23.10.2017
JAB - SLA
4.9.2017 | Radek Barkman

Malé pražské derby ovládli junioři Bohemians

S cílem získat první venkovní vítězství v letošním ročníku Juniorské ligy cestovali fotbalisté Bohemians Praha do tréninkového centra sparťanské mládeže na Strahově. Soupeřem jim byl výběr Michala Horňáka, který nakonec musel zkousnout první domácí prohru v soutěži. Rozhodl o ní těsně před koncem poločasu Brazilec Dias.

6.kolo  •  po 4.9.2017  •  13:00
AC Sparta Praha
0:1
Bohemians Praha 1905

Poločas: 0:1
AC Sparta Praha: Vorel – Pavlík, Sváta, Boula (46. Čajkovský), Čmelík (46. Tasič), Mareček, Špaček (70. Císařovský), Balvín (44. Traore), Guera, Matoušek, Dao.
Bohemians Praha 1905: Kouba – Brak, Buchta, Jindřišek, Vaníček (79. Horizrál), Vrána (84. Růžička), Nátr (63. Václavík), Káš, Vacík (89. Kocourek), Dias, Věchtík (73. Melíšek).
Branka: 42. Dias. Rozhodčí: Matějček – Vít, Vitner. ŽK: Vrána (BOH). Diváci: 200.

Úvod utkání patřil klokanům. Ti si první zajímavou možnost vytvořili už v páté minutě, kdy centr Braka propadl až k Vránovi, jenž z úhlu donutil zasahovat Vorla. Pak sice domácí měli územní převahu, ale do šancí se nedostávali. Zadní řady Bohemians totiž mimo jiné posílil i zkušený Josef Jindřišek. S centrovanými míči si stopeři zelenobílých v pohodě poradili a neinkasovali ani z celé řady rohů.

Sem tam navíc svěřenci Vladimíra Hrušky pozlobili soupeře i z rychlého brejku. Jeden takový navíc vedl k vedoucí brance. Dias pláchl sparťanské defenzivě, i když byl před pokutovým územím dostižen, neunáhlil se, a přesnou ranou levačkou z hranice vápna vymetl šibenici.

Ve druhém poločase začala hra o poznání opatrněji. Klokani vytrvali u soustředění obrany a postupně začali zlobit rostoucím počtem nebezpečných rychlých protiútoků. S obranou letenského týmu si zkoušel opět poradit Dias, položil si ve vápně hráče a z úhlu zase prověřil výborného Vorla. Gólman Sparty se pak ještě dokázal vytáhnout proti Vránovi, kterého vychytal v samostatném úniku po výtečné kolmici Diase.

Až v závěru se Sparta dostala do šancí. Rychlý přechod útoku táhl Pavlík, posunul míč do vápna na Traoreho, jehož vychýlená střela zamířila přímo ke kopačkám Špačka, který ve vyložené šanci netrefil. Mimo branku zacílil hlavou také Pavlík, v samotném závěru pak remízu nezařídil ani hlavičkující kapitán Matoušek. Utkání proto skončilo výhrou Bohemians 1:0.

Zlínský útočník rozhodl dvěma góly o výhře svého mužstva na půdě Třince 2:0. Junioři Fastavu drží šest zápasů neporazitelnost.