28.11.2017
SLO - BNO
22.10.2017 | Vít Muzikář

Teplice i přes neproměněnou penaltu porazily Duklu

Teplice, vedoucí tým české skupiny Juniorské ligy, napravily zaváhání z předchozího kola v Příbrami a v 12. kole na domácí půdě zdolaly Duklu 2:1. Domácí si vypracovali dvougólové vedení, navíc ještě před tím neproměnili pokutový kop. Hosté z Prahy sice poté snížili, ale vyrovnat už se jim nepodařilo.

12.kolo  •  ne 22.10.2017  •  10:30
FK Teplice
2:1
FK Dukla Praha

Poločas: 1:0
FK Teplice: Němeček – Hruštinec, Dressler, Halejta (73. Zeman), Žitný (46. Berešík), Šup (84. Švejda Z.), Martirosjan (56. Novotný), Šimeček, Kodad, Zárybnický, Hasil.
FK Dukla Praha: Hruška – Douděra, Bezpalec, Lauko, Dancák, Vlček, Mustedanagič, Brabenec (68. Greš), Král (56. Vyleta), Kozel, Kaník (63. Luong Nguyen).
Branky: 21. Šup, 60. Haljeta – 67. Mustedanagič. Rozhodčí: Lerch – Flimmel, Melichar. ŽK: Kodad, Zárybnický – Kaník, Douděra, Bezpalec. Diváci: 80.

Již od úvodu bylo jasné, že se bude hrát za velice složitých podmínek. Trávník byl podmáčený a kombinace oběma mužstvům vázla. V 11. minutě zahrozila Dukla Dancákem, ale Němeček bez větších problémů udržel nerozhodný stav.

Ten se neměnil ani o tři minuty později, kdy zcela volného Kozla vychytal skokem ze svého pohledu do pravé poloviny branky domácí brankář. Dukla nehrála vůbec špatně, přesto nabídla domácím velkou šanci.

Po faulu na Šupa na levé straně vápna se kopala penalta. Sám Šup umístil pokutový kop po zemi pravačkou k pravé tyči, kde jej vychytal Hruška. Načež se kopal roh a na zadní tyči usměrnil míč pro prázdné svatyně Pražanů právě Dominik Šup.

Teplice tento gól celkem zklidnil. Na větší šanci se čekalo do 33. minuty, kdy Němečka zachránila levá tyč z pohledu střelce. Krátce poté minula střela domácího juniora těsně levý horní roh hostující pokladnice.

Start druhého poločasu už byl z pohledu domácích lepší. Ale brankář Dukly nepustil míč do sítě proti brejku, ani po následné dorážce protihráče. Pražané i tak předváděli dobrou hru, Teplice svého soupeře rozhodně výrazně nepřehrávaly. Ale stejně při kontru dva na jednoho trefil Nermin Haljeta snadno prázdnou branku týmu v červeném a favorit zápasu vedl tak 2:0.

Pražský celek mohl vzápětí reagovat Dancákem, ale ten ve velké šanci zakončil z malého vápna mimo tři tyče. I tak se následně v 68. minutě nabídla Dukle zajímavá standardní situace. Zinedin Mustedanagič umístil míč z dvaceti metrů ze středu k levé tyči a bylo sníženo.

Teplice už poté kontrolovaly hru, nepustily Dukly do vážnější šance, naopak mohly samy ještě přidat třetí gól ze svých brejků.

Marek Vintr

Záložník Brna přispěl k výhře svého celku nad Třincem 3:2 jedním gólem a asistencí.