19.2.2018
JAB - SPA
13.8.2017 | Patrik Lidmila

Slavia uštědřila Mladé Boleslavi první porážku v sezoně

Zápas Mladé Boleslavi se Slavií sliboval zajímavou podívanou. Doposud stoprocentní Mladá Boleslav se však proti Pražanům nedokázala prosadit a poprvé v sezoně prohrála. Naopak slávisté si připsali druhou výhru v řadě, kterou svými góly zařídili Krejdl a Mitrano.

3.kolo  •  ne 13.8.2017  •  11:00
FK Mladá Boleslav
0:2
SK Slavia Praha

Poločas: 0:0
FK Mladá Boleslav: Jedlička – Křapka, Klíma, Kühnel, Novák, Dohnalík (70. Košek), Rudzan, Procházka (76. Komárek), Levin, Vejr (70. Kopa), Kysela (62. Zabilanský).
SK Slavia Praha: Lisa – Chaluš, Antwi, Vejvar, Hromada (48. Mitrano), Sýkora (62. Havrda), Krejdl (86. Stropek), Moscoso, Kovařík (62. Bjeloš), Bucha, Kingue.
Branky: 50. Krejdl, 79. Mitrano. Rozhodčí: Černý – Novák, Pospíšil. ŽK: Kühnel – Chaluš. Diváci: 150.

Utkání začalo opatrně. Oba týmy v úvodu vytvářely mnoho nepřesností, a tak se hrálo spíše ve středu hřiště. Do první šance se dostal hostující Vejvar, který si navedl míč na střed, ale jeho střele chyběla potřebná razance. O chvíli později stejný hráč vyslal do samostatného úniku Antwiho, ale toho na poslední chvíli zastavil pomezní rozhodčí signalizovaným ofsajdem.

Nepřesnosti oba týmy provázely po celý poločas. O to cennější byla další individuální akce Vejvara, který se opět uvolnil kličkou do středu, ale jeho rána letěla mimo. O pár minut později jsme viděli asi největší šanci prvního poločasu, když dostal Novák míč na hranici vápna, ale jeho technická střela jen těsně minula pravou tyč Jedličkovy branky. Do konce poločasu se nic závažného nestalo, a tak týmy odcházely do šaten za stavu 0:0.

Druhý poločas začali lépe hosté. Více drželi míč a byli nebezpečnějším mužstvem. Boleslav spíše odkopávala a čekala na útoky soupeře. Ovšem doplatila na to v 50. minutě, když se Daniel Krejdl šikovně prosmýkl po pravé lajně a centroval před branku, kde se s přispěním boleslavské obrany dostal míč do sítě.

Slavia byla i nadále aktivnější a pokoušela se o zvýšení náskoku. To nepřišlo ani v 66. minutě, kdy se Vejvar pěkně uvolnil a zakončoval do protipohybu Jedličky. Boleslavský brankář se natáhl a konečky prstů míč vyrazil na roh. Většina rohů obou týmů žádnou šanci nepřinesla, to se ale nedá říct o rohu Slavie ze 72. minuty, na který si naskočil Chaluš a tvrdou hlavičku umístil jen těsně vedle branky soupeře.

O sedm minut později přišla pojistka Pražanů, o kterou se postaral Alejandro Mitrano. Ten si naběhl na centr Krejdla a hlavičkou překonal Jedličku. Domácí se na žádný větší závěrečný tlak nezmohli. Slavia tedy veze dvoubrankové vítězství z Boleslavi.

Dvacetiletý útočník Zlína přispěl k výhře 4:2 nad Zbrojovkou Brno dvěma góly.