PLZ - TRI
27.5.2018
14.5.2018 | Martin Lísal

Bratři Vintrovi si pohráli i s Jihlavou a Brno je díky výhře v čele nadstavby B

Dva zápasy, šest gólů. Taková je bilance bratrů Marka a Ondřeje Vintrových, fotbalistů brněnské Zbrojovky. Ti si tentokrát pohráli s Vysočinou Jihlava, kterou Brňané zdolali 4:1. Právě bratři Vintrovi byli u tří gólů ze čtyř. Díky této výhře je Zbrojovka na první pozici s náskokem jednoho bodu právě před druhou Vysočinou.

7.kolo  •  po 14.5.2018  •  14:00
FC Zbrojovka Brno
4:1
FC Vysočina Jihlava

Poločas: 2:0
FC Zbrojovka Brno: Floder – Gomes, Zukal, Kijanskas, Hykš – Sedlák, Sedlmajer (70. Jambor) – Kroutil, Holman (75. Šural), Vintr O. (70. Lhotecký) – Vintr M.
FC Vysočina Jihlava: Kolář (71. Lancman) – Trojánek, Smekal, Holík, Mašič – Svoboda (60. Lorenc), Fikar, Beseda, Průša – Klíma (78. Časta), Vašíček (71. Pejřimovský).

Branky: 33. a 49. Vintr O., 22. Vintr M., 75. Kroutil – 54. Mašič. Rozhodčí: Adámková – Pelikán, Pfeifer. ŽK: Sedlmajer, Sedlák, Kroutil – Vašíček. Diváci: 50.

Brňané byli v boji o prvenství od začátku mírně aktivnější. Po Kroutilově centru hlavičkoval mimo bránu Marek Vintr, tentýž hráč přestřelil bránu z přímého kopu po faulu na Hykše. Ve 22. minutě už to ale domácím vyšlo. Dlouhý nákop z vlastní poloviny, přihrávka – a rázem se Marek Vintr dostal do slibné pozice. Tu si kličkou ještě vylepšil a následnou ranou otevřel skóre utkání.

Po půlhodině hry se Marek Vintr převtělil do role asistenta, po jeho příhře zvládl souboj s protihráčem Ondřej Vintr a také on dokázal překonat Koláře. Stejná spolupráce mohla vyústit i ve třetí gól, tentokrát se ale Ondřej Vintr prosadit nedokázal.

Krátce po změně stran se ve slibné pozici ocitl Marek Vintr, tentokrát na Koláře nevyzrál. V 50. minutě už se ale skóre měnilo. Gomes přihrál Marku Vintrovi, jeho zblokovaný pokus sice neprošel, ale míč zachytil Sedlmajer a po jeho příhře zakončoval pohotově Ondřej Vintr. Oba bratři vstřelili v posledních dvou zápasech šest gólů!

Pár minut poté se ozvala i Jihlava. Floder po rohovém kopu jeden pokus dokázal vyrazit, Amir Mašič už se ale z dorážky nemýlil a bylo to o dva góly. Čtvrthodiny před koncem mohlo přijít drama, tentokrát ale Floder včasným zákrokem zasáhl.

Hned vzápětí bylo definitivně jasno. Na hranici šestnáctky se dostal k míči Miroslav Kroutil a povedenou ranou dal výsledku konečnou podobu 4:1. Zbrojovka Brno se díky výhře vrátila na první pozici a je poměrně blízko celkovému triumfu v nadstavbě B, Jihlava je aktuálně na druhé pozici.

Ondřej Vintr

Dvacetiletý záložník pomohl k výhře Brna nad Jihlavou 4:1 dvěma góly. Trefilo se i jeho dvojče Marek.