26.2.2018
LIB - CEB
6.11.2017 | Radek Barkman

Lídr české skupiny narazil na Strahově, Teplice schytaly na Spartě čtyřgólový příděl

Velmi nevlídné počasí přivítalo na Strahově ve 14. kole Juniorské ligy celky Sparty a Teplic. Hosté zajížděli do hlavního města s vizitkou nejlepšího týmu české skupiny Juniorské ligy, potvrdit to však nedokázali. Už po prvním poločase totiž ztráceli tři branky a nakonec si na sever Čech odvezli prohru 0:4.

14.kolo  •  po 6.11.2017  •  13:00
AC Sparta Praha
4:0
FK Teplice

Poločas: 3:0
AC Sparta Praha: Vorel – Pavlík, Březina, Boula, Čmelík, Palečko (76. Köstl), Špaček (73. Čapek), Traore (80. Císařovský), Čajkovský (65. Novotný), Matoušek (86. Urban), Dao.
FK Teplice: Němeček – Hruštinec, Dressler, Haljeta (57. Martirosjan), Šimeček, Vošahlík (63. Zeman), Urma, Suchan, Zárybnický, Šup, Červenka (63. Švejda).
Branky: 11. Dao, 29. Traore, 37. Špaček, 75. Čapek. Rozhodčí: Ardeleanu – Fišer, Kotalík. ŽK: Palečko, Boula – Zárybnický. Diváci: 100.

Úvod utkání přitom vyšel lépe Teplicím. Ty sypaly před brankáře Vorla jeden centr za druhým a vytvořily si také výbornou možnost, kterou však kapitán Šup neproměnil. Postupoval z levé strany na Vorla, ale nedokázal ho prostřelit. A tak přišel trest na druhé straně. Po centru z pravé strany zůstal na chvilku ve vápně nekrytý Youssouf Dao a dokázal se prosadit prudkou hlavičkou.

Teplice pak sice zase měly územní převahu, ale šance již nikoliv. Jenže Sparta předváděla nebezpečné brejky. Hlavička Daa sice ještě gólem neskončila, ale po další situaci v teplickém pokutovém území se povedlo posunout míč opět na vzdálenější tyč, kde hlavou zvýšil na 2:0 Lamine Traore. To navíc nebylo všechno. Rychlou kombinaci po levé straně s centrujícím Čmelíkem zakončil na bližší tyči Jan Špaček a bylo de facto po zápase.

Ve druhém poločase se sice hostům nedala upřít snaha s výsledkem něco udělat, ale ta většinou vyznívala naprázdno. Krátce před hodinou hry sice mohl snížit agilní kapitán Šup, ale z úhlu mířil bodlem pouze do boční sítě. A tak se zase rodilo větší nebezpečí před brankou Němečka. Gólman Teplic opravdu neprožil povedený zápas. Deset minut před koncem ho totiž nenápadnou střelou nachytal David Čapek. Závěrečné šance Šupa a na druhé straně Matouška už další změny skóre nepřinesly, a tak mohla Sparta slavit vítězství 4:0.

Dvacetiletý útočník Zlína přispěl k výhře 4:2 nad Zbrojovkou Brno dvěma góly.