19.2.2018
JAB - SPA
2.10.2017 | Dominik Jakubec

Liberec podlehl Hradci Králové a ukončil vítěznou sérii

Fotbalistí Liberce přišli o třízápasovou sérii výher. V utkání 10. kola Juniorské ligy nestačili doma na Hradec Králové, kterému podlehli 0:3. Hosté se prosadili jednou v prvním poločase a další dva góly přidali zkraje druhého poločasu.

10.kolo  •  po 2.10.2017  •  13:00
FC Slovan Liberec
0:3
FC Hradec Králové

Poločas: 0:1
FC Slovan Liberec: Kolář – Ulbrich, Prokš, Blažek, Písačka, Petr (73. Baláž), Heppner, Kazda (81. Šustek), Dvořák, Michalec (67. Kristian), Gembický.
FC Hradec Králové: Vízek – Miker, Trávníček (81. Střelec), Brokeš, Krátký, Shejbal, Kundrt, Bexigas (38. Vukčevič), Martinec, Vlkanova (70. Chocholatý), Jukl.
Branky: 41. Miker, 60. Shejbal, 65. Brokeš. Rozhodčí: Slabý – Koval, Novák. ŽK: Baláž – Krátký, Martinec. Diváci: 80.

Utkání začalo poměrně opatrně z obou stran, poněkud nebezpečněji si však postupně začali počínat hosté. Do zajímavé příležitosti se sice dostal Vlkanova, toho ale vychytal brankář Kolář. Také Slovan se sice osmělil, nicméně ani jedno zakončení nemířilo do prostoru branky. Hra se opět vyrovnala a příliš momentů, které by diváky zvedly ze sedaček, tu nebylo.

Slovan zahrozil rovněž z několika rohových kopů, které zahrával v krátkém sledu, nicméně ani jednou se brankář Vízek příliš bát nemusel. Když už se začalo zdát, že první půle skončí 0:0, v samotném závěru poločasu zůstal nehlídaný hostující Jiří Miker a překonal Koláře.

Brzy po změně stran se do zajímavé příležitosti hnal Gembický, ale nemířil přesně. Slovan se sice pokoušel o vyrovnání, ale ani po rohu se neprosadil. A přišel trest. Po standardní situaci z blízkosti vápna zakončoval Jan Shejbal a jeho pokus zastavila až síť.

A to nebylo vše. Jen o pět minut později přidal ještě Ondřej Brokeš třetí zásah a rázem to s nadějemi domácích na body vypadalo špatně. Východočeši si v závěrečné půlhodině s přehledem uhlídali své vedení, čemuž pomohlo i kouskování hry ve formě častých střídání. Hradec Králové tak nakonec pod Ještědem zvítězil 3:0.

Dvacetiletý útočník Zlína přispěl k výhře 4:2 nad Zbrojovkou Brno dvěma góly.