, Arzberger zachraňoval proti Mladé Boleslavi bodPLZ - MBL 1:1, 4.kolo | Marek KratochvílPlzeň šla do utkání s devíti body po třech kolech, Mladá Boleslav zase vyhrála oba své dosavadní zápasy na hřištích soupeřů. Středočeši začali úspěšně a hned v úvodu dokázali skórovat, po změně stran ale Plzeň vyrovnala a nakonec se s obhájcem titulu rozešla smírně.
20.8.Třinec otočil duel s Ostravou a slavil druhou výhru v sezoněTRI - OVA 2:1, 4.kolo | Karel MilecUtkání se přitom pro Třinecké nevyvíjelo dobře. Hned zkraje druhého poločasu totiž inkasovali a prohrávali 0:1, ovšem dvacet minut nato vyrovnali a krátce poté strhli díky gólu z penalty vedení na svou stranu. Třinecké vítězství řídil dvěma góly Petr Hošek.
20.8.Hradec otočil třemi brankami ve druhém poločase duel s Budějovicemi HKR - CEB 3:1, 4.kolo | Ondřej NovotnýVe čtvrtém kole Juniorské ligy přivítal Hradec Králové celek z jižních Čech. Českým Budějovicím se vstup do nového ročníku vydařil o malinko lépe, favoritem však díky domácímu prostředí byli Votroci, kteří se dokázali prosadit třikrát ve druhém poločase a otočili tak zápas ve svůj prospěch.
18.8.Hráč kola Jakub Moravec: Při dlouhém zranění jsem zjistil, jak moc mi fotbal chybíDominik RejtharOkusil už v pěti zápasech nejvyšší českou soutěž a za sebou má v jednadvaceti letech už zkušenosti ze čtyř českých klubů. Neminulo ho bohužel ani vážné zranění. Nyní se nadějný záložník Jakub Moravec snaží na sebe upozornit v kádru druholigových Českých Budějovic. O víkendu si ale odchovanec Sparty odskočil na zápas juniorky Jihočechů a dal o sobě hodně hlasitě najevo, když se na sedmigólové demolici Příbrami podílel hattrickem.
14.8.Sparta otočila derby s Duklou a poprvé v sezoně vyhrálaSPA - DUK 3:2, 3.kolo | Vít MuzikářZa horkého pražského odpoledne zapsala Sparta v malém derby s Duklou tři body. Avšak cesta k nim nebyla vůbec jednoduchá. Letenští s Duklou prohrávali 0:1 a zápas dokázali po hodině hry otočit na 3:1. V 70. minutě však snížil Brandner a bylo zaděláno na drama. To však Sparta odmítla a nakonec slavila výhru 3:2.
14.8.Slovácko vyhrálo i ve třetím utkání sezony, Sigmu porazilo 3:1OLO - SLO 1:3, 3.kolo | David SuchýOlomouc ve třetím kole moravské části Juniorské ligy hostila skvěle rozjeté Slovácko, které se může chlubit nejlépe střílející ofenzívou soutěže. Naopak domácí Sigma chtěla dát zapomenout na výsledkový nezdar z minulého utkání, kdy na hřišti Karviné podlehla 0:2. Radovali se nakonec fotbalisté z Uherského Hradiště, kteří na Hané vyhráli 3:1.
14.8.České Budějovice deklasovaly Příbram vysoko 7:0, Moravec nastřílel hattrickCEB - PRI 7:0, 3.kolo | Pavel Kortus ml.Před týdnem si Příbram poradila s Bohemians 1905 a vyhrála vysoko 7:0. O týden později, ve třetím kole Juniorské ligy, však poznala i opačnou stránku. Stejným výsledkem totiž prohrála na hřišti Českých Budějovic, za které se hattrickem blýskl Jakub Moravec. Ten na jihu Čech hostuje z pražské Sparty, nicméně ještě na jaře byl na zápůjčce právě v Příbrami.
14.8.Karviná udeřila na začátku a v samém závěru, z Vysočiny veze tři bodyJIH - KAR 1:2, 3.kolo | Daniel KincKarviná vyhrála i ve třetím utkání nové sezony. Už sice neuhájila neprůstřelnost, o kterou ji v duelu s Jihlavou připravil Svoboda, který vyrovnával na 1:1, stoprocentní bilanci však ano. Karvinští duel na Vysočině rozhodli až v nastaveném čase, kdy se střelou z vápna prosadil Sas a zajistil Slezanům tři body.
14.8.Jablonec ani ve třetím zápase nebodoval, od Viktorie schytal pětigólový debaklJAB - PLZ 2:5, 3.kolo | Jan KousalSouboje Jablonce s Plzní vždy patří k těm nejatraktivnějším utkáním celé soutěže, což se na severu Čech opět ukázalo. Domácí vstupovali do zápasu bez jediného bodu, zatímco Viktoria byla doposud stoprocentní, a tak nebylo těžké hledat favorita. Ten svou roli nakonec také potvrdil. Přestože ztratil dvoubrankové vedení, v Jablonci jasně dominoval a po pětibrankové smršti si připsal další výhru.
13.8.Hráč kola Rudolf Novák: V útoku se mi líbí, snad přidám ještě nějaké góly Dominik RejtharAbsence v útočných řadách juniorky Viktorie Plzeň otevřely na začátku sezony cestu dopředu stoperovi Rudolfu Novákovi, který novou výzvu chytil za pačesy a zařídil čtyři branky svého týmu v prvních dvou utkáních ročníku. Proti pražským klokanům navíc vsítil hattrick a trenérům asi nyní pořádně zamotal hlavu. Dvacetiletý kapitán Viktorie doufá, že mu jeho střelecká forma vydrží co nejdéle a ještě pomůže svému celku v útoku.
13.8.Slavia uštědřila Mladé Boleslavi první porážku v sezoněMBL - SLA 0:2, 3.kolo | Patrik LidmilaZápas Mladé Boleslavi se Slavií sliboval zajímavou podívanou. Doposud stoprocentní Mladá Boleslav se však proti Pražanům nedokázala prosadit a poprvé v sezoně prohrála. Naopak slávisté si připsali druhou výhru v řadě, kterou svými góly zařídili Krejdl a Mitrano.
13.8.Hubené vítězství Třince nad Zlínem zařídil jediným gólem SamiecZLN - TRI 0:1, 3.kolo | Jan KobylíkJunioři Třince se dočkali nejen prvního vstřeleného gólu v nové sezoně, ale také premiérových bodů. Ze hřiště Zlína si nakonec odvezli všechny tři, když o jejich hubené výhře rozhodl jediným gólem Martin Samiec. Zlínští sice během zápasu měli územní převahu, ale několikrát selhali v koncovce.
13.8.Baník poprvé v sezoně bodoval, remízu proti Brnu vystřelil v závěru MacejOVA - BNO 2:2, 3.kolo | Petr SumbalBaník Ostrava si ve třetím kole Juniorské ligy připsal premiérový bod v sezoně, když remízu v závěru zápasu proti Zbrojovce Brno zachraňoval dvougólový střelec Martin Macej. Zbrojovka sice inkasovala jako první, ale poté dokázala skóre otočit a už to vypadalo, že poprvé v sezoně dosáhne na tři body. Nakonec se však musela spokojit s konečnou remízou 2:2.
13.8.Teplice vyhrály i ve třetím utkání sezony, tentokrát to odnesl LiberecTEP - LIB 3:0, 3.kolo | Vít MuzikářTřetí zápas a opět výhra! Junioři Teplic zatím v tomto ročníku Juniorské ligy neztratili ani bod. Ve třetím kole si na nich vylámal zuby Liberec, který si odvezl prohru 0:3. Přitom zápas to byl poměrně vyrovnaný. Hostující celek více držel míč, byl střelecky aktivní, ale nestačilo to.
13.8.Hradec se dočkal prvního gólu a Bohemians bodu, duel skončil 1:1BOH - HKR 1:1, 3.kolo | Ondřej JíchaTřetí kolo Juniorské ligy svedlo dohromady nejhorší obranu a útok. Bohemians přivítali na hřišti v Uhříněvsi Hradec Králové, jenž byl posledním celkem, který v předchozích dvou kolech jako jediný nedokázal skórovat. Nyní se mu vsítit branku podařilo, ale proměněný penaltový kop Mikera stačil pouze na zisk bodu za remízu 1:1.
7.8.Liberec smazal dvougólové manko, ale s Mladou Boleslaví nakonec padlLIB - MBL 2:3, 2.kolo | Dominik JakubecFotbalisté Liberce dokázali ve 2. kole v utkání proti Mladé Boleslavi zvrátit nepříznivý vývoj a vyrovnat z 0:2 na 2:2. Na body však Severočeši nakonec nedosáhli – Mladá Boleslav si tři minuty po inkasovaném gólu na 2:2 vrátila vedení zpět a nakonec si odvezla všechny body.
7.8.Slavia dvěma rychlými góly skolila Jablonec a slaví první výhruSLA - JAB 4:1, 2.kolo | Vít MuzikářSlavia v úvodním utkání nové sezony remizovala v Českých Budějovicích, naopak Jablonec podlehl Mladé Boleslavi. Oba týmy tak chtěly ve druhém utkání vyhrát a úspěšnější byla Slavia, která severočeského soupeře porazila po výsledku 4:1. O své výhře rozhodli sešívaní během dvou minut prvního poločasu, kdy se dvakrát trefil Antwi.
7.8.Třinec opět nedal gól a na domácí půdě podlehl JihlavěTRI - JIH 0:2, 2.kolo | Jakub KudláčJuniorští fotbalisté Třince nezažívají úspěšný vstup do sezóny. Po úvodní porážce 0:5 s Karvinou nestačili ve 2. kole na domácí půdě ani na Jihlavu, se kterou padli poměrem 0:2. Naopak Vysočina může být spokojená, bodovala podruhé v řadě a na kontě má čtyři body.
