23.10.2017
JAB - SLA
27.8.2017 | Radomír Fukala

Slovácko udrželo letošní neporazitelnost, s Brnem remizovalo 2:2

Brno, remízový král Juniorské ligy, zavítalo na půdu neporaženého Slovácka. Přestože domácí celek dvakrát v utkání vedl, nedokázal duel dovést do vítězného konce. Brno dokázalo pokaždé se soupeřem srovnat krok a po výsledku 2:2 si připsalo čtvrtou remízu z pěti odehraných zápasů.

5.kolo  •  ne 27.8.2017  •  11:00
1.FC Slovácko
2:2
FC Zbrojovka Brno

Poločas: 1:0
1.FC Slovácko: Daněk – Flasar, Suchý, Chyla, Sadílek, Čajka (73. Hani), Křivánek, Hellebrand, Pospíšil (73. Mareš), Yu, Rezek (73. Minx).
FC Zbrojovka Brno: Floder – Janošek (46. Zukal), Vintr M. (73. Krula), Ashiru (90. Svensson), Vintr O., Jovanovič, Gáč, Šustr, Fortes (68. Hykš), Kroutil, Obůrka.
Branky: 41. Sadílek, 66. Hellebrand – 58. Ashiru, 69. Chýla (vl.). Rozhodčí: Slabý – Batík, Horák. ŽK: Gáč, Zukal, Šustr, Vintr O. Diváci: 103.

Podle očekávání začali aktivněji domácí, kteří se také dostali do první příležitosti. Pospíšil měl dostatek prostoru ve středu hřiště, ale z hranice velkého vápna orazítkoval jen tyč brněnské brány. V patnácté minutě zvonila branková konstrukce také na druhé straně. Po centru Fortese střílel Kroutil, jehož pokus vyrazil Daněk konečky prstů na břevno. O pár minut později zahrozili znovu domácí. Po rohovém kopu Sadílka se zblízka neprosadil Suchý a po něm se svou ranou neuspěl ani Yu.

Na další vzrušení si museli fanoušci počkat až do závěru poločasu. Ve 43. minutě Lukáš Sadílek nachytal Flodera na švestkách, když brankáře Brna překonal střelou z ostrého úhlu.

Ještě do přestávky mohlo být vyrovnáno. Kroutilovi předložil míč jako na zlatém podnose jeden z protihráčů, ale brněnský fotbalista nabídnutou šancí pohrdl. Daněk totiž tutovku z malého vápna skvěle zneškodnil, a tak první poločas vyzněl lépe ve prospěch Slovácka.

V 51. minutě vyslal domácím varování Fortes. Daněk však výborně zasáhl a jeho projektil vyrazil nad břevno. O pár chvil později již bylo srovnáno. Po promarněné šanci Slovácka, ve které se ocitl Yu, šlo Brno do protiútoku. Při něm si nedůrazně počínal jeden ze zadáků domácích, jenž neodkopl míč, čehož využil Olasunkanmi Ashiru, který udělal kličku Daňkovi a poté pohodlně skóroval.

Pak zafungovala kombinace dvou zahraničních hráčů v dresu Brna. Fortes vyslal do úniku Ashirua, který ze strany nedokázal propálit Daňka. Druhý gól Slovácka přišel v 67. minutě. Patrik Hellebrand nejprve napálil tyč brněnské brány, ale poté se mu míč znovu odrazil k nohám, obrana hostů mu nechala příliš volného prostoru a Hellebrand se napodruhé už nemýlil.

O tři minuty později však již bylo vyrovnáno. A že to byla kuriózní situace. Slovácko drželo míč na svých kopačkách a Petr Chyla chtěl zapojit do kombinace brankáře Daňka. Tomu ovšem poslal nepřesnou přihrávku a i přes veškerou snahu domácího gólmana míč přešel brankovou čáru.

Poslední desetiminutovka nabídla hned tři šance. V té první se ocitl tváří v tvář Daňkovi Zukal, ale zkušeného muže v bráně Slovácka nepřekonal. Poté zahrozila opět Zbrojovka. Ashiru byl sice tísněný, ale i přesto dokázal nebezpečně zakončit. Jeho pokus se však mezi tři tyče nevešel. V poslední minutě to zkoušel ještě Sadílek, ale ani on třetí branku nepřidal. Oba soupeři se tedy rozešli smírně po remíze 2:2.

Zlínský útočník rozhodl dvěma góly o výhře svého mužstva na půdě Třince 2:0. Junioři Fastavu drží šest zápasů neporazitelnost.