19.2.2018
JAB - SPA
24.9.2017 | Radomír Fukala

Baník porazil Slovácko a slaví první letošní vítězství

V 8. kole moravské části Juniorské ligy zavítal dosavadní lídr ze Slovácka na půdu posledního Baníku Ostrava. V utkání přesunuté na umělou trávu u Městského stadionu v Ostravě-Vítkovicích se přeci jen radovala z výhry Ostrava, která o třech bodech rozhodla až v závěru duelu. Naopak Slovácko odcestovalo domů na jih Moravy s hořkou příchutí prohry.

8.kolo  •  ne 24.9.2017  •  14:00
FC Baník Ostrava
2:1
1.FC Slovácko

Poločas: 0:0
FC Baník Ostrava: Chmiel – Dendis, Jakubov A. (70. Houdek), Blejchař, Kania (89. Russmann), Lehnert (42. Morgan), Macej, Hykel, Jakubov O., Kubík (74. Bolf), Kaloč (59. Buchta).
1.FC Slovácko: Trmal – Flasar, Řihák (53. Miklík), Tkáč, Tischler, Čajka, Křivánek, Kohút, Mareš, Pospíšil, Hani (64. Janša).
Branky: 66. Jakubov O., 84. Macej – 69. Mareš. Rozhodčí: Proske – Caletka, Boček. ŽK: bez karet. Diváci: 100.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří si už v 8. minutě vypracovali první gólovou šanci. Pospíšil uháněl po přenesení z levé strany sám na Chmiela, který jeho pokus reflexivně vykopl pravou nohou. O pět minut později znovu pálili hráči z Uherského Hradiště. Střela Křivánka byla ovšem spíše z kategorie propagačních.

Na druhé straně zanedlouho zahrozili i domácí. Macej ovšem svůj průnik zakončil jen střelou do boční sítě. Ve 26. minutě se diváci dočkali zatím největší šance zápasu. Macej se šikovnou kličkou zbavil protihráče a postupoval sám na Trmala. Ten však dobře zmenšil úhel a střelu vyrazil mimo.

O pár chvil později se pokusil Kania o centr. Jeho nabídka se mu však nepovedla, ale míč poté zaplaval a snášel se do šibenice, odkud jej Trmal na poslední chvíli usměrnil na roh. Poslední vzrušení v první půli bylo po rohu Ostravy, avšak hostující brankář si i s hlavičkou na přední tyč poradil.

Ve druhém poločase zahrozili pro změnu jako první domácí. Dendis z přímého kopu z pětadvaceti metrů mířil pouze nad břevno. Po více jak hodině hry spěchalo Slovácko do brejku. Mareš navedl z levé strany míč do středu a technickou střelou se snažil překonat Chmiela. Brankář Baníku jeho pokus vyškrábl konečný prstů nad svou bránu.

V 66. minutě to už bylo 1:0 pro Slezany. Po rohovém kopu propadl míč na malém vápně k volnému Ondreji Jakubovovi, který z blízka poslal svůj tým do vedení. To však Ostravě nevydrželo dlouho. Za tři minuty totiž bylo srovnáno. Flasar skvělým centrem z pravé strany našel na zadní tyči Lukáše Mareše, jenž si míč zpracoval na prsa a nekompromisní ranou pod břevno rozesmutněl ostravské fanoušky.

Deset minut před koncem spálil megašanci Martin Macej. Nadýchaný centr Bolfa totiž nedokázal z malého vápna dostat za brankovou čáru. Svou hlavičku nasměroval jen do Trmala. V minutě čtyřiaosmdesáté však své selhání napravil. Po dlouhém nákopu si pěkně odclonil obránce a z boku postupoval na bránu. Svůj průnik zakončil přesnou střelou na zadní tyč, čímž rozhodl o výhře svého týmu.

Po závěrečném hvizdu musel Tchuřovi i jeho svěřencům spadnout velký balvan ze srdce, neboť si připsali premiérové tři body.

Dvacetiletý útočník Zlína přispěl k výhře 4:2 nad Zbrojovkou Brno dvěma góly.