6.11.2017
14:00 hod
JAB - PRI
1 : 4
10.11.2017
11:00 hod
LIB - TEP
3 : 3
10.11.2017
12:00 hod
BNO - KAR
0 : 1
10.11.2017
14:00 hod
DUK - SPA
0 : 2
12.11.2017
16:30 hod
HKR - BOH
6 : 0
19.11.2017
10:15 hod
PLZ - SLA
ONLINE
19.11.2017
11:00 hod
SLO - ZLN
ONLINE
19.11.2017
11:00 hod
BNO - JIH
ONLINE
19.11.2017
12:00 hod
HKR - JAB
ONLINE
20.11.2017
10:30 hod
TEP - BOH
ONLINE
20.11.2017
11:00 hod
KAR - TRI
ONLINE
20.11.2017
13:00 hod
OLO - OVA
ONLINE
20.11.2017
13:00 hod
LIB - SPA
ONLINE
20.11.2017
13:00 hod
PRI - MBL
ONLINE
20.11.2017
13:00 hod
DUK - CEB
ONLINE
8.6.2017 | Dominik Rejthar

Hráč sezony Jan Vodháněl: Čeká mě další etapa života, snad do ní vkročím správně

Mladá Boleslav podruhé během tří let slavila v Juniorské lize zisk titulu. Stejně jako před dvěma lety z jejího mistrovského kádru vzešel nejlepší hráč celé sezony. Po útočníkovi Stanislavu Klobásovi převzal žezlo ve středu Čech ofenzivní záložník Jan Vodháněl, který pomohl svému týmu k cenné trofeji dvanácti přesnými zásahy. Nyní čeká dvacetiletou naději Mladé Boleslavi, která se už v předloňské sezoně objevila krátce na několik minut v první lize, důležité rozhodování o další budoucnosti.

Foto: juniorskaliga.cz

Překvapilo vás, že jste se stal nejlepším hráčem sezony uplynulého ročníku Juniorské ligy?
Když mi to říkal pan Koros (manažer komunikace v Mladé Boleslavi – pozn. red.), samozřejmě mě to překvapilo. Zároveň ale i potěšilo a celkově mi to zpříjemnilo celý den.

Co vám blesklo hlavou, když jste se to dozvěděl?
Začal jsem se hned porovnávat s ostatními kluky, co nastříleli podobný počet gólů. Když jsem na to koukal, tak jsem si uvědomil, že asi opravdu něco umím (smích), jsem za to rád.

V posledních letech vždy byl vybrán hráč, který byl v mistrovském kádru. Myslíte si, že i to vám k ocenění pomohlo?
Asi to také trochu k tomu přispělo. Vyhrál to už jednou u nás Standa Klobása, takže i proto jsem měl velkou motivaci to dokázat.

Jan Vodháněl

Klub: FK Mladá Boleslav
Narozen: 25.4.1997
Pozice: Záložník

Už víte, kolik vás to bude stát do týmové kasy?
Určitě budu muset něco dát (smích). Ještě ale nevím, kolik to bude, možná to ani radši nechci vědět.

Během tří let dokázala Mladá Boleslav získat druhý titul, k němuž jste došli poměrně suverénně, když jste několik kol před koncem mohli slavit. Co říkáte na tu skvělou jízdu, která vedla k zisku trofeje?
Jsme moc rádi, že jsme to zvládli. Před sezonou, když jsme si řekli, že získáme titul, tak bychom tomu sami nevěřili. V první polovině sezony nám chodili pomáhat hráči z A-týmu, ale na jaře jsme si to prakticky odehráli sami.

Jaké zápasy byly podle vás nejdůležitější k cestě za titulem?
Těžké to bylo ke konci sezony, kdy jsme už cítili, že je to blízko. Jednoduchý vůbec nebyl domácí zápas proti Brnu nebo následně v Jihlavě, kde jsme po vítězství byli už jen krůček od titulu.

Měli jste také dvě dlouhé série bez porážky. Jedna z nich se vyšplhala až na osm zápasů, v nichž jste pravidelně bodovali. Bylo hodně těžké udržet koncentraci a nepolevit? Soupeři se přece jenom vždy chtějí vytáhnout na první celek tabulky.
Před každým zápasem nám říkali trenéři, že se proti nám budou chtít ostatní týmy ukázat. Vždy jsme to ale dokázali zvládnout, ať už takticky, nebo když to nešlo, zlomili jsme to bojovností, což je o to cennější.

