20.11.2017
DUK - CEB
23.10.2017 | Daniel Kinc

Brno porazilo vedoucí Slovácko a slaví druhou výhru v řadě

Začíná se blýskat na lepší časy? Zbrojovka si připsala druhou výhru v řadě. V 11. kole moravské části Juniorské ligy přetlačila na domácí půdě vedoucí Slovácko a zdolala jej 4:2. Naopak pro celek z Uherského Hradiště je to teprve třetí prohra v sezoně, přičemž druhá v řadě.

11.kolo  •  po 23.10.2017  •  11:00
FC Zbrojovka Brno
4:2
1.FC Slovácko

Poločas: 3:0
FC Zbrojovka Brno: Floder – Franco Gomes, Zukal, Gáč (55. Obůrka), Hykš, Pachlopník (83. Svensson), Šustr, Janošek (60. Krejčí), Kroutil (73. Jambor), Vintr M. (36. Krula), Přichystal.
1.FC Slovácko: Trmal – Flasar, Suchý, Tkáč, Hani, Hellebrand, Křivánek, Ťok, Kubala (83. Minx), Pospíšil, Yu.
Branky: 2. a 18. (pen.) Janošek, 23. Gáč, 79. Krula – 50. Pospíšil, 61. Kubala. Rozhodčí: Vojkovský – Boček, Hájek. ŽK: Franco Gomes, Pachlopník – Ťok. Diváci: 48.

Utkání začalo pro domácí skvěle. Už ve druhé minutě se Gomesova přihrávka z pravé strany odrazila před Dominika Janoška, který se z hranice vápna opřel z první do střely placírkou a ta po teči obránce s přispěním levé tyče zapadla za záda gólmana Trmala. Sedm minut nato mohl zvýšit po vysunutí od Marka Vintra Kroutil, ale brankář hostů jej vychytal.

Domácí se nakonec druhé trefy dočkali. Právě Marek Vintr byl ve vápně faulován, Zbrojovka dostala k dispozici penaltu, ke které se postavil Dominik Janošek a se štěstím svou ranou k levé tyči procedil míč pod padajícím gólmanem Slovácka do sítě. Ve třiadvacáté minutě bylo pro domácí ještě veseleji, když rozehrávali na pravé straně přímý kop, centrovaný míč brankář Trmal podskočil a stoper David Gáč se jednoduchou hlavičkou do úplně prázdné branky zapsal také mezi střelce.

Zbytek poločasu patřil hostům. Nejprve Suchý po centru zleva minul z voleje přední tyč, aby pět minutě před koncem poločasu šel Kubala ze strany sám na branku, přeloboval Flodera, ale toho na brankové čáře zastoupil obránce. Další možnost měl po centru Yu opět na zadní tyči Pospíšil, ten ale z voleje sklepl míč ze vzduchu z voleje vedle zadní tyče a v závěru poločasu Floder nadvakrát u přední tyče famózně vychytal volného Ťoka.

Do druhé půle domácí vlétli, ale paradoxně inkasovali. Kubala se vpravo zbavil umně Gáče a napříč malým vápnem naservíroval míč na zadní tyč Kryštofu Pošpíšilovi, jenž před zcela prázdnou brankou nezaváhal. Po hodině hry mohl náskok rozmnožit Krejčí, ale jeho střela se do sítě nevlezla, a Slovácko z brejku podruhé snížilo. Ťokův centr našel ve vápně přesně nabíhajícího Filipa Kubalu a ten dloubl míč nad padajícím Floderem.

Vyrovnat mohl dvacet minut před koncem Yu, ale míč na penaltě poslal z voleje jen vysoko nad. Drama se nakonec nekonalo. Po akci na pravé straně se balón dostal před Filipa Krulu a jeho rána z druhého doteku zapadla přesně k tyči.

Zbrojovka měla duel pod kontrolou. Minutu před koncem navíc zahrávala ještě jednu penaltu, ale tu Trmal Krejčímu lapil a Krejčí následně neuspěl i ve své další velké šanci. Mrzet jej to však nemuselo, jeho celek porazil vedoucí Slovácko 4:2 a připsal si nesmírně cenné tři body.

Marek Vintr

Záložník Brna přispěl k výhře svého celku nad Třincem 3:2 jedním gólem a asistencí.