26.2.2018
LIB - CEB
5.11.2017 | Daniel Kinc

Slezské derby pro Ostravu, hrubou chybu Karviné trestal Jakubov

Slezské derby mezi Karvinou a Ostravou vyznělo lépe pro Baník. Ačkoliv se dlouho hrálo bez branek a vypadalo to, že zápas skončí nerozhodně, hosté udeřili tři minuty před koncem, když využili chybu v obranných řadách Karviné. Tři body zajistil Ostravě Alexander Jakubov, který stál ve správný čas na správném místě.

13.kolo  •  ne 5.11.2017  •  11:00
MFK Karviná
0:1
FC Baník Ostrava

Poločas: 0:0
MFK Karviná: Ciupa – Čolič, Formela, Lingr, Puchel, Sas, Smrž (66. Egri), Weber, Řapek (74. Piňa), Ramirez, Letič.
FC Baník Ostrava: Chmiel – Dendis, Kania, Lehnert, Breda, Bolf (46. Macej), Mládek, Hykel, Jakubov A., Šašinka J., Kubík.
Branka: 87. Jakubov A. Rozhodčí: Dubravský – Antoníček, Dresler. ŽK: Letič, Formela – Hykel, Mládek, Dendis. Diváci: 67.

Slezské derby nabídlo v prvním poločase opatrnou hru z obou stran, kde šancí bylo skutečně pomálu. V úvodu oba celky hrozily zejména z křídelních akcí a dlouhých centrů, ale jak obrana domácí Karviné, tak hostujícího Baníku odolávala.

První větší šanci si vypracovali domácí, a to když dvě minuty před poločasovým hvizdem propadl míč na malé vápno před zcela volného Čoliče, ale ten v tutové šanci trefil jen brankáře a od něj se balón vznesl nad branku. Krátce poté měl šanci otevřít skóre duelu také Puchel, jenž se z dálky opřel do technické rány, ta se však vytočila ze své trajektorie a zamířila vedle svatyně Ostravy.

Do druhé půle, do níž oba celky vstupovaly za bezbrankového stavu 0:0, vstoupili opět aktivněji Karvinští. Nejprve ránu Lingra dokázal brankář Baníku reflexivně vyrazit, aby za pět minut, přesně po hodině hry, v první šanci hostů v zápase Breda svou tvrdou střelou z hranice vápna jen těsně minul branku domácích.

Utkání vrcholilo a zdálo se, že se diváci v Karviné branky vůbec nedočkají, ale ta nakonec přišla. Tři minuty před koncem spáchala obrana domácích trestuhodnou chybu, pomalou malou domů zachytil Alexander Jakubov a pohodlnou střelou vystřelil svému celku tři body. Baník tak dokázal na hřišti Karviné z minima vytěžit maximum, a odváží si domů do Ostravy cenné vítězství.

Dvacetiletý útočník Zlína přispěl k výhře 4:2 nad Zbrojovkou Brno dvěma góly.