23.10.2017
JAB - SLA
10.9.2017 | Jan Kobylík

Baník přišel ve Zlíně o dvougólové vedení a s Fastavem remizoval

Šest gólů vidělo 150 diváků, kteří zavítali na zlínskou Letnou na utkání domácího Fastavu s ostravským Baníkem. Hosté z Ostravy v utkání vedli 1:0 a posléze dokonce 3:1, ovšem své dvougólové vedení nedokázali udržet až do konce zápasu. Domácí Fastav totiž dvěma góly vyrovnal na konečných 3:3.

6.kolo  •  ne 10.9.2017  •  10:30
FC Fastav Zlín
3:3
FC Baník Ostrava

Poločas: 1:1
FC Fastav Zlín: Zlámal – Duval (67. Nečas), Podio, Košák, Tkadlec, Petřík (81. Oulehla), Zahradník, Štípek, Bartolomeu, Venený (88. Votava), Mlýnek M. (46. Mlýnek V.).
FC Baník Ostrava: Chmiel – Dendis, Lehnert (86. Jakubov O.), Bolf (46. Kania), Mládek (67. Russmann), Macej (79. Hejl), Šašinka O., Hykel, Jakubov A., Kubík, Breda.
Branky: 44. Mlýnek M., 71. Nečas, 78. Štípek – 2. Breda, 51. Šašinka O., 56. Lehnert. Rozhodčí: Machálek – Boček, Pochylý. ŽK: Jakubov A., Mládek (OVA). Diváci: 150.

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří se hned ve druhé minutě dostali do vedení. Velkého zmatku ve zlínské obraně využil Petr Breda a přesnou střelou k tyči otevřel skóre zápasu.

Od tohoto momentu převzali iniciativu domácí a byli lepším týmem. Navzdory tomu si nedokázali vytvořit žádnou vážnější brankovou příležitost. V 31. minutě zahrozil z trestného kopu Bartolomeu, jenž pořádně protáhnul brankáře Chmiela.

Zlínu se podařilo srovnat těsně před koncem poločasu. Košák přihrál míč Petříkovi, jenž ještě prodloužil míč na Martina Mlýnka, který přesnou střelou ke vzdálenější tyči prostřelil Chmiela.

Ve druhém poločase viděli diváci gólové hody! Nejprve se v 51. minutě ujal Baník vedení, když se standardní situace se přesnou střelou prosadil Ondřej Šašinka. O pět minut později dokonce vedl Baník již o dvě branky, jelikož se po chybě domácího stopera dostal ke střele Lukáš Lehnert a překonal Zlámala.

I když zápas vypadal ze strany Zlína jako zcela rozhodnutý, ševci to nevzdali. Nejprve v 72. minutě zatáhl míč do pokutového území Vít Mlýnek a vystřelil. Chmiel míč vyrazil ale pouze na kopačky Martina Nečase, jenž dorazil míč do odkryté branky.

O sedm minut později se prosadil po parádní individuální akci David Štípek střelou pod horní tyčku, kterou nedal ostravskému brankáři sebemenší šanci. Oba týmy si tak body rozdělily.

Zlínský útočník rozhodl dvěma góly o výhře svého mužstva na půdě Třince 2:0. Junioři Fastavu drží šest zápasů neporazitelnost.