29.5.2018
PRI - KAR
22.4.2018 | Štěpán Slovák

Jihlava nestačila na Bohemians, rozhodla jediná branka

Domácím patřil především první poločas, ve kterém si vypracovali několik šancí, hosty hned dvakrát zachránila branková konstrukce. Jihlavští ve druhé půli srovnali obrázek hry, skóre se už ale neměnilo. Pražané berou první výhru v nadstavbové části, Vysočina podruhé prohrála.

3.kolo  •  ne 22.4.2018  •  11:00
Bohemians Praha 1905
1:0
FC Vysočina Jihlava

Poločas: 1:0
Bohemians Praha 1905: Kouba – Švec, Brak, Bederka, Václavík, Vaníček (83. Vrána), Záviška (80. Begič), Horizrál, Nečas (87. Buneš), Káš (87. Vetešník), Dias (59. Bassey).
FC Vysočina Jihlava: Kolář – Opluštil, Smejkal (46. Fikar), Nerad, Rychetník, Mašič (62. Průša), Svoboda, Holík, Klíma, Turyna (46. Lorenc), Vašíček (46. Vrzal).

Branka: 27. Záviška. Rozhodčí: Vlček – Novák, Arnošt. ŽK: Brak – Vašíček, Opluštil, Nerad. Diváci: 100.

Domácí tým měl od začátku jasně navrch. Do první vážnější situace se dostal Nečas, který se ocitl v těžkém úhlu, brankář Kolář si připsal snadný zákrok. Skóre se měnilo až ve 27. minutě, na zrodu celé akce byl opět Nečas, který přihrával pod sebe. Jan Záviška poté z bezprostřední blízkosti míč uklidil do prázdné branky.

Pražanům to nestačilo a i nadále byli velmi blízko druhé vstřelené brance. Za hostujícím brankářem zvonila hned dvakrát branková konstrukce. V úplném závěru se do slibné příležitosti dostali také hosté, střela Klímy však skončila vysoko nad brankou. Do kabin šli domácí s nejtěsnějším možným náskokem.

Hra se v úvodu druhého poločasu vyrovnala, Pražané se téměř nedostávali do žádných šancí. To platilo i o Jihlavě, která hrála kombinovala pouze po pokutové území svého protivníka. Hosté museli otevřít hru a domácí hrozili především z rychlých brejků. Ty však většinou zastavil úspěšným zákrokem Kolář.

Definitivní tečku za tímto zápasem mohl udělat střídající Vrána, který se v samotném závěru ocitl tváří v tvář hostujícímu brankáři. Domácí fotbalista pouze přestřelil branku. V nastavení rozehrávali jihlavští fotbalisté dva rohové kopy. Závěrečná hlavička však skončila vysoko nad brankou, víc už se v tomto utkání nestalo.

Ondřej Vintr

Dvacetiletý záložník pomohl k výhře Brna nad Jihlavou 4:1 dvěma góly. Trefilo se i jeho dvojče Marek.