28.11.2017
SLO - BNO
22.10.2017 | Lukáš Podleśny

Sigma ukončila nepříznivou sérii a posunula se na čtvrtou příčku

V neděli se v propršeném Třinci utkali domácí s poslední Sigmou Olomouc. Utkání týmů, které dělily jen dva body, nabídlo celkem tři branky a z vítězství se nakonec radovala hostující Olomouc. Sigma si připsala první vítězství od 21. srpna, kdy porazila Brno.

11.kolo  •  ne 22.10.2017  •  11:00
FK Fotbal Třinec
1:2
SK Sigma Olomouc

Poločas: 0:1
FK Fotbal Třinec: Adamuška – Chloň (61. Cienciala), Konečný (77. Novotný), Lanc, Velner, Lasota, Cieslar, Joukl (85. Šarudi), Janošík, Masař, Zahaluk (72. Potůček).
SK Sigma Olomouc: Spurný – Juráš, Vichta, Nízký (87. Klemsa), Antl, Romero (80. Kiška), Voleský, Manzia (55. Chytil), Krayzel, Štěrba (65. Grygar), Bala.
Branky: 65. Joukl – 29. Voleský, 70. Bala (pen.). Rozhodčí: Dubravský – Pochylý, Lakomý. ŽK: Masař – Juráš, Antl. Diváci: 29.

Hosté do utkání vstoupili jednoznačně aktivněji a v úvodních minutách soupeře téměř nepustili k míči. Během prvních pěti minut dokonce Sigma měla dvě gólové šance, ale po jejich nevyužití se dopředu začali tlačit i domácí. Právě Třinec byl nakonec prvním týmem, který se dostal velmi blízko úvodní branky. Lasota však ve 20. minutě trefil jen tyč a po něm v šanci selhal i Konečný.

Na úvodní branku se tedy čekalo do 29. minuty, kdy Sigma rozehrávala volný kop, míč trestuhodně propadl až téměř nebráněnému Patriku Volskému a ten zblízka překonal domácího brankáře. Do konce prvního poločasu ještě Třinec mohl vyrovnat, nicméně obrovskou šanci Janošíka ve 39. minutě zlikvidoval dobře chytající Spurný.

Po poločasové přestávce domácí začali přidávat pod kotel a následné minuty se drali za vyrovnáním. Dvě minuty po zahájení druhé půle ještě neuspěli, avšak v 65. minutě Spurný pořádně nedosáhl na přihrávku Masaře a Petr Joukl míč dorazil do odkryté části brány. Jenže z vyrovnání se domácí moc dlouho neradovali.

Pár minut po Jouklově brance se Zahaluk v pokutovém území provinil faulem a Sigma kopala penaltu. Zodpovědnost vzal na sebe hostující kapitán Roman Bala, který míč poslal tvrdě k opačné tyči, než ke které skákal Adamuška. Na tuto branku už navíc domácí nedokázali reagovat, když poslední pasáž zápasu nenabídla žádnou další šanci. Sigma si v pohodě pohlídala jednogólové vedení a posunula se tak na čtvrtou pozici.

Marek Vintr

Záložník Brna přispěl k výhře svého celku nad Třincem 3:2 jedním gólem a asistencí.