23.10.2017
JAB - SLA
25.9.2017 | Daniel Kinc

Teplice nastřílely Slavii čtyři góly a odvezly si všechny body

Teplice se po předchozí domácí porážce s Mladou Boleslaví vrátily na vítěznou vlnu. V 9. kole české skupiny Juniorské ligy uspěly na hřišti pražské Slavie vysoko 4:1, když se gólově postupně prosadili Haljeta, Žitný, Šup a Šimeček. Za domácí sešívané v závěru zápasu snižoval Vejvar.

9.kolo  •  po 25.9.2017  •  11:00
SK Slavia Praha
1:4
FK Teplice

Poločas: 0:2
SK Slavia Praha: Otáhal – Schnürer (46. Havrda), Škarda, Stropek, Kovařík, Bucha, Lauricella A., Badocha (72. Nabijev), Sintean (46. Trapanovski), Vejvar, Lauricella M. (28. Čvančara).
FK Teplice: Němeček – Dressler, Haljeta (70. Švejda), Trubač (60. Kodad), Urma (60. Šimeček), Novotný, Žitný, Zárybnický, Šup (78. Zeman), Hasil, Červenka (46. Berešík).
Branky: 83. Vejvar – 7. Haljeta, 45+1. Žitný, 72. Šup, 81. Šimeček. Rozhodčí: Houdek – Flimmel, Kožár. ŽK: Sintean (SLA). Diváci: 100.

Utkání začalo aktivitou Teplických, kteří se hned v sedmé minutě ujali vedení. Jeden z hostů se protáhl kolem tří soupeřů na levé straně a přesným centrem našel na přední tyči volného Nermina Haljeta, jenž míč hlavou trkl přesně k tyči. Domácí se vytouženého vyrovnání mohli dočkat po čtvrthodině hry, kdy se jeden ze sešívaných dostal ve vápně k odraženému míči, skvěle si obhodil beka, ale poté v tutové pozici mířil z voleje vedle levé tyče.

Ve dvacáté minutě musel být na pozoru opět také domácí gólman Otáhal, kdy musel řešit nejprve brejk soupeře a poté také nepříjemnou dalekonosnou ránu. Chvíli před konec poločasu měli domácí druhou možnost na vyrovnání, ale Němeček držel svůj celek nad vodou a proti další prudké střele vytáhl důležitý zákrok.

Slavii to muselo mrzet o to více, neboť v nastavení první půle inkasovala podruhé. Dlouhý nákop obrany propadl přes defenzívu domácích k Patriku Žitnému, ten v úniku udělal poslednímu bekovi pohodlnou kličku a poté propálil Otáhala střelou po zemi mezi nohy.

Druhý poločas nabízel zprvu taktickou bitvu obou mužstev, s další šanci přispěli po hodině hry až hosté. Při Otáhalovi navíc stálo velké štěstí, protože mu po tečované ráně soupeře pomohla tyč. Na druhé straně si připsal minutu nato důležitý zákrok také Němeček a z brejku sledoval, jak jeden z jeho spoluhráčů mířil z hranice vápně těsně vedle šibenice soupeře.

Dvacet minut před koncem přidali hosté třetí trefu, když se do dalekonosné rány opřel Dominik Šup a jeho pokus zapadl přesně k tyči. Teplice dominovaly a za dalších deset minut pomohla Otáhalovi nejprve opět tyč, nicméně z další akce inkasoval počtvrté. Odražený míč si ve vápně našel Michal Šimeček a parádní ranou z první vymetl horní růžek branky Pražanů.

Domácí se v samém závěru dočkali alespoň snížení, když se prosadil Jan Vejvar, ale jeho trefa na konečném výsledku nic nezměnila. Teplice získaly v hlavním městě tři body po jasné výhře 4:1!

Zlínský útočník rozhodl dvěma góly o výhře svého mužstva na půdě Třince 2:0. Junioři Fastavu drží šest zápasů neporazitelnost.