19.2.2018
JAB - SPA
18.9.2017 | Radek Barkman

Sparta si na Strahově snadno poradila s Jabloncem

Fotbalisté Sparty dokázali v 8. kole české skupiny Juniorské lize odčinit předchozí domácí nezdar proti Bohemians Praha 1905 a v pohodě porazili na strahovském tréninkovém centru poslední Jablonec 3:0. Rozhodnuto bylo prakticky už po dvaceti minutách, kdy se domácí dostali do vedení o dva góly.

8.kolo  •  po 18.9.2017  •  13:00
AC Sparta Praha
4:0
FK Jablonec

Poločas: 2:0
AC Sparta Praha: Vorel – Pavlík, Březina (56. Boula), Kouyate, Čmelík, Mareček D., Špaček (65. Císařovský), Traore (65. Balvín), Novotný (69. Urban), Matoušek (69. Čajkovský), Dao.
FK Jablonec: Richter – Petržílka, Kouřil, Krištof, Pleštil, Hlůže (69. Hajdo), Schön (79. Kozák), Haitl, Vitkovič (60. Bičiště), Zezulka, Kubista M. (81. Štěpánek).
Branky: 5. Mareček D., 18. Dao, 50. Čmelík, 65. Traore. Rozhodčí: Pechanec – Koval, Kubr. ŽK: Urban – Krištof. Diváci: 100.

Zápas začala Sparta ve velkém stylu. Už v šesté minutě natáhl k parádní střele z velké dálky Daniel Mareček a jeho táhlý pokus zastavila až síť Richterovy branky. Zpočátku utkání se však také Jablonečtí snažili o útočnou aktivitu, kterou prezentoval hlavně rychlý Pleštil. Ten také měl největší jabloneckou šanci, když se zprava dostal do pokutového území a střílenou přihrávkou zkoušel najít na vzdálenější tyči Schöna, jenž měl ovšem k jeho nabídce daleko.

Pak ale zase kontrolovala průběh zápasu Sparta. Prosadila se navíc po standardní situaci. Rohový kop zahraný nakrátko přinesl příležitost odcentrovat Matouškovi a jeho pas přesně na hlavu Youssoufa Dao znamenal vedení o dvě branky. Rudí neměli v zadních řadách žádné velké problémy a mohli přidat do přestávky ještě jeden gól. Po kombinaci Daa a Špačka těsně nedosáhl na míč před prázdnou brankou Traore.

Obrázek hry se neměnil ani ve druhém poločase. Sparta stále dobře využívala křídelních prostorů a po nabídce od Vojtěcha Čmelíka selhal ve stoprocentní šanci Novotný. Prvně jmenovaný si však zlepšil náladu hned o několik okamžiků později, kdy po kombinaci se Špačkem hezky obstřelil brankáře Richtera šajtlí z ostrého úhlu.

Pak šancí přece jenom začalo ubývat, ale ještě jeden gólový moment v zápase přišel. Pavlík dostal na centr z pravé strany spoustu času, našel ve vápně Babu Lamine Traoreho, který se položil do nůžek a akrobatickým kopem překonal Richtera.

V závěru už oba trenéři hodně prostřídali své sestavy a nic podstatného se již vyjma Kouřilova přímého kopu těsně vedle na Strahově nepřihodilo. Sparta tak poskočila v tabulce české skupiny na třetí místo, Jablonec zůstává poslední.

Dvacetiletý útočník Zlína přispěl k výhře 4:2 nad Zbrojovkou Brno dvěma góly.