29.5.2018
PRI - KAR
6.5.2018 | Tomáš Honzejk

Třetí zápas doma, třetí výhra. Slovan si hladce poradil s Baníkem 3:0

S Libercem se musí počítat. Junioři Slovanu si v 6. kole nadstavbové skupiny o titul poradili na domácí půdě s Baníkem Ostrava 3:0 a potvrdili, že jim to doma jde. V nadstavbě se totiž představili na domácí půdě potřetí a ve všech zápasech bodovali naplno. Pod výhrou 3:0 se dvěma góly podepsal Micovčák a další přidal Vrabec. Pro Baník to byla třetí porážka v nadstavbě z pěti odehraných zápasů.

6.kolo  •  ne 6.5.2018  •  10:15
FC Slovan Liberec
3:0
FC Baník Ostrava

Poločas: 2:0
FC Slovan Liberec: Nguyen – Köstl, Havelka, Vrabec (84. Doležal), Knejzlík (79. Kazda), Micovčák, Kačaraba, Dvořák (73. Baláž), Michal (46. Prokš), Malinský, Gembický (64. Heppner).
FC Baník Ostrava: Budinský – Mešaninov, Kania, Lehnert, Helešic, Bolf, Psyché, Jakubov (46. Mládek), Dendis (46. Hejl), Rizvanov, Stáňa.

Branky: 20. (pen.) a 81. Micovčák, 38. Vrabec. Rozhodčí: Slabý – Vlček, Poživil. ŽK: Dvořák, Malinský (LIB). Diváci: 70.

Slovan vstoupil do zápasu velmi aktivně. Během prvních deseti minut prověřili hostujícího brankáře postupně Gembický, Vrabec a Micovčák. První vyloženou šanci měli však Ostravané. Po libereckém rohovém kopu všichni propadli a Helešic stíhaný Köstlem se hnal ve 12. minutě sám na Nguyena, který vyškrábl střelu na rohový kop. V 19. minutě přestřelil z dobré pozice Malinský. O minutu později už bylo pro domácí veseleji. Slovan dostal příležitost zahrávat pokutový kop a exekutor Erik Micovčák se střelou doprava nahoru nemýlil.

Vstřelená branka jakoby domácí tým uspokojila a do hry se začali dostávat hosté. Jejich tlak vyvrcholil ve 36. minutě, kdy chybujícího Gembického obešel Kania. Ve vápně udělal kličku a zblízka vypálil. Nguyen však předvedl skvělý reflex a míč vyrazil. Otřepané nedáš dostaneš se opět potvrdilo. O dvě minuty později se nalevo uvolnil Knejzlík, poslal centr na malé vápno, kde stál Milan Vrabec, který se kličkou zbavil obránce a překonal Budínského.

Druhý poločas začal v pomalejším tempu a dlouho se nic nedělo. Ostrava se snažila o snížení, Slovan si však její akce zkušeně hlídal. Až v 64. minutě vyslal nebezpečný projektil ostravský Stáňa. Střelou po zemi jen těsně minul pravou tyč Nguyenovy svatyně. Čtvrt hodiny před koncem vystrašila pomalá malá domů nejen Nguyena. Brankář Slovanu byl rychlý a míč před dotírajícím Stáňou odkopl. O tři minuty později si Heppner skvěle pohlídal ofsajdovou past a mířil sám na brankáře. Jeho klička byla ale pomalá a čitelná. Gólman Ostravy si skokem pod jeho nohy s touto šancí poradil.

V 81. minutě bylo rozhodnuto. Ostravští propadli a hned tří domácí fotbalisté se hnali na Budinského. Vrabec předložil Eriku Micovčákovi, a ten už neměl problém trefit odkrytou branku. Vše nasvědčovalo poklidnému konci s nulou vzadu pro domácího gólmana Nguyena. Až do 89. minuty, kdy byl v pokutovém území faulován ostravský Mešaninov. Fotbalové nepsané pravidlo, že faulovaný hráč se nemá stavět k puntíku se opět potvrdilo. Nguyen vystihl směr střely a penaltu Mešaninovi lapil. Nakonec to tedy bylo i s nulou vzadu a Slovan si připisuje důležité tři body v nadstavbové části v boji o titul.

Ondřej Vintr

Dvacetiletý záložník pomohl k výhře Brna nad Jihlavou 4:1 dvěma góly. Trefilo se i jeho dvojče Marek.