26.2.2018
LIB - CEB
5.11.2017 | Adam Dořák

Plzeň uspěla na hřišti Boleslavi a už čtyři zápasy neprohrála

Plzeň si odvezla ze hřiště Mladé Boleslavi tři body. O vítězný gól se postaral v 60. minutě Tomáš Arzberger a v druhé nastavené minutě pečetil vítězství Viktoriánů 2:0 Lukáš Pihrt. Plzeňští tak drží sérii čtyř zápasů bez porážky, naopak Mladá Boleslav prohrála potřetí za sebou.

14.kolo  •  ne 5.11.2017  •  11:00
FK Mladá Boleslav
0:2
FC Viktoria Plzeň

Poločas: 0:0
FK Mladá Boleslav: Jedlička – Klíma, Kühnel, Novák, Machů (59. Dohnalík), Procházka, Krčmář, Levin, Zabilanský (70. Košek), Kopa, Vukadinovič.
FC Viktoria Plzeň: Sváček – Pinc, Novák, Vacovský, Kulhánek (82. Svoboda), Ryška, Skála, Suchý, Mudra (71. Pihrt), Pavlík, Arzberger (63. Vilček).
Branky: 60. Arzberger, 90+2. Pihrt. Rozhodčí: Rejžek – Blažej, Vitner. ŽK: Levin – Pinc. Diváci: 105.

Úvod zápasu se nesl v opatrném duchu. První vážnější situace přišla ve 14. minutě, po centru z levé strany přišla nebezpečná dorážka, která skončila vedle pravé tyče. Plzeň dále zahrozila ve 26. minutě střelou nad branku brankáře Jedličky.

Mladá Boleslav se do šance dostala ve 34. minutě, kdy standardní situaci musel Sváček vyrazit nad svou branku. Celkově byla hra v prvním poločase vyrovnaná. Oba celky se střídaly v držení míče a hrály ze zabezpečené obrany.

Druhý poločas již přinesl branky a také více šancí. Přesně po hodině hry se Plzeň prosadila brankou Tomáše Arzbergera, který se v pokutovém území dostal k odraženému míči a zakončil přímo k pravé tyči. Plzeň se ke konci zápasu dostávala více do hry a v 75. minutě v malém vápně zakončoval Ryška, ale míč nakonec skončil mimo tři tyče domácí branky.

Mladá Boleslav se snažila o vyrovnání zápasu, avšak jejich útoky dokázala obrana soupeře dobře eliminovat. V 82. minutě se dostal mladoboleslavský hráč ke střele, kterou bezpečně chytil do svých rukavic Sváček.

V závěru zápasu se Mladá Boleslav nemohla dostat do potřebného tlaku a místo toho Plzeň zkušeně kontrolovala hru a svůj jednogólový náskok. Domácí pak zcela otevřeli hru a to byla voda na mlýn pro hosty, kteří se v nastavené minutě podruhé prosadili. Druhou branku vstřelil Lukáš Pihrt.

Plzeň tedy nad svým soupeřem dokázala zvítězit po výsledku 2:0 a potvrdila, že na venkovních hřištích se jí víceméně daří.

Dvacetiletý útočník Zlína přispěl k výhře 4:2 nad Zbrojovkou Brno dvěma góly.