20.11.2017
DUK - CEB
22.10.2017 | Věra Novotná

Diváci v Karviné se gólů nedočkali, Zlín vybojoval bod za remízu

V 11. kole moravské části Juniorské ligy přivítala Karviná soupeře ze Zlína. Diváci, kteří přišli na stadion, si museli fotbal pochvalovat, neboť k vidění bylo několik pěkných šancí. Po devadesáti minutách ale gól nepadl a tak si oba týmy body rozdělily.

11.kolo  •  ne 22.10.2017  •  11:00
MFK Karviná
0:0
FC Fastav Zlín

Poločas: 0:0
MFK Karviná: Pastornický – Putyera, Formela, Smrž, Letič, Štepanovský, Duda, Weber, Sas, Egri (90. Szotkowski), Řapek (87. Palyukh).
FC Fastav Zlín: Šiška – Štípek (54. Votava), Tkadlec, Nečas, Mlýnek V. (85. Vičánek), Zahradník, Nzembi (90. Matyáš), Pablo Podio, Bartolomeu, Venený, Mlýnek M.
Rozhodčí: Mrázek – Caletka, Dohnálek. ŽK: Letič – Nečas, Votava. Diváci: 50.

Hostující hráči mohli zahrozit hned ze začátku utkání, když dostali příležitost rohového kopu, avšak brankář Pastornický byl připraven. Na druhé straně si sáhl na míč také domácí gólman, Zlínští mu ale velkou práci nepřidělali. To při další akci Zlínských už domácím příznivcům muselo zatrnout. Mlýnek obelstil karvinskou obranu a pokusil se obstřelit gólmana, balón ale mířil mimo branku. Hosté měli v prvních chvílích více ze hry a hýřili aktivitou, kombinační snahy však mnohokrát zhatilo mrholení, které se snášelo na karvinský trávník.

Po půl hodině hry zkusil své štěstí Štepanovský, který se rozhodl ohrozit zlínskou bránu střelou z dálky, chyběla jí však větší přesnost. O chvíli později se fotbalisté Zlína již z branky radovali, oslavy jim ale ihned zhatil zvednutý praporek signalizující ofsajd. Konec první půle se odehrál spíše u středového kruhu, ani jeden z celků se již do vážnější akce nedostal.

Druhý poločas přivítal aktéry utkání za mohutného deště a tak se mohlo stát, že jakákoliv střela mohla být tou šťastnou. Domácí proto hned zkraje zkusili centrovaný balón, ale obrana soupeře byla pozorná.

Úvodních patnáct minut příliš šancí nenabídlo, a tak se vše pokusil změnit hostující Bartolomeu, jenž se s míčem dostal až na hranici velkého vápna. Bohužel pro hosty ale mířil mimo tři tyče. Na druhé straně se podobná příležitost naskytla Štepanovskému, i jeho akce však skončila nezdarem.

Velmi nadějnou situací byly také rohové kopy, ani z těch ale hráči obou týmů nevytěžili vážnější akci. S Karvinskými mohlo být zle i po centrovaném míči, který se nesl pokutovým územím, nikdo ze Zlínských ale nebyl v tom správném postavení, aby jej usměrnil do prázdné branky.

Ke konci zápasu měli domácí ještě šanci v podobě standardní situace, ani Sasův pokus ale branku Zlína neohrozil a po hvizdu rozhodčího bylo jasné, že zápas skončí bezbrankovou remízou.

Marek Vintr

Záložník Brna přispěl k výhře svého celku nad Třincem 3:2 jedním gólem a asistencí.