PLZ - TRI
27.5.2018
2.5.2018 | Michal Janoštík

Třinec podruhé za sebou vyhrál, po Brnu porazil 4:2 i Bohemians 1905

Junioři Třince si poradili v utkání 5. kola nadstavbové skupiny B Juniorské ligy s Bohemians Praha 1905, které porazili v poměru 4:2. Hlavní tváří zápasu byl domácí útočník Tomáš Hykel, který jeden gól vstřelil a na další tři přihrál. Pro Třinecké je to druhá výhra v řadě, Bohemians naopak po dvou výhrách tentokrát prohráli.

5.kolo  •  st 2.5.2018  •  13:30
FK Fotbal Třinec
4:2
Bohemians Praha 1905

Poločas: 3:0
FK Fotbal Třinec: Adamuška – Chloň, Lanc, Velner (74. Nieslanik), Konečný (46. Markiefka) – Zahaluk (46. Potůček), Celba, Ižvolt, Cieslar, Cienciala (62. Ceniga) – Hykel.
Bohemians Praha 1905: Šrámek – Přibyl, Brak, Vetešník, Jaroš (80. Osmančík) – Dias (62. Malý), Jeslínek (70. Vieira), Káš, Vrána – Hadi, Bassey.

Branky: 4. a 19. Celba, 23. Velner, 65. Hykel – 68. Bassey, 86. Vieira. Rozhodčí: Mrázek – Antoníček, Batík. ŽK: Chloň – Šrámek, Brak, Jaroš, Hadi. Diváci: 40.

Utkání mezi Třincem a Bohemians začalo opravdu zhurta. Hned první větší šance skončila brankou poté, co si nikym nehlídaný Josef Celba našel centr ve vápně a přesnou hlavičkou zamířil přímo do šibenice. Klokani poté viditelně přidali, měli k dispozici několik rohových kopů, ale k vážnějšímu zakončení to nevedlo.

No a tak mohl přijít trest. Hykel byl ve sprinterském souboji rychlejší než brankář Šrámek, jenž jej na hranici vápna poslal k zemi a mohl být hodně rád, že viděl jen žlutou kartu. Stejně jako o pár okamžiků později mohl být rád proto, že Ižvolt jen těsně minul branku. V devatenácté minutě se už ale domácí radovali. Josef Celba dostal namazáno od Hykela a střelou mezi nohy brankáře soupeře korunoval svůj druhý gól v zápase.

Bohemians jakoby vývoj hodně zaskočil a hosté nestíhali útočným výpadům Třince. Ve 24. minutě sice obránci ještě míč z brankové čáry odkopli, ale pouze k Michalovi Velnerovi, který po dorážce rozvlnil síť za brankářem již potřetí.

Na jedinou vážnější šanci se klokani zmohli ihned po rozehrávce. Vybojovali totiž rohový kop, po kterém se k hlavičce dostal Vetešník, ovšem vylámal si zuby na hbitém Adamuškovi. Domácí nepolevovali a znova se hnali do útoku. Konečný však hlavičkou neuspěl, stejně jako Chloň, jenž těsně minul. Třinec si vytvořil do konce poločasu ještě jednu tutovku, ale Cieslar, ani na třikrát Velner neuspěli, a po ubráněné krizové situaci stále ještě bylo o co hrát.

Že to hosté nevzdali bylo jasné ihned po začátku druhého poločasu. Bassey se uvolnil na levé straně, ale jeho pokus na vzdálenější tyč proletěl pouze těsně kolem ní. V obraně to však nebylo úplně ono.

Tomáš Hykel se totiž v 64. minutě zjevil úplně sám na malém vápně a bez obtíží zvýšil gólvoý účet zápasu. Klokani ale rychle odpověděli o čtyři minuty později. Fortune Akpan Bassey napřáhl z hranice vápna a prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Bassey byl aktivní i nadále, nastřelil ale pouze břevno branky a snížení z kopačky Matheuse Vieiry Dos Santose již přišlo pozdě. Jeho přímý volný kop byl ale ukázkový. Nