19.2.2018
JAB - SPA
31.7.2017 | Ondřej Zoubek

Třinec držel krok jen v první půli. Karviná mu na jeho hřišti nakonec nadělila bůra

Třineckým juniorům se úvodní vystoupení v nové Juniorské lize vůbec nepovedlo. V prvním poločase ještě byli Karviné vyrovnaným soupeřem, ale ve druhé půli naprosto propadli. Karviná hrála kompaktně, bez chyb vzadu a postupem času si na třineckém stadionu otevřela střelnici. Díky vysokému vítězství se usadila na čele moravské skupiny soutěže.

1.kolo  •  po 31.7.2017  •  15:00
FK Fotbal Třinec
0:5
MFK Karviná

Poločas: 0:1
FK Fotbal Třinec: Adamuška – Joukl, Lanc, Velner, Chloň (77. Ceniga) – Zahaluk (61. Potůček), Tobiáš, Motyčka, Samiec, Lasota (56. Šarudi) – Kvapil (67. Cieslar J.).
MFK Karviná: Ciupa – Čehajič, Formela (46. Egri), Lischka, Vondra – Lingr (67. Kyriakopoulos), Smrž, Duda, Puchel (67. Sas) – Ramírez, Weber (85. Putyera).
Branky: 45. Ramírez, 58. Egri, 65. Lischka, 84. Weber (pen.), 88. Sas. Rozhodčí: Vojkovský – Dresler, Lakomý. ŽK: Zahaluk – Ramirez. Diváci: 80.

Utkání mezi Třincem a Karvinou bylo na stadionu Rudolfa Labaje rozehráno v tropickém vedru. Domácí družina nasadila do boje pět fotbalistů z A-mužstva, zatímco na soupisce Karviné byli nejstaršími dva jednadvacetiletí záložníci Weber a Puchel. Lepší vstup do zápasu prožila rozhodně Karviná a už v sedmé minutě si vypracovala první šanci. Po šikovném obloučku od Čehajiče ale Duda z voleje zblízka přestřelil Adamuškovu branku.

Další obrovské příležitosti už Třinec nedopustil a postupem času vyrovnal herní projev. Po chybě Formely mohl úvodní branku zařídit zkušený Motyčka, ale únik po levé straně zakončil nepřesnou přihrávkou na Kvapila. Na hrotu karvinské sestavy byl nesmírně aktivní Venezuelan Ramírez, ale nejdříve střílel těsně vedle zpoza šestnáctky a později mu dobře nesedla ani střela z malého vápna po rohovém kopu. Proti průniku Webera zase zasáhl gólman Adamuška ve spolupráci se skluzujícím obráncem Velnerem.

O minutu později po možnosti Webera si Třinec vypracoval svou největší šanci první půle. Tobiáš přihrál mezi karvinskými beky na Kvapila, který si ale tváří v tvář brankáři Ciupovi nedokázal poradit a balon do sítě nedostal. Vedoucího gólu se tak v poslední minutě úvodního dějství dostali hosté. Hezká kombinační akce po pravé straně skončila u Matheuse Erika Kleybela Ramíreze, a ten už v další šanci nezaváhal. Technickou střelu po zemi z hranice šestnáctky umístil k pravé tyčce.

Na Třinci byla po přestávce znát snaha o vyrovnání, nicméně přes pečlivou karvinskou defenzivu se do šancí nedostával. Kvapil dosáhl na gól jedině z ofsajdu a postavení oproti obranné linii se nepohlídal ani v další nadějné situaci. To na druhé straně se musel činit brankář Adamuška po průniku Dudy a střele Lingra. Domácí gólman vyrazil míč na roh, který už ale Třinec ubránit nedokázal. Smrž prodloužil centr Puchela na zadní tyč, odkud už se hlavičkou nemýlil o poločase střídající David Egri.

Od tohoto momentu jako by se třinecká hra úplně sesypala a na hřišti zůstalo jediné mužstvo. Domácím nepomohla ani četná střídání. Třetí branku mohl po skvělé přihrávce od Smrže přidat Ramírez, ale balon netrefil čistě, a navíc trefil dobíhajícího Lance. Po šestašedesáti minutách už se ale se spoluhráči mohl těšit z třetího gólu. Třinci se stal osudným znovu rohový kop, po přesném centru Webera nedokázali ubránit urostlého Davida Lischku, a ten zvýšil hlavou už na 3:0. Bylo téměř jisté, že Karviná získá tři body.

Sedm minut před koncem zahrál ve vápně rukou Potůček a sudí Vojkovský po dlouhém váhání nařídil penaltu. Míč si postavil Tomáš Weber a střelou do pravé části branky nedal Adamuškovi šanci. Hned po vstřelené brance syn trenéra karvinského A-mužstva Jozefa Webera vystřídal. Z lavičky pak sledoval ještě jednu povedenou akci karvinských juniorů, na jejímž konci stál po přihrávce od Dudy střídající Ostap Sas. Devatenáctiletý Ukrajinec dal výsledku zápasu finální podobu. Karviná ukázala, že by v moravské polovině ráda zabojovala o postup do nadstavby, zato na Třinecké čeká nejspíš další obtížná sezona.

Dvacetiletý útočník Zlína přispěl k výhře 4:2 nad Zbrojovkou Brno dvěma góly.