23.10.2017
JAB - SLA
17.9.2017 | Daniel Kinc

Malé pražské derby pro Slavii! Sešívaní nastříleli Dukle šest gólů

Jednoznačným výsledkem skončilo malé pražské derby, v němž Dukla hostila ve Zbuzanech Slavii. Sešívaní si v závěru prvního poločasu vytvořili čtyřbrankový náskok, který ještě navýšili dvěma trefami ve druhé půli. Dejvickému celku se podařilo pouze jednou snížit, čestný gól vstřelil Brejcha.

8.kolo  •  ne 17.9.2017  •  10:15
FK Dukla Praha
1:6
SK Slavia Praha

Poločas: 0:4
FK Dukla Praha: Hruška – Douděra, Šimek, Greš, Brejcha, Dancák (76. Vyleta), Lohoyda, Vlček (56. Král), Barták, Kozel, Luong Nguyen (62. Brabenec).
SK Slavia Praha: Lisa – Škarda, Schnürer, Stropek, Vejvar, Sintean (57. Havrda), Badocha (75. Stehno), Kovařík, Lauricella A., Čvančara (85. Lauricella M.), Bucha (85. Bjeloš).
Branky: 59. Brejcha – 26. a 50. Sintean, 35. Badocha, 43. Vejvar, 76. Havrda, 86. Lauricella M. Rozhodčí: Rejžek – Fišer, Kotalík. ŽK: Barták, Šimek – Badocha, Kovařík. Diváci: 100.

Hned v úvodu malého pražského derby se do šance dostali hosté, ovšem Hruška v páté minutě podržel svůj celek skvělým zákrokem. Po čtvrthodině hry měli dvě zajímavé šance také hráči Dukly, jenže i Lisa na druhé straně podržel svůj celek a únik dvou hráčů na nikoho fantasticky pokryl.

Chvíli před uplynutím půlhodiny hry se hosté dostali do vedení, a to když si na prudký centr naskočil Andrei Sintean a hlavou zamířil mimo dosah brankáře Hrušky. Hosté nepolevili a záhy přidali druhou trefu. Po velké chybě obrany domácích se dopředu prodral Ondřej Badocha, obešel posledního obránce a brankáře domácích zkušeně obstřelil.

Slavia zažívala koncovku poločasu z říše snů a přidala další dvě trefy. Nejprve se po krásné kombinační akci na levé straně dostal míč k Andrei Sinteanovi, jenž zleva prudkou ranou pod břevno zaznamenal druhý zásah v zápase a v samém konci poločasu přidal čtvrtou trefu Jan Vejvar, který se po rohovém kopu zorientoval ve vápně a po sérii odrazů poslal míč přesně k tyči branky domácích.

Do druhého poločasu vstupovala Slavia s luxusním náskokem v zádech a navíc měla i další šanci, a po dalším průniku na levé straně musel zasahovat Hruška. Navíc jeho spoluhráči se přesně po hodině hry dočkali snížení a vůbec první branky v zápase. Rozehrávku sešívaných vystihl Ondřej Brejcha, přesprintoval obranu a brankáře Lisu elegantně přeloboval.

Kdo však čekal tlak, tak se mýlil. Domácí sice nejprve přestáli šanci soupeře a poté sami mohli snížit z brejku 4 na 1, ovšem nestalo se, a páté brance se nakonec přeci jen nevyhnuli. Po další chybě v defenzívě domácích pláchl s míčem jeden z hostů, který odcentroval přesně do míst, kde byl volný Šimon Havrda a ten pohodlně zakončil.

Čtyři minuty před koncem si Slavia navíc připravila ještě jeden zásah do vazu soupeře. Po brejkové situaci na pravé straně se dostal ke křižné přihrávku střídající Mauro Lauricella, jenž v té době pobýval na hřišti sotva minutu, nicméně ve snadné pozici před prázdnou brankou nezaváhal. Hosté ovládli pražské derby s naprostým přehledem a na hřišti Dukly vyhráli jasně 6:1!

Zlínský útočník rozhodl dvěma góly o výhře svého mužstva na půdě Třince 2:0. Junioři Fastavu drží šest zápasů neporazitelnost.