JIH - OLO
28.11.2017
SLO - BNO
28.10.2017 | Dominik Rejthar

Hráč kola Jan Matoušek: Když budu nadále tvrdě makat, budu dostávat příležitosti ve druhé lize

Příbram je známá tím, že dlouhodobě produkuje fotbalové talenty. V této sezoně dostává pravidelné šance v A-týmu devatenáctiletý záložník Jan Matoušek, který stihl vsítit už dvě branky ve Fortuna národní lize a trefuje se do černého i v Juniorské lize, kde přispěl Příbrami dvěma góly při demolici pražských klokanů.

Proti Bohemians Praha 1905 jste vyhráli hladce 5:0. Bylo utkání tak jednoznačné, jak říká výsledek?
Výsledek odpovídal průběhu zápasu. Šli jsme rychle do vedení, mohli jsme přidat ještě pár gólů, ale bohužel nám tam nic do půle nepadlo. O přestávce jsme si řekli, že budeme pokračovat v naší hře. Hru jsme kontrolovali a přidali další čtyři góly.

Jan Matoušek

Klub: 1.FK Příbram
Narozen: 9.5.1998

Vy jste do sítě klokanů prosadil hned dvakrát. Vzpomenete si ještě, po jakých akcích padly vaše branky?
První gól padl po nahrávce Janyho (Janušky – pozn. red.) do malého vápna. Míč se dostal až k brankaři, který ho vyrazil před sebe, a já jsem jen dorážel. Druhý byl po přihrávce do běhu od Ricáka (Rice – pozn. red.), pak jsem jen zakončoval na zadní tyč.

Celkově jste zaznamenali čtvrté vítězství v řadě. Čím to podle vás je, že se týmu nyní tolik daří?
Hrajeme krásný kombinační fotbal. S kluky si rozumíme a myslím si, že náš fotbal musí diváky bavit.

Příbrami se daří střílet i hodně branek. Kde se dají hledat důvody výborné střelecké potence?
Jak už jsem říkal, plyne to z našeho herního stylu, kdy dokážeme naše akce dokombinovat až k vápnu.

Poměrně pravidelně naskakujete i ve druhé lize. Jste rád, že dostáváte od trenéra Csaplára tolik příležitostí?
Samozřejmě jsem rád. Všechno je to o zkušenostech. Abych dostával stále příležitosti ve druhé lize, musím dávat fotbalu 100 %, a to nejen do tréninku, ale i do všech ostatních věcí související s fotbalem.

Bylo těžké pro vás si zvyknout na Fortuna národní ligu?
Bylo, a stále si vlastně ještě zvykám. Do této doby jsem hrál jen dorostenecký fotbal, byl to proto pro mě velký skok přesunout se do dospělého fotbalu.

Na kontě máte už dvě branky proti Varsndorfu, díky nimž jste vyhráli. Budete mít dlouho v paměti tento zápas?
Samozřejmě. Prohrávali jsme o jednu branku a do druhé půle jsme šli s tím, že zápas otočíme. Povedlo se nám během prvních patnácti minut srovnat. Pokračovali jsme v naší hře a pak přišly další dvě odměny. Byly to moje první branky za A-tým a ještě vítězné.

Jaké to je nastupovat v týmu například se zkušeným Rudolfem Skácelem nebo Peterem Grajciarem?
Všechno jsou to cenné zkušenosti. Ale nejsou to jen oni dva. Všichni zkušenější se nám mladým snaží poradit a pomoci.

Střelecky se vám daří i v Juniorské lize, kde jste nastřádal čtyři trefy, přestože jste neodehrál tolik zápasů. Jste rád, když si můžete zahrát za juniorku?
Jsem rád. Pokud neodehraji hodně minut za A-tým, mám možnost dohnat vše za juniorku. Je to lepší než trénovat.

Věříte, že si v A-týmu Příbrami postupně získáte stabilní pozici v základní sestavě?
Věřím v to. Jak už jsem říkal, vše je jen na mně. Jak makám na tréninku a co předvedu v zápase, když dostanu šanci.

30.10.Slavia ukončila sérii proher, zdolala silnou Mladou Boleslav
30.10.Slovácko zachránilo domácí remízu s Třincem na konci zápasu
29.10.Baník utnul zlínskou sérii bez porážky, vyhrál s přehledem o tři góly
29.10.Remízový král z Plzně porazil Jablonec v nefotbalových podmínkách
23.10.Jablonec podruhé v sezoně zvítězil, výhru nad Slavií řídil hattrickem Diviš

Marek Vintr

Záložník Brna přispěl k výhře svého celku nad Třincem 3:2 jedním gólem a asistencí.