20.11.2017
DUK - CEB
15.10.2017 | Dominik Rejthar

Plzeň přibrzdila rozjetou Spartu, s letenským celkem vybojovala remízu

Fotbalisté Sparty drželi před utkáním 11. kola české skupiny Juniorské ligy čtyři zápasy trvající sérii výher, ale to už neplatí. Pražané sice na západě Čech rychle vedli díky gólu Daniela Marečka, nicméně domácí ve druhém poločase vyrovnali zásluhou branky Rudolfa Nováka. Plzeň tak vybojovala proti Spartě bod za remízu 1:1.

11.kolo  •  ne 15.10.2017  •  11:00
FC Viktoria Plzeň
1:1
AC Sparta Praha

Poločas: 0:1
FC Viktoria Plzeň: Sváček – Kadar, Novák, Vacovský, Kovařík, Sedláček (73. Mudra), Živulič, Skála (46. Kulhánek), Pavlík, Vais, Arzberger (90. Ryška).
AC Sparta Praha: Bačkovský – Karavajev, Pavlík, Březina, Sváta, Mareček D., Frýdek M., Traore (90. Balvín), Matoušek (75. Dao), Novotný (58. Špaček), Juliš.
Branky: 72. Novák – 2. Mareček D. Rozhodčí: Houdek – Kubr, Pečenka. ŽK: Novák, Sváček – Novotný, Pavlík. Diváci: 200.

Přímo snový vstup do zápasu prožili fotbalisté Sparty. Po necelých dvou minutách hry se míč dostal po pasu z pravé strany k Danielu Marečkovi, který z vápna lehce poslal balon k levé tyči. Následně se dění hřišti na nějakou dobu uklidnilo. Hrálo se sice ve slušném tempu, ale jen mezi oběma šestnáctkami. O to nečekanější byla další šance Pražanů. Traore se dostal v šestnáctce k balonu a po pěkné zasekávačce trefil tyčku.

Sparťané měli častěji míč na svých kopačkách a navíc nedovolili Viktorii, aby se dostávala na dostřel gólmana Bačkovského. Ten nemusel za první poločas řešit žádnou ošemetnější situaci. Na druhé straně gólman Sváček naopak neodhadl dlouhý pas do vápna a mohl být rád, že Juliš zamířil vedle branky.

Po přestávce pokračovala ve své aktivitě hostující Sparta. Plzeňany při jedné šanci soupeře zachránil až Kovařík, jenž před gólmanem Plzně dvakrát jako zeď zastavil střely Pražanů. Hosté nadále tlačili, ale druhou branku se jim nedařilo vsítit. Udeřilo proto, jak bývá zvykem, na druhé straně. Z ojedinělého rohového kopu poslal lahodný centr Kovařík přesně na hlavu Rudolfa Nováka, který poslal míč přesně do horního růžku branky.

Tempo hry se rázem zvýšilo a gólmani museli být na pozoru. Především Plzni vlila branka novou krev do žil. Arzberger pálil zpoza vápna nebezpečně nad, další závary přinesly i rohové kopy. V závěru se ještě snažila dostat misku vah na svoji stranu Sparta, ale Viktoria už remízu nepustila.

Marek Vintr

Záložník Brna přispěl k výhře svého celku nad Třincem 3:2 jedním gólem a asistencí.