19.2.2018
JAB - SPA
20.8.2017 | Lukáš Jasoněk

Dukla po třech letech porazila Bohemians, klokani dohrávali v devíti

Čtvrté kolo Juniorské ligy nabídlo konfrontaci dvou pražských celků. Dukla ve svém třetím domácím zápase hostila Bohemians 1905 a o góly rozhodně nebyla nouze. Domácí dvakrát vedli, ale klokani hubenou ztrátu pokaždé dorovnali. Rozhodující trefa přišla v 83. minutě, kdy si Dukla vzala vedení zpět a vítězstvím 3:2 ukončila tříletou nadvládu Bohemians ze vzájemných soubojů.

4.kolo  •  ne 20.8.2017  •  10:15
FK Dukla Praha
3:2
Bohemians Praha 1905

Poločas: 2:2
FK Dukla Praha: Czehowsky – Šimek, Greš (72. Vyleta), Lauko (63. Lohoyda), Dancák, Vlček, Brabenec (80. Král), Kozel, Luong Nguyen, Kaník, Douděra
Bohemians Praha 1905: Budinský – Brak, Václavík, Hubínek, Vaníček (80. Nátr), Káš, Vacík, Kocourek, Begič (41. Buneš), Dias (88. Růžička), Vrána (72. Melíšek).
Branky: 25. a 83. Vlček, 2. Douděra – 21. a 34. Dias. Rozhodčí: Černý – Ratajová, Vlček. ŽK: Greš, Šimek, Brabenec – Václavík, Brak, Káš, Melíšek. ČK: 87. Káš, 90+3. Brak (oba BOH). Diváci: 80.

Na úvodní gól duelu diváci nemuseli čekat dlouho. Už ve druhé minutě je totiž rozradostněl David Douděra. Po vstřeleném gólu domácí pokračovali v útočné aktivitě, ale zdvojnásobit náskok se jim nepodařilo. Bohemka vystrčila drápky až po čtvrthodině hry. Czehowsky nejprve bravurně vyrazil ránu zblízka, ale o několik minut později nestačil na pokus Lucase Diase, který poslal balon neomylně k tyči.

Fotbalisté Dukly se s nerozhodným stavem za žádnou cenu nehodlali smířit a Budinského vystrašili pořádnou pumelicí. Přestože předchozí střela nebyla gólová, ta z další akce už ano. Domácí roztáhli hru doprava, k přední tyči si naběhl Adam Vlček a průstřelem brankáře vrátil vedení na stranu Dukly. Pražský celek pak mohl svůj náskok dokonce zvýraznit, jenomže křižná přízemní střela ukrytá za obráncem pouze prosvištěla kolem levé konstrukce brány.

A tak zákonitě musel přijít trest. Klokani zleva „dohopsali“ do levé části vápna, v předbrankovém prostoru stál neobsazený Lucas Dias a jemu nečinilo problém přidat svůj druhý zásah na pažbě. Zbytek poločasu už se odehrál v poklidném tempu, se kterým hráči vstoupili do druhého dějství.

V něm měla více ze hry Dukla, potýkala se však s nepřesností svých střel. Balony vyslané z kopaček jejich hráčů létaly všude možně, jen ne do brány. A když už se domácím náhodou povedlo trefit cílené zařízení, zakročil Budinský. Definitivní zlom nastal až v závěrečné desetiminutovce. Do vápna hostů i naběhl Adam Vlček a míč, který k němu proskotačil zprava, odeslal do poloprázdné brány za záda přesunujícího se gólmana.

Ze strany Bohemians se žádný závěrečný tlak nekonal, protože hostující mužstvo dohrávalo utkání bez dvou vyloučených hráčů, a muselo se tak smířit s těsnou porážkou.

Dvacetiletý útočník Zlína přispěl k výhře 4:2 nad Zbrojovkou Brno dvěma góly.