Zmínil jste, že vám chodili pomáhat i hráči z A-týmu. V některých případech je to ale i kontraproduktivní. U vás jste dokázali najít správnou harmonii?
Kluci, co chodili z áčka, vždy podávali nadstandardní výkony. Hráli dobře a vždy se to dokázalo správně propojit s tím základem, který je v juniorce.

Měli jste tedy všichni společný cíl, táhli za jeden provaz a hráči z první ligy, co vás posílili na zápasy, byli platnými posilami?
Je to přesně tak. Každý jsme šli za vítězstvím s cílem udělat titul, což se naštěstí povedlo.

Kdy nastal okamžik, při němž jste už věřili, že to dotáhnete do zdárného konce?
Především v Jihlavě jsme si říkali, že chceme vyhrát, přestože jsme neměli žádné posily z áčka. Důležité vítězství jsme vydřeli, dvakrát jsem se ukopl (smích), a poté jsme už věřili, že to dotáhneme.

Jan Vodháněl s cenou pro Hráče sezony

Očekávám, že oslavy byly bujaré. Přiblížíte nám je?
Byly velkolepé, v žádném případě jednorázové. Slavili jsme snad měsíc v kuse. Myslím si, že určitě to stálo za to. Nyní je to už ale za námi a každý už myslíme na novou sezonu.

V sezoně jste vstřelil dvanáct branek, čímž jste o pět tref vylepšil vaše loňské konto. Na ofenzivního záložníka je to hodně slušný počin. Jak jste spokojený se svou střeleckou potencí v uplynulé sezoně?
Jsem hrozně rád za počet branek, které jsem dal. Některé jsem vstřelil z pokutových kopů, které vybojovali kluci. Myslím si, že podobná střelecká meta není nedosažitelná pro někoho jiného. Samozřejmě to jde ještě určitě posunout na vyšší stupeň.

Cítíte na sobě nějaký posun za poslední rok, který jste kompletně strávil v Juniorské lize?
Jelikož už jsem v juniorce nějakou dobu, tak cítím na sobě určitý posun. V této soutěži jsem vyspělejší, ale ve srovnání s druhou třetí ligou je to pořád něco jiného.

Myslíte si tedy, že je nyní správný moment posunout se dál v kariéře?
Přesně tak. Teď je podle mě čas jít o stupínek výš a poprat se o druhou ligu.

Berete to tak, že vás čeká teď zlomové léto, kdy je třeba zvolit správnou cestu a neudělat přitom chybu?
Souhlasím. Nyní se bude podle mě vše rozhodovat. Čeká mě další etapa mého života a doufám, že do ní správně vkročím.

Jak moc je těžké dostat z juniorky a prosadit se v A-týmu Mladé Boleslavi?
Kdokoliv, kdo se chce dostat do áčka, musí nesmírně makat. Ani to ale nemusí stačit, je třeba i potřebné štěstí a další věci s tím spojené. Je to i přesto nesmírně těžké, protože ligový kádr je zde enormně kvalitní.

V Mladé Boleslavi se celkově dobře pracuje s mládeží, když jste v posledních třech letech dvakrát získali titul v juniorské soutěži. V čem vidíte důvody, že máte tak dobrou mládež?
Myslím si, že všichni zde odvádějí perfektní práci. Všichni kluci se snaží odvádět co nejlepší výkony. Chci vyzdvihnout i naše trenéry, protože pan Pechanec s panem Jarolímem vždy dokáží dát správný impuls. Na zápasy jsme proto správně namotivovaní a šlape to, jak má.

Slyšel jsem o vás, že patříte k velkým talentům v Mladé Boleslavi. I od některých hráčů ostatních mužstev jsem se doslechl, že si vás nejde nevšimnout. Co na to říkáte?
To jsem opravdu nevěděl a dost mě to překvapuje. Jsem rozhodně za to ale rád.

V Mladé Boleslavi jste strávil až do loňského roku celou svoji prozatímní kariéru. Následně jste se objevil i krátce v druholigových Pardubicích. Proč to na východě Čech nevyšlo?
Setrval jsem tam pouze tři týdny. Následně jsem se dohodnul s trenérem Mladé Boleslavi, že se vrátím zpátky. Nevyšlo to tehdy proto, že jsem nezapadal pardubickému trenérovi do sestavy, nelíbil se mu můj styl hry. Ale i za tu zkušenost, že jsem mohl tam tři týdny trénovat se zkušenými kluky, jsem byl rád.

