30.4.2018
CEB - PLZ
16.4.2018 | Daniel Kinc

Brno vyhrálo v nadstavbě i druhý zápas 2:1. Po Olomouci zdolalo Plzeň

Dlouho vyrovnaný zápas mezi Brnem a Plzní rozhodl až dvanáct minut před koncem Miroslav Kroutil, pro kterého to byla třetí trefa v letošní sezoně Juniorské ligy. Brněnští tak vyhráli i druhý zápas v nadstavbě 2:1, naopak Plzeňané po předchozí remíze s Jabloncem tentokrát vyšli na prázdno.

2.kolo  •  po 16.4.2018  •  14:00
FC Zbrojovka Brno
2:1
FC Viktoria Plzeň

Poločas: 1:1
FC Zbrojovka Brno: Halouska – Pyš, Šustr, Zukal, Hykš, Sedlmajer, Krejčí (68. Holman), Vintr M. (88. Moučka), Vintr O. (75. Třasoň), Kroutil, Růsek (61. Koláčný).
FC Viktoria Plzeň: Sváček – Kadar, Čihák, Živulič, Ryška (83. Řezáč), Pavlík, Suchý (83. Svoboda), Arzberger (69. Selnar), Pek J., Pihrt, Vilček.

Branky: 40. Vintr M., 78. Kroutil – 45. Vilček. Rozhodčí: Slováček – Grečmal, Galář. ŽK: Vintr O., Vintr M., Kroutil – Živulič. Diváci: 70.

Úvod duelu hraného na hlavním stadionu Zbrojovky patřil domácím, kteří se tlačili dopředu, ale z úvodních akcí si šanci vytvořit nedokázali. Hosté následně hru vyrovnali, nicméně ani oni nemohli najít recept na obranu Brna. První vážnější šanci měl po půlhodině hry po akci Růska Marek Vintr, v dobré pozici ale svou prudkou ránu poslal nad branku.

Pět minut před koncem už se domácí ale mohli radovat, když si Marek Vintr navedl míč z křídla do šestnáctky, udělal kličku obránci a pohotovou technickou ranou na zadní tyč otevřel skóre duelu. Plzeňští však ještě do konce poločasu stihla vyrovnat, když se centr Peka z pravé strany po několika odrazech ve vápně dostal k Tomáši Vilčekovi a ten z první z malého vápna vyrovnal.

Druhý poločas začali domácí zostra. Po necelé minutě hry mohl svou druhou branku v duelu přidat Marek Vintr, nakonec však ještě přihrál a jeho spoluhráč ve výborné pozici trefil břevno. Sváček musel být v permanenci o chvíli později znovu, když se domácí dostali do brejku, ale další tvrdou střelu hostující brankář zneškodnil. Hra se postupem času vyrovnala a když se zdálo, že utkání směřuje k remíze, tak domácí podruhé udeřili.

Při dalším brejku Zbrojovky se nejprve blýskl skvělým zákrokem Sváček, který včas vyběhl z branky, nicméně k odraženému míči se na penaltě dostal Miroslav Kroutil a z voleje poslal balón pod břevno. Definitivu výsledku mohl dát Marek Vintr, čtyři minuty před koncem ale třetí branku Brna ve velké šanci nepřidal. Mrzet jej to však nemuselo, Brno udrželo náskok 2:1 a podruhé v nadstavbě bodovalo za tři body.

Nermin Haljeta

Slovinský útočník ve službách Teplic pomohl dvěma góly k výhře svého týmu nad Karvinou v poměru 3:0.