19.2.2018
JAB - SPA
23.10.2017 | Michal Janoštík

Čtvrtá výhra Liberce venku v řadě! Slovan uspěl v Mladé Boleslavi

Fotbalistům Liberce to na hřištích soupeřů v poslední době zkrátka jde. Junioři Slovanu uspěli i ve 12. kole na půdě Mladé Boleslavi, když o jejich vítězství rozhodl jediným gólem Zdeněk Folprecht, posila z A-mužstva.

12.kolo  •  po 23.10.2017  •  13:00
FK Mladá Boleslav
0:1
FC Slovan Liberec

Poločas: 0:1
FK Mladá Boleslav: Jedlička – Klíma, Kühnel, Novák, Machů, Komárek, Vukadinovič, Rudzan, Levin, Dohnalík (67. Košek), Mareš.
FC Slovan Liberec: Sova – Heppner, Ulbrich (89. Lehoczki), Blažek, Folprecht, Baláž, Písačka (69. Kazda), Bartl (34. Petr), Dvořák, Michalec (81. Gembický), Voltr.
Branka: 7. Folprecht. Rozhodčí: Franěk – Pospíšil, Novák. ŽK: Krčmář, Kühnel – Dvořák. Diváci: 122.

První poločas začal opravdu zhurta. Mladá Boleslav byla sice více na míči, ale Liberec se dostal do rychlého protiútoku po pravé straně, odkud přišla zpětná přihrávka do vápna, a k tyči se prosadil Zdeněk Folprecht. Domácí tým byl i nadále aktivnější, ovšem ne a ne dostat se do nějaké větší šance. To se naopak znova povedlo soupeři, jehož hlavička po dalším úniku skončila pouze přesně na Jedličkovi, jenž tak udržel svůj tým v boji o body.

A dokonce to byli domácí, kdo o pár okamžiků později mohl srovnat. Míč se dostal po přehození Sovy až za jeho záda, ale na poslední chvíli míč z brankové čáry odpálili obránci. A protože se i přes tlak Mladé Boleslavi v prvním poločase už nic nestalo, šlo se do kabin za příznivějšího stavu pro Liberec.

Další část utkání odstartovala velmi aktivně. Oba týmy se tlačily do zakončení, ale chyběla jim přesnost či razance při zakončení. Mladá Boleslav se snažila vyrovnat skóre, ovšem ne a ne přijít s nějakou zajímavější akcí, která by znamenala vážnější ohrožení branky Sovy. V 58. minutě tak zahrozil opět Liberec, jehož střelu ve vápně z poměrně ostrého úhlu Jedlička vyrazil mimo tři tyče a držel tak své spoluhráče nad vodou.

Ti se mu ale nedokázali odměnit na druhé straně hřiště. Jejich vlastně jediná větší šance přišla zhruba deset minut před koncem, kdy se ve vápně vytvořila nepřehledná skrumáž, ve které se Mladé Boleslavi nepodařilo protlačit míč přes obranný val do sítě.

A když Jedlička ještě jednou začaroval v 90. minutě po střele z bezprostřední blízkosti, bylo jasné, že utkání skončí lépe pro Liberec. Ten si tak odvezl pod Ještěd hubenou výhru 1:0.

Dvacetiletý útočník Zlína přispěl k výhře 4:2 nad Zbrojovkou Brno dvěma góly.