19.2.2018
JAB - SPA
30.7.2017 | Radomír Fukala

Sigma dala Baníku lekci z produktivity a veze z Ostravy vysokou výhru

Ve velice horkém počasí přivítal v prvním kole Juniorské ligy ostravský Baník olomouckou Sigmu. V něm však i přes velkou aktivitu a množství šancí nedokázal vstřelit ani jednu branku. Byla to tedy Olomouc, která své příležitosti dokázala využít. Po výsledku 4:0 tak raduje ze zisku tří bodů.

1.kolo  •  ne 30.7.2017  •  10:30
FC Baník Ostrava
0:4
SK Sigma Olomouc

Poločas: 0:2
FC Baník Ostrava: Šustr – Helešic (79. Holec), Novák, Mičola (67. Mooc), Bolf, Hejl (59. Russmann), Mládek, Šašinka O., Dendis, Celba, Kubík.
SK Sigma Olomouc: Gröger – Juráš, Štěrba, Nízký, Romero (88. Vybíral), Antl (81. Sláma), Voleský, Danis (59. Zifčák), Kiška, Krayzel, Bala.
Branky: 17. Bala, 43. Danis, 58. Romero, 81. Voleský. Rozhodčí: Mikyska – Podaný, Polák. ŽK: Mičola – Antl, Nízký. Diváci: 300.

Baník vstoupil do utkání aktivněji, držel častěji míč na svých kopačkách, ale větší vyloženou šanci si vypracovat nedokázal. Byla to paradoxně Sigma, která se po první vážnější akci dostala do vedení. Vynikající centr Romera dostal parádní křižnou hlavičkou do sítě Roman Bala.

Zanedlouho však mohlo být vyrovnáno. Po centru Tomáše Mičoly hlavičkoval z malého vápna Jakub Bolf. Kapitán Ostravy však prudkým pokusem branku minul. I po zbytek první půle byla Ostrava aktivnějším mužstvem. Krátce před pauzou se neujala hlavička Ondřeje Kubíka, kterou Gröger dokázal vytěsnit na rohový kop. Následně se domácí dopustili faulu a k rozehrávce přímého volného kopu z pětadvaceti metrů se postavil Štefan Danis, jenž parádní střelou na bližší tyč zvýšil vedení Sigmy.

Po úvodní aktivitě Ostravy ve druhé půli zahrozili znovu hosté. Ve 48. minutě postupoval sám na bránu Romero, ale tváří v tvář Šustrovi selhal. Hned vzápětí se Baníku příliš nepovedl signál ze standardní situace a do brejku se hnali znovu hosté. Romerova střela však byla sražená a Šustr poté pohodlně míč v cestě do sítě zastavil.

Těsně před hodinou hry se Sigma znovu dostala do šance. Patrik Voleský však bránu Ostravy trestuhodně přestřelil. Prakticky ihned se ovšem hosté již radovali z třetího gólu. Madrelius Antonio Urquiola Romero se blýskl hezkou akcí, při níž míč navedl do velkého vápna, odkud prostřelil Martina Šustra.

O několik minut později hlavičkoval nikým nehlídaný Roman Bala těsně vedle brány Baníku a poté se o slovo přihlásili znovu domácí. Hezkou kombinaci svěřenců Daniela Tchuře zakončoval na hranici penalty osamocený Ondřej Šašinka, jehož pokus reflexivně vyrazil Denis Gröger. Z další dvě minuty nechal hostujícího brankáře vyniknout Dominik Mládek. Ten z malého vápna rovněž nastřelil olomouckého gólmana.

V 81. minutě navíc Olomouc přidala čtvrtý gól. Patrik Voleský se vyhnul ofsajdovému postavení a z levé strany pokutového území uklidil míč na vzdálenější tyč. A když se neujala ani střela Josefa Celby, skončilo tak utkání pro Baník nelichotivým výsledkem. Naopak Sigma si za vítězství 4:0 připisuje první tři body do tabulky Juniorské ligy.

Dvacetiletý útočník Zlína přispěl k výhře 4:2 nad Zbrojovkou Brno dvěma góly.