20.11.2017
DUK - CEB
6.11.2017 | Pavel Kortus ml.

Hradec Králové podruhé v řadě vyhrál, uspěl na půdě Budějovic

Bez bodového zisku odešla českobudějovická juniorka z utkání 14. kola proti Hradci Králové. Doma je o body obrala posila z A-týmu votroků Libor Žondra, který byl nepolapitelný. Sám dal dva góly a další šance zahodil. Naopak Jihočeši se do gólových možností nedokázali dostat a nakonec s Hradcem prohráli 0:2.

14.kolo  •  po 6.11.2017  •  13:00
SK Dynamo Č. Budějovice
0:2
FC Hradec Králové

Poločas: 0:2
SK Dynamo Č. Budějovice: Luksch – Řehoř, Štifter, Škoda, Krejčí – Chylík (71. Fišer), Hála, Tomek (79. Cepák), Pouček – Moravec – Matoušek J.
FC Hradec Králové: Vízek – Vukčevič, Čech, Martinec, Trávníček – Kundrt, Jukl, Střelec (86. Petřík), Begixas (76. Vencl) – Žondra (67. Brokeš), Janoušek.
Branky: 21. a 35. Žondra. Rozhodčí: Franěk – Kubec, Vlasjuk. ŽK: Moravec, Hála, Chylík, Řehoř – Čech. Diváci: 88.

Hosté byli hned od úvodu lepším a aktivnějším celkem. Z počátečního tlaku vyčnívala branková možnost Kundrta, kterou skvěle zneškodnil domácí brankář Luksch. Pak se Dynamo trošku dostalo do hry, ale ne na dlouho. Ve 22. minutě Jihočechům zasadil ránu obrovitý Libor Žondra, jenž si našel přímý kop Trávníčka a otevřel skóre.

Celkově dělal Žondra domácí obraně veliké problémy. Po půlhodině udržel míč před domácími stopery, připravil jej proti noze Juklovi, kterého ale vychytal Luksch. Ve 33. minutě už ale ani naděje Dynama mezi třemi tyčemi nezabránila tomu, aby si Libor Žondra opět našel vysoký centr, tentokrát byl asistentem Vukčevič, a i proti přesile dokázal hlavou skórovat.

Po první půli mohlo být hotovo, náskok Hradeckých však byl jen dvoubrankový. Vukčevič totiž po rohu jen orazítkoval břevno a nekrytý Kundrt zase zblízka netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

Po přestávce začali Jihočeši aktivně a několik minut drželi svého soupeře na jeho polovině. Převaha však nevyústila ani v žádnou výraznější možnost. Agilní Moravec se prosadit nedokázal, což platilo i po jeho přímém kopu či ráně z dálky, která na kluzkém terénu skočila před brankářem hostů Vízkem. Votroci brzy opět převzali moc nad utkáním. Proti dalším možnostem Žondry se musel vytáhnout Luksch, při Janouškově tečované střele měl štěstí, že balon šel jen těsně mimo.

Dvacet minut před koncem si Žondra řekl o střídání a Hradečtí už nebyli tak nebezpeční. Do závěrečného hvizdu měli ještě jednu velkou možnost, když Brokeš tváří v tvář nechal vyniknout domácího gólmana a Střelec z následné dorážky nedostál svého jména, když poslal balon do ochranné sítě.

V posledních minutách černobílí částečně zatlačili svého soupeře, jednalo se však jen o platonický tlak. Hradec si pohlídal zasloužené vítězství 2:0, Dynamo podruhé za sebou prohrálo.

Marek Vintr

Záložník Brna přispěl k výhře svého celku nad Třincem 3:2 jedním gólem a asistencí.