28.11.2017
SLO - BNO
16.10.2017 | David Suchý

Mladá Boleslav s přehledem porazila Budějovice, o své výhře rozhodla v úvodu

Skvělý vstup do zápasu prožili fotbalisté Mladé Boleslavi. V utkání proti Českým Budějovicím totiž už ve dvanácté minutě vedli 3:0, do konce poločasu pak přidali další gól. Po devadesáti minutách nakonec svítilo na výsledkové tabuli skóre 5:1.

11.kolo  •  po 16.10.2017  •  13:00
FK Mladá Boleslav
5:1
SK Dynamo Č. Budějovice

Poločas: 4:0
FK Mladá Boleslav: Truksa – Komárek (63. Procházka), Klíma, Kühnel (76. Dib), Novák (63. Zabilanský), Vukadinovič, Rudzan, Levin (76. Machů), Mareš (63. Krčmář), Kopa, Takács.
SK Dynamo Č. Budějovice: Luksch (46. Coufal) – Chylík, Kočí, Dolejšek (46. Kadlec V.), Kadlec R. (79. Collin), Hála, Kadlec K. (61. Fišer), Matoušek, Škoda (46. Kapuscinský), Tomek, Krejčí.
Branky: 4. a 56. Mareš, 7. Komárek, 18. Vukadinovič, 28. Novák – 67. Tomek. Rozhodčí: Severýn – Arnošt, Petřík. ŽK: Krejčí (CEB). Diváci: 50.

Středočeši zaznamenali vynikající start do prvního poločasu. Jako první se prosadil člen boleslavského A-týmu Petr Mareš. O několik minutek ho napodobil David Komárek, a aby toho nebylo málo, tak senzační dvanáctiminutovku završil přesnou trefou Miljan Vukadinovič.

České Budějovice byly jako opařené horkou vodou. Časomíra nepřesáhla ani půl hodinu tohoto střetnutí a domácí hráči se radovali už počtvrté. Celou akci rozjel aktivní Mareš, jenž vybídl kolegu Daniela Nováka ke skórování, se kterým pochopitelně neměl sebemenší problémy. Ke konci úvodního dějství se osmělili také hosté, pokusy Matouška a Tomka ale nezamířily mezi tři tyče.

Úvod druhého poločasu nabídl o poznání vyrovnanější partii, nicméně po necelých deseti minutách hry vstřelil svojí druhou branku Petr Mareš. Na výsledkovém ukazateli v tuto chvíli svítil potupný výsledek 5:0. Zkorigovat ho mohl na druhé straně Rostislav Kadlec, který se s trochou štěstí dostal do zakončení do prázdné brány, nicméně jeho pokus zastavila až tyč.

To, co se nepovedlo v pětašedesáté minutě, to se povedlo o dvě minuty později. K rozehrávce přímého kopu se totiž postavil Rostislav Tomek, jehož střelu stačil Truksa jen slabě líznout. Blížil se konec zápasu, který s sebou přinesl další zajímavé zakončení. Ani jeden projektil ale už nerozvlnil síť, což znamenalo, že Mladoboleslavští s přehledem dokázali porazit České Budějovice.

Marek Vintr

Záložník Brna přispěl k výhře svého celku nad Třincem 3:2 jedním gólem a asistencí.