28.11.2017
SLO - BNO
16.10.2017 | Michal Janoštík

Brno přetlačilo Olomouc a po měsíci se raduje z druhé výhry v sezoně

Junioři Zbrojovky Brno se po více než měsíci dočkali své druhé výhry v letošní sezoně Juniorské ligy. Tu vybojovali na půdě Sigmy Olomouc, kde třikrát vedli, nicméně domácí dokázali dvakrát vyrovnat. Na třetí zásah však už odpověď nenašli a Brňané se po konečném hvizdu mohli radovat z výhry 3:2.

10.kolo  •  po 16.10.2017  •  13:00
SK Sigma Olomouc
2:3
FC Zbrojovka Brno

Poločas: 1:2
SK Sigma Olomouc: Gröger – Hála, Vichta (66. Nízký), Antl, Romero (85. Kiška), Voleský, Moulis, Obročník, Štěrba, Krayzel, Bala (60. Chytil).
FC Zbrojovka Brno: Halouska – Janošek, Gáč, Fortes (90. Obůrka), Franco, Jovanovič, Přichystal (85. Krula), Zukal, Vintr M. (71. Kroutil), Šustr, Zikl (90. Svensson).
Branky: 36. Romero, 56. Moulis – 38. a 60. Přichystal, 6. Zikl. Rozhodčí: Marek – Caletka, Boček. ŽK: Antl, Krayzel – Janošek. Diváci: 100.

První poločas začal hodně zhurta. Hostující tým totiž již v šesté minutě využil bleskový brejk a Martin Zikl dal tušit, že diváky bude čekat hodně divoký zápas. Sigma začala tlačit soupeře, ale bez nějakého výraznějšího počinu. Obstřelovali sice branku, avšak gól ne a ne přijít. Místo toho přišly dvě tyčky a hlavně ta, která přišla po rohovém kopu, musela hodně zamrzet.

Sigma se však nevzdávala a byla odměněna. Madreulis Romero totiž využil rychlé akce a po nepovedeném rohovém kopu Zbrojovky zakončoval bleskový protiútok svého týmu. Olomouc se tak dočkala a po dlouhém obléhání branky soupeře dokázala vyrovnat ještě před poločasem.

Možná ještě v opojení úspěchem ale využil Jakub Přichystal nekoncentrovanosti obrany a přesnou střelou vrátil o dvě minuty později vedení na stranu hostujícího týmu. Sigmě tak nezbylo, než se znova připravit na dotahování, a pokusit se o obrat ve druhém poločase.

A začala velmi zhurta. První šanci ještě dokázal Halouska vyrazit a následná dorážka byla sražena mimo. Následná akce však již skončila gólem. Pavel Moulis se opřel do míče a perfektní střelou opět srovnal stav utkání. Brno ale odpovědělo o čtyři minutky později. Olomouc se totiž bezhlavě pouštěla do útočení a zapomněla na zadní vrátka, čehož dalším gólem využil Jakub Přichystal a znova poslal hosty do vedení.

Sigma tlačila, snažila se vyrovnat, ovšem střelecky jí nebylo přáno. V 70. minutě navíc dostali hosté šanci definitivně rozhodnout zápas ve svůj prospěch, ale penaltu poslali mimo branku soupeře. Poslední minuty tak byly ještě hodně napínavé, oba týmy si vytvořily šance, avšak další gól již nepadl. Velmi zajímavé utkání tak skončilo nakonec lépe pro hosty z Brna.

Marek Vintr

Záložník Brna přispěl k výhře svého celku nad Třincem 3:2 jedním gólem a asistencí.