PLZ - TRI
27.5.2018
9.5.2018 | Michal Břuchanský

Olomouc se dočkala prvních bodů v nadstavbě, doma porazila České Budějovice 5:2

Olomoucká Sigma se v nadstavbové skupině B dočkala prvních bodů za jednoznačné vítězství nad Českými Budějovicemi. Hanáci měli celý zápas pod kontrolou a z velkého množštví šancí vytěžili hned pět branek. Jihočeši o sobě dali vědět jen krátce po třetím inkasovaném gólu, kdy v rozmezí tří minut dvakrát snížili.

3.kolo  •  st 9.5.2018  •  13:00
SK Sigma Olomouc
5:2
SK Dynamo Č. Budějovice

Poločas: 2:0
SK Sigma Olomouc: Reichl – David (55. Kratochvíl), Kotouč, Surzyn, Kamas, Nízký (67. Macháček), Langer, Sladký (74. Bednár), Yunis (46. Raab), Chytil (46. Baďura), Kodeš.
SK Dynamo Č. Budějovice: Vávra – Švejda, Collin (71. Carda), Jáša, Ardamica (70. Martinec), Tomek (65. Jiran), Kadula, Matoušek, Pouček, Kadlec, Míka.

Branky: 60. a 67. Baďura, 5. Yunis, 33. David, 55. Raab (pen.) – 56. Míka, 59. Pouček. Rozhodčí: Adámková – Dohnálek, Lakomý. ŽK: Langer – Kadula, Pouček. Diváci: 30.

Hned první olomoucká střela naznačila, kdo bude mít v souboji dvou nejhorších týmů nadstavbové skupiny B Juniorské ligy navrch. Stalo se tak ve čtvrté minutě, kdy ostřílený útočník Jakub Yunis po centru z pravé strany hlavou zakončil do protipohybu brankáře Vávry. Domácí vedení mohlo být brzy ještě větší, nicméně Jihočechy při dvou dalších střelách zachránila branková konstrukce.

Výrazná herní převaha Hanáků byla okořeněna zcela zaslouženým druhým gólem po půlhodině hry, kdy domácí kopali rohový kop a Vávrou vyboxovaný míč uklidil do sítě Jan David. Pár minut před přestávkou měl jeden z hráčů Sigmy na kopačce třetí gól, ovšem hostující gólman štiplavou střelu z patnácti metrů výborným zákrokem vytěsnil.

Do gólově bohatšího druhého poločasu nasadil olomoucký kouč Michal Coufal zbrusunové útočné duo, když Yunise a Chytila nahradili Lukáš Raab s Rostislavem Baďurou. Oba dva byli až do konce utkání hodně vidět, což platilo i v pětapadesáté minutě. Českobudějovičtí během bránění rohového kopu faulovali v pokutovém území a nařízenou penaltu nekompromisně proměnil Lukáš Raab.

Olomoucké vedení o tři góly však trvalo jen velmi krátkou chvíli, prakticky ihned po rozehrávce Reichl vyrazil povedený pokus z hranice velkého vápna k Václavu Míkovi, jehož dorážka levou nohou znamenala rychlé snížení na rozdíl dvou branek. O chvilku později bylo skóre ještě těsnější, když trestuhodně rozestoupené obrany Sigmy využil Lukáš Pouček a nikým nehlídán zmenšil českobudějovické manko na 2:3.

K dalšímu zdramatizování zápasu už ale nedošlo, Českobudějovičtí v šedesáté minutě nedokázali odkopnout míč z předbrankového prostoru a odevzdali ho pouze Rostislavu Baďurovi, který si jej navedl na pravou nohu a pěknou křižnou ranou z hranice šestnáctky znovu zdvojnásobil vedení Sigmy. Rostislav Baďura se o sedm minut později postaral také o gólovou tečku, když doslova ukradl balón rozehrávajícímu soupeři a po kličce gólmanovi zakončoval do prázdné branky.

V poslední dvacetiminutovce se Dynamo k dalšímu zmrtvýchvstání nenadechlo, hra naopak byla často přerušovaná a Olomouc si bez potíží došla pro zasloužené vítězství 5:2.

Ondřej Vintr

Dvacetiletý záložník pomohl k výhře Brna nad Jihlavou 4:1 dvěma góly. Trefilo se i jeho dvojče Marek.