7.8.Slovácko promrhalo třígólový náskok, ale nakonec Baník udolaloSLO - OVA 4:3, 2.kolo | David SuchýNevídaný zápas byl vidět v moravské části Juniorské ligy, kde se proti sobě postavily týmy Slovácka a Baníku. Zatímco úvodní poločas patřil domácím, ten druhý hostům. Slovácko si za první poločas vypracovalo třígólový náskok, ovšem ten Baník dokázal ve druhé půli smazat. Krátce po vyrovnání ale Slovácko udeřilo počtvrté a radovalo se tak z konečné výhry 4:3.
7.8.Příbram si zastřílela, Bohemians deklasovala vysoko 7:0PRI - BOH 7:0, 2.kolo | Vít MuzikářZápas 2. kola Juniorské ligy budou chtít junioři Bohemians rychle hodit za hlavu. Na hřišti Příbrami totiž schytali debakl 0:7, když třikrát inkasovali v první půli a čtyřikrát ve druhé. Klokani tak stále čekají na první bod v nové sezoně.
6.8.Teplice zvítězily i ve druhém utkání, proti Dukle rozhodly už v první půliDUK - TEP 1:2, 2.kolo | Patrik LidmilaNedělní ráno ve Zbuzanech patřilo zápasu pražské Dukly s Teplicemi. Utkání slibovalo aktivní útočnou hru z obou stran plnou branek, jelikož oba týmy svému soupeři nasázely v úvodním kole po čtyřech brankách. Nakonec se z hubeného vítězství 2:1 radovali hosté, kteří rozhodli už v průběhu prvního poločasu.
6.8.Plzeň i s oporou áčka bez potíží přehrála České BudějovicePLZ - CEB 3:0, 2.kolo | Vít MuzikářAni ve druhém kole Juniorské ligy Plzeň nezaváhala. V prvním domácím zápase letošní sezony si poradila s Českými Budějovicemi jednoznačně 3:0, když o své výhře rozhodla už v průběhu prvního poločasu, kdy se hned třikrát prosadila. Už čtvrtý gól v sezoně navíc vstřelil její kapitán Rudolf Novák.
6.8.Zlín slaví první bod v Juniorské lize, v závěru ho vystřelil TkadlecBNO - ZLN 2:2, 2.kolo | Daniel KrálAž do 90. minuty to vypadalo, že junioři Zbrojovky pomstí včerejší neúspěch áčka se Zlínem, poté co Filip Krula svými prvními góly v Juniorské lize otočil nepříznivý průběh zápasu na poločasových 2:1. Zlín se však v úplném závěru dočkal kýženého vyrovnání a získal bod za remízu 2:2.
6.8.Karviná vyhrála i ve druhém utkání a opět bez obdržené brankyKAR - OLO 2:0, 2.kolo | Patrik LidmilaKarviná zažívá vstup do nové sezony na jedničku. Po předchozí výhře 5:0 nad Třincem tentokrát zdolala doma Olomouc 2:0, když si ke gólům pomohla standardními situacemi. Slezané tak jsou zatím nejen stoprocentní, ale také bez obdržené branky. Se skóre 7:0 a šesti body vedou tabulku moravské části Juniorské ligy.
6.8.Hradec Králové se rozešel se Spartou bezbrankovou remízou, navíc dohrával o desetiHKR - SPA 0:0, 2.kolo | Radek KozelV optimálním rozpoložení nevstupoval po prvním odehraném kole do zápasu ani jeden z týmů, což se dost možná promítlo i do průběhu první půle. V té byl k vidění bojovný fotbal, a především favorizovaná Sparta zůstala za očekáváními. Druhá půle, to už bylo něco zcela jiného. Pražané si vytvořili soustavný tlak, avšak ani ten kýžený gól nepřinesl. Východočeši navíc museli bezmála čtvrt hodiny dohrávat bez vyloučeného Chocholatého.
5.8.Hráč kola Filip Kubala: Po těžkém období myslím pouze na nové výzvyDominik RejtharPřed dvěma lety se poprvé objevil v první lize, nyní se chystá na návrat zpátky na výsluní. Útočník Slovácka Filip Kubala se při své premiéře v Juniorské lize blýskl hattrickem do sítě Zlína a dal hned na úvod hlasitě o sobě vědět. Po nepovedené loňské sezoně, v níž sedmnáctiletý útočník bojoval se zraněními, se dostává zpátky do formy.

Jakub Moravec

Rok narození: 1996

Jednadvacetiletý záložník byl hlavní postavou v utkání Českých Budějovic proti Příbrami, které Jihočeši zvádli skvěle a vyhráli 7:0. Moravec se proti svým bývalým spoluhráčům blýskl hattrickem.