19.2.2018
JAB - SPA
6.8.2017 | Vít Muzikář

Plzeň i s oporou áčka bez potíží přehrála České Budějovice

Ani ve druhém kole Juniorské ligy Plzeň nezaváhala. V prvním domácím zápase letošní sezony si poradila s Českými Budějovicemi jednoznačně 3:0, když o své výhře rozhodla už v průběhu prvního poločasu, kdy se hned třikrát prosadila. Už čtvrtý gól v sezoně navíc vstřelil její kapitán Rudolf Novák.

2.kolo  •  ne 6.8.2017  •  11:00
FC Viktoria Plzeň
3:0
SK Dynamo Č. Budějovice

Poločas: 3:0
FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Novák, Vacovský, Kadar, Vais, Ryška, Suchý (71. Vrba), Mudra (61. Němec), Pavlík, Pek, Arzberger (82. Brož).
SK Dynamo Č. Budějovice: Luksch – Jáša, Frnoch, Vaněk, Krejčí, Kadlec, Rauscher (72. Kubata), Škoda, Štifter (79. Collin), Chylík (82. Vlk), Matoušek (61. Zachař).
Branky: 11. Pek, 20. Novák, 32. Vais. Rozhodčí: Černý – Myška, Kubec. ŽK: Chylík (CEB). Diváci: 100.

Trenér Kohout nenasadil do utkání Sváčka, který se posadil na lavičku náhradníků a plzeňskou branku hájil v Luční ulici Kozáčik. Stálý člen plzeňského A-týmu toho moc na práci neměl. Hosté se víceméně k ničemu nedostali. Asi největší šanci měl hostující celek v úvodu střetnutí, po centru z pravé strany skončil ovšem lob vedle pravé tyče svatyně slovenského fotbalisty.

V desáté minutě se reprezentační brankář Slovenska mohl radovat. Nejprve Chylík podrazil Arzbergera, míč si k zahrání standardní situace postavil Vais. Ještě na jaře hráč plzeňského staršího dorostu poslal míč pravou nohou na hlavu Ondřeje Peka, který usměrnil míč do pravé poloviny branky Luksche.

Západočeši se trefou posily z pražské Slavie, která opět nastoupila na pozici stopera, uklidili. V 18. minutě měla Viktoria zajímavou standardní situaci. Pět českobudějovických fotbalistů stálo ve zdi, jenže pravačka Rudolfa Nováka byla přesná. Zřejmě došlo ještě k teči ve zdi, každopádně míč zapadl, stejně jako při prvním gólu, do pravé poloviny českobudějovické branky. Plzeňský kapitán zaznamenal svůj čtvrtý zásah v tomto ročníku Juniorské ligy a Plzeň vedla 2:0.

Plzeň měla územní převahu, Dynamo bylo směrem dopředu nulové. Západočeši kontrovali hru, hráli s lehkostí. Výborně si vedl Arzeberger, k tomu se přidala aktivita Vaise a již zmiňovaného Nováka. Právě Novák připravil třetí gól ještě v prvním poločase. Plzeňská čtyřka centrovala z levé strany, míč se dostal k Jonáši Vaisovi, který se zbavil bránícího hráče a zakončil levou nohou k levé tyči.

Ještě před pauzou mohl skórovat Arzberger. Plzeňský záložník vyhrál souboj s Lukschem a měl před sebou prázdnou branku, jenže míč mu ve finální fázi utekl do autu.

I ve druhém poločase se hrálo na jednu branku. České Budějovice působily odevzdaně, jejich hra neměla myšlenku ani náboj. Plzeň zvládla bez větších problémů přechodovou fázi, jeden z domácích hráčů střílel z levé strany křížem na delší tyč, Luksch vyrazil míč před Nováka. Ten v obrovské šanci poslal míč do břevna hostující branky.

Zbytek zápasu si mužstvo Jiřího Kohouta pohlídalo. V posledních pěti minutách snadno nepůjčilo soupeři balon.

Dvacetiletý útočník Zlína přispěl k výhře 4:2 nad Zbrojovkou Brno dvěma góly.