29.4.2018
DUK - BOH
15.10.2017 | Michal Janoštík

Baník proti Třinci dvakrát vedl, derby nakonec skončilo remízou

Slezské derby mezi Baníkem Ostrava a Třincem vítěze nepřineslo. Domácí sice nad svým sokem vždy vedli, ovšem Třinečtí dokázali v obou případech zareagovat vyrovnávací trefou. Duel 10. kola moravské části Juniorské ligy tak skončil dělbou bodů po výsledku 2:2.

10.kolo  •  ne 15.10.2017  •  10:30
FC Baník Ostrava
2:2
FK Fotbal Třinec

Poločas: 1:1
FC Baník Ostrava: Chmiel – Dendis (62. Bolf), Lehnert (83. Mládek), Breda, Vician, Morgan (46. Kania), Macej, Šašinka, Hykel, Azackij, Kubík.
FK Fotbal Třinec: Adamuška – Celba, Konečný, Lanc, Velner, Lasota (57. Chloň), Cieslar, Hošek (90. Stančík), Samiec, Tobiáš (57. Šarudi), Zahaluk.
Branky: 23. Lehnert, 55. Kania – 36. Hošek, 82. Velner. Rozhodčí: Vojkovský – Dohnálek, Dresler. ŽK: Vician – Lanc. Diváci: 150.

První poločas začal hodně zhurta. Baník se hnal do útoku, který však přerušil faulem ve vápně nepříliš dobře vyběhnuvší brankář Adamuška a zavinil tak rychlou penaltu. Tu ale Ostrava nevyužila, střela totiž minula pravou tyč. Domácí ale pokračovali v útočeném pojetí a dělali soupeři četné problémy.

Když už se zdálo, že se Třinci podařilo srovnat krok, přišla nečekaná rána. Hostům se úplně nepovedl volný přímý kop a z rychlého protiútoku prostřelil brankáře kapitán Baníku Lukáš Lehnert. Hosté byli poté daleko aktivnější, ale nedařilo se jim dostat se do větších šancí. Naopak Baník čekal na nebezpečné protiútoky, které soupeře hodně zlobily.

Baníku se však nepodařilo přidat další branku a tak přišel trest. Petr Hošek si udělal místečko na hranici vápna a tvrdou střelou nedal brankáři šanci. Hra se poté hodně vyrovnala a do šaten se tak odcházelo za vyrovnaného stavu s příslibem zajímavé podívané v dalším poločase.

Druhá polovina zápasu odstartovala velmi vyrovnanou a bojovnou hrou. Lépe nakonec vstoupil opět Baník, který se po deseti minutách prosadil po rychlém protiútoku Lukáš Kania a vytvořil si tak menší výhodu. Třinci se nedařilo zatlačit soupeře a snažit se tak stabilně o vyrovnání. Chyběl tomu moment překvapení, jenž by vytvořil nějakou klíčovou šanci. To samé se ovšem dalo říci o jeho soupeři a vývoj zápasu tak byl stále otevřený.

To se změnilo v 83. minutě, kdy rohový kop propadl až k nohám Michala Velnera a ten nekompromisně poslal míč do sítě. Ostrava poté výrazně přidala, snažila se ještě strhnout vítězství na svou stranu, ale i vinou nepříliš dobrého zakončení se jí to nepovedlo. Derby tak skončilo remízou 2:2.

Ondřej Pachlopník

Rok narození: 2000

Osmnáctiletý záložník dvěma góly v závěrečných minutách otočil duel Brna v Olomouci z 0:1 na 2:1 a zajistil svému celku export tří bodů na jih Moravy.