Do dospělého fotbalu jste ale nakoukl už předtím v dresu Benátek a na chvilku jste se mihl i v A-týmu Mladé Boleslavi. Jak jste se tehdy dostal do třetiligových Benátek?
V Benátkách jsem sám chtěl hrát, hodně se mi tam líbilo. Je to jako farma Mladé Boleslavi. Bylo to pro mě zase zajímavá změna oproti juniorské soutěži. Je to už dospělý fotbal, což se o juniorce říct nedá, pokud se nesejde na zápase pět šest lidí z áčka.

Přesto jste ale strávil v Benátkách pouze tři zápasy?
Bylo to už na konci sezony, kdy jsem se tam objevil. Měl jsem možnost proto odehrát jen tolik utkání. Následně se už rozhodovalo, co se mnou bude.

Nikdy ale určitě nezapomenete na své první minuty v dresu A-týmu Mladé Boleslavi (jarní část sezony 2015/16). Co se vám vybaví, když si na to vzpomenete?
Bylo to pro mě něco neuvěřitelného. Byl skvělý pocit celý život koukat na kluky, co to hrají, a najednou s nimi nastoupit. Chci proto poděkovat trenéru Karlu Jarolímovi, který mi dal šanci se alespoň na dvacet minut podívat do první ligy.

A jaké momenty vám utkvěly v paměti, když jste šel v průběhu zápasu proti Dukle na hřiště?
Šel jsem místo Tomáše Přikryla a pan Rosenberger, který je vedoucím týmu, mi říkal, ať nejsem moc nervózní. Samozřejmě tam nějaká nervozita byla, ale ta rychle ze mě spadla.

V této sezoně se vám v Juniorské lize nadmíru dařilo, byl jste na ofenzivního záložníka enormně produktivní. Proč myslíte, že nepřišla další šance z áčka?
Trenéři se mnou komunikovali, ale bohužel nemám tak dobrou obranou činnost, která je v první lize nezbytná.

Pracujete tedy na sobě ohledně zlepšení defenzivních schopností?
Snažil jsem se na tom pracovat, abych se posunul dál. Je to nutné, aby má fotbalová kariéra pokračovala a neupadala. Teprve ale až teď, pokud se posunu dál, se ukáže, jak moc jsem se v tomto ohledu zlepšil.

Jak vypadá aktuálně vaše budoucnost? Kam povedou vaše další kroky?
Zatím se mnou příliš nikdo nekomunikoval. Pouze jsem si volal s manažerem, který mi řekl, že je něco v řešení. Sám ale zatím nevím o žádné konkrétní nabídce. Myslím si, že tento týden by se to mělo vyjasnit.Čtěte také:

11.7.Juniorská liga mění formát: Rozdělí se na Čechy a Moravu, po základní části bude nadstavba
4.7.Junioři mezi seniory (2/2): Nejlepší hráč JL Vodháněl zamířil do Vlašimi, Matějka do Ústí
29.6.Junioři mezi seniory (1/2): Největší prostor dostali mladíci Jihlavy a Dukly
27.6.Letní příprava startuje! Mistrovskou Boleslav čeká pět zápasů
8.6.Hráčem sezony se stal Jan Vodháněl z mistrovské Mladé Boleslavi
 
 

Hráč kola

Hráč kola

Marek Vintr

Pozice: Záložník
Rok narození: 1997

Záložník Brna přispěl k výhře svého celku nad Třincem 3:2 jedním gólem a asistencí.

Tabulka ligy

Tabulka Čechy

#TýmZB
1. 1.FK Příbram 14 29
2. FK Teplice 14 28
3. AC Sparta Praha 14 27
4. FC Hradec Králové 14 25
5. FC Viktoria Plzeň 14 24
6. FK Mladá Boleslav 14 22
7. SK Slavia Praha 14 20
8. FC Slovan Liberec 14 20
9. Bohemians Praha 1905 14 14
10. FK Dukla Praha 14 12
11. SK Dynamo Č. Budějovice 14 11
12. FK Jablonec 14 7

Tabulka Morava

#TýmZB
1. MFK Karviná 13 23
2. 1.FC Slovácko 13 21
3. FC Fastav Zlín 13 18
4. FC Vysočina Jihlava 13 17
5. FC Baník Ostrava 13 17
6. FC Zbrojovka Brno 13 16
7. SK Sigma Olomouc 13 14
8. FK Fotbal Třinec 13 12

Podrobné tabulky