19.2.2018
JAB - SPA
7.8.2017 | Dominik Jakubec

Liberec smazal dvougólové manko, ale s Mladou Boleslaví nakonec padl

Fotbalisté Liberce dokázali ve 2. kole v utkání proti Mladé Boleslavi zvrátit nepříznivý vývoj a vyrovnat z 0:2 na 2:2. Na body však Severočeši nakonec nedosáhli – Mladá Boleslav si tři minuty po inkasovaném gólu na 2:2 vrátila vedení zpět a nakonec si odvezla všechny body.

2.kolo  •  po 7.8.2017  •  13:00
FC Slovan Liberec
2:3
FK Mladá Boleslav

Poločas: 0:2
FC Slovan Liberec: Franc – Heppner, Baláž (46. Blažek), Petr, Micovčák, Kazda (67. Michalec), Lehoczki, Prokš, Kristian (80. Lábek), Gembický, Kvída.
FK Mladá Boleslav: Jedlička – Komárek (56. Procházka), Křapka, Klíma, Kühnel, Novák (77. Kopa), Ladra (80. Košek), Rudzan, Zabilanský (82. Krčmář), Vejr (62. Dohnalík), Klobása.
Branky: 52. Petr, 60. Micovčák – 25. Klobása, 42. Novák, 63. Ladra (pen.). Rozhodčí: Ginzel – Petřík, Vlček. ŽK: Kvída – Zabilanský, Dohnalík, Kopa. Diváci: 111.

Hosté začali aktivně a byli u míče mnohem častěji. Na první vážnější šance se však čekalo až do třetí desetiminutovky. Stanislav Klobása pronikl obranou a přeloboval vybíhajícího France, Kvída však na poslední chvíli vykopl míč mířící do prázdné branky na roh. Z něj však už Mladá Boleslav udeřila.

Centrovaný balon propadl až ke Stanislavu Klobásovi, který ho zblízka bez potíží nasměroval do sítě. Takřka vzápětí mohl Slovan vyrovnat, když zpoza šestnáctky vypálil Dominik Gembický, jeho technickou sřelu směřující do levé šibenice ale Jedlička parádně vyrazil na roh.

Velmi blízko vyrovnání byl Slovan po půlhodině hry. Po faulu na Micovčáka byla nařízena penalta, kterou však sám faulovaný neproměnil a nechal pouze vyniknout hostujícího brankáře Jedličku. Ten totiž vystihl směr střely a pohotově ránu vytáhl z prostoru tří tyčí. V závěru poločasu pronikl do vápna Petr, slabou střelou ale Jedličkovi problémy nenadělal.

A přišel trest. Po protiútoku přilétl do vápna Slovanu centr, který obrana srazila pouze na penaltový puntík. Zde si míč našel Daniel Novák a prudkou ranou nedal Francovi šanci zasáhnout. Ladra mohl ještě těsně před hvizdem sudího přidat třetí gól, tentokrát ho ale Franc vychytal.

Brzy po změně stran Slovan snížil. Po Petrově akci po pravé straně vypálil Kazda pouze do břevna, míč se ale odrazil pouze do hlavy obránce Ondřeje Rudzana a od něj doputoval až do sítě. Vstřelený gól Slovan nakopl a rázem si počínal mnohem aktivněji.

Za to byli naši hráči odměněni. Po hodině hry Erik Micovčák napřáhl k přesné ráně z hranice vápna a poslal míč k pravé tyči. Radost však netrvala dlouho. Jen o několik minut později Kazda fauloval ve vápně a Tomáš Ladra nasměroval penaltu do protipohybu brankáře France, čímž vrátil Mladé Boleslavi vedení.

Čtvrt hodiny před koncem byl Slovan blízko vyrovnání, Michalec však ve vápně skákající míč několik metrů před brankou pouze promáchl. O chvíli později zase Micovčák z přímého kopu těsně přestřelil bránu. Pět minut před koncem pro změnu Prokš hlavou z malého vápna minul hostující branku.

Přes veškerou aktivitu už se svěřencům trenéra Holeňáka nepodařilo vyrovnat, Mladá Boleslav si tak po dramatickém úvodu druhé půle odvezla z Liberce všechny tři body.

Dvacetiletý útočník Zlína přispěl k výhře 4:2 nad Zbrojovkou Brno dvěma góly.