29.4.2018
DUK - BOH
23.10.2017 | Pavel Kortus ml.

České Budějovice napravily předchozí debakl a s Plzní vybojovaly bod

Junioři Českých Budějovic napravili předchozí porážku v Mladé Boleslavi 1:5 a v dalším utkání remizovali na domácí půdě s Plzní, remízovým králem soutěže. Dynamo mohlo dokonce brát tři body, ovšem hostům zajistil export bodu na západ Čech čtyři minuty před koncem Řezníček.

12.kolo  •  po 23.10.2017  •  13:00
SK Dynamo Č. Budějovice
1:1
FC Viktoria Plzeň

Poločas: 1:0
SK Dynamo Č. Budějovice: Luksch – Řehoř (80. Kubata), Škoda, Štifter, Krejčí – Kadlec R. (86. Navrátil), Hála, Tomek, Chylík (57. Kadlec K.) – Matoušek (89. Míka), Kadula.
FC Viktoria Plzeň: Sváček – Kadal, Vacovský, Novák, Ryška (31. Skála) – Sedláček (70. Pinc), Živulič, Vais, Pavlík, Arzberger (40. Kulhánek) – Řezníček.
Branky: 20. Kadula – 86. Řezníček. Rozhodčí: Jílek – Pečenka, Kotalík. ŽK: bez karet. Diváci: 50.

Úvod střetnutí byl hodně opatrný, o něco častěji byli u míče hosté a Pavlíkova rána z pětadvaceti metrů mohla být gólová, ale nakonec se stočila o několik decimetrů vedle. Taktický boj pokračoval až do 20. minuty, kdy bezbrankový stav utnul Jindřich Kadula. Muž na hranici základní sestavy českobudějovického áčka vypálil z pětadvaceti metrů, rána před brankářem zaplavala a nakonec skončila v síti.

Viktoria pak přidala na aktivitě a měla výraznou územní převahu. Šancí však moc ne. Zejména Živulič s Pavlíkem pálili častokrát ze střední vzdálenosti, do vápna létaly centry, ale domácí obrana mohla být v klidu. Nebezpečnou situaci Viktoria vymyslela až před přestávkou, kdy se obrovitý Novák sápal po centru do vápna, ale jeho hlavička v tísni šla těsně vedle.

Po přestávce se se obraz hry nezměnil. Plzeňští dobývali českobudějovickou obranu, která však bez větších problémů odolávala. Několik střel z dálky domácí gólman Luksch buď kontroloval, nebo vyškrábl na roh jako při pokusu Pavlíka. Domácí brankář už byl překonán deset minut před koncem, kdy se míč odrazil k nekrytému Řezníčkovi, který ale trefil jenom tyč.

V závěrečných minutách hosté otevřeli hru, což byla voda na mlýn pro českobudějovické protiútoky. Po jednom z nich pálil Kadula, ale brankář Sváček zasáhl dobře. Plzeň podržel její gólman i o chvilku později, kdy skvěle vychytal Tomka.

A tak přišel pro domácí trest v podobě vyrovnání. Skákající míč propadl za obranu na Jakuba Řezníčka, který si sám před Lukschem počínal zkušeně a obloučkem vyrovnal. Hosté v závěru ještě chtěli urvat tři body, ale z tlaku už nevytěžili nic. Dynamo si tak do tabulky připsalo další bodový zisk, opět doma. Plzeň potvrdila pověst celku, který často remizuje.

Ondřej Pachlopník

Rok narození: 2000

Osmnáctiletý záložník dvěma góly v závěrečných minutách otočil duel Brna v Olomouci z 0:1 na 2:1 a zajistil svému celku export tří bodů na jih Moravy.