28.11.2017
SLO - BNO
16.10.2017 | Vít Muzikář

Jablonec dál tápe, v derby jediným gólem podlehl Liberci

Ani posily z A-týmu nepomohly juniorce Jablonce k prolomení série bez výhry, která se po derby s Libercem protáhla už na pět zápasů. Podještědské derby nabídlo pouze jediný gól, který vstřelil dvanáct minut před koncem Pavel Baláž. Slovan tak byl v derby úspěšnější a slavil výhru 1:0.

11.kolo  •  po 16.10.2017  •  14:00
FK Jablonec
0:1
FC Slovan Liberec

Poločas: 0:0
FK Jablonec: Valeš – Holeš, Petržilka, Kouřil, Krištof (84. Hlůže), Pleštil (72. Vitkovič), Schön, Haitl, Kozák (81. Zezulka), Kubista M., Diviš.
FC Slovan Liberec: Sova – Heppner, Ulbrich, Karafiát, Baláž, Písačka, Petr (80. Žižka, 90. Vébr), Kazda (64. Kristian), Prokš, Dvořák, Michalec (85. Lehoczki).
Branka: 78. Baláž. Rozhodčí: Pechanec – Fišer, Poživil. ŽK: Zezulka, Kouřil (JAB). Diváci: 155.

Jablonecká juniorka tápe dál. Poslední tým ligové tabulky nevstřelil branku již 412 minut. Zelenobílí neměli daleko alespoň k bodu, ale jejich šance vzaly za své v 78. Minutě, kdy nařídil sudí Pechanec roh pro Liberec. Slovan se dostal před Valeše a ze závěru vytěžil jedinou trefu utkání, kterou zapsal Pavel Baláž. Svěřencům kouče Bekakise se již nepodařilo srovnat a mizérie Jablonce nemá konce.

Tým z chvostu české části Juniorské ligy se naposledy prosadil 11. září. Nyní mohl tuto sérii zlomit, ale třikrát se proti němu spikla branková konstrukce soupeřovy svatyně. Do toho nedal navíc kapitán Kubista velkou šanci z malého vápna. Jablonec má opravdu obrovský problém se střílením branek a naprosto bez debat je to jeho Achillova pata.

Liberec držel v duelu balon více na svých kopačkách, ale Valeše překonal pouze jednou. I tak to libereckým juniorům stačilo k úsměvu na tváři po závěrečném hvizdu podještědského derby. Brankář Sova udržel čisté konto a jeho spoluhráči tak potvrdili dobrou formu. Slovan vyhrál čtvrtý z posledních pěti zápasů Juniorské ligy.

Marek Vintr

Záložník Brna přispěl k výhře svého celku nad Třincem 3:2 jedním gólem a asistencí.