19.2.2018
JAB - SPA
11.9.2017 | Daniel Kinc

Mladá Boleslav zdolala čtyřmi góly Duklu a napravila předchozí zaváhání

Junioři Mladé Boleslavi napravili předchozí porážku v Hradci Králové a v sedmém pokračování české skupiny Juniorské ligy zdolali Dukli 4:1. Pod vítězstvím Středočechů se svými góly podepsali Babalj, Komárek, Vukadinovič a Machů, za hosty snižoval Vlček.

7.kolo  •  po 11.9.2017  •  13:00
FK Mladá Boleslav
4:1
FK Dukla Praha

Poločas: 2:0
FK Mladá Boleslav: Jedlička – Komárek, Klíma, Kühnel, Novák (72. Machů), Vejr, Vukadinovič, Rudzan (49. Procházka), Zabilanský, Kopa, Babalj (46. Košek).
FK Dukla Praha: Hruška – Luong Nguyen, Brejcha (80. Greš), Lauko, Vlček, Duranovič (63. Lohoyda), Brabenec (80. Král), Barták, Kozel, Šimek, Douděra.
Branky: 4. Babalj, 30. Komárek, 69. Vukadinovič, 90. Machů – 86. Vlček. Rozhodčí: Orel – Novák, Koval. ŽK: Kühnel, Machů – Luong Nguyen, Douděra. Diváci: 110.

Úvod utkání patřil jasně domácím. Ti od prvních minut zmáčkli svého soupeře na útočné polovině a již po čtyřech minutách se mohli radovat z úvodní trefy celého duelu, když se přesnou ranou prosadil volný Eli Babalj. Středočeši v nastoleném trendu pokračovali i nadále, nicméně obrana Dukly s postupným časem působila více jistěji.

V jedenácté minutě mohlo být po nenápadné akci vyrovnáno, ale brankář domácích Jedlička se blýskl dobrým zákrokem proti skryté střele a konečky prstů ji vyrazil mimo tři tyče své svatyně. Dukla po čtvrthodině hry ožila, ale ani ona si nedokázala z další akce vypracovat lepší šanci.

Domácí navíc přesně po půlhodině hry zdvojnásobili svůj náskok, když se k pohotové ráně dostal David Komárek a taky on si otevřel vlastní střelecký účet v zápase. Mladoboleslavští zvládli první poločas na jedničku, a do šaten si odnášeli pohodlný dvougólový náskok.

Druhý poločas zprvu nabízel velkou taktickou bitvu bez vyložených šancí. Více na míči byla hostující Dukla, ale recept na obranu soupeře najít nemohla. Často ji také brzdily útočné fauly či ofsajdy. Dvacet minut před koncem navíc Boleslav ke třem bodům nasměroval Miljan Vukadinovič, který přidal třetí zásah domácích v zápase.

Pražané od té doby museli vrhnout všechny své síly do útoku, pokud chtěli ještě promluvit do boje o body. Jiskřičku naděje vykřesali čtyři minuty před koncem, kdy Adam Vlček tvrdou ranou připravil domácího brankáře Jedličku o čisté konto. Kdo však čekal drama, ten byl zklamán. Boleslav se nezatáhla a naopak její náskok pečetil minutu před koncem Dominik Machů.

Obhájce titulu tak zvládl domácí duel s Duklou na jedničku a po výhře 4:1 si připsal další cenné tři body do tabulky české skupiny.

Dvacetiletý útočník Zlína přispěl k výhře 4:2 nad Zbrojovkou Brno dvěma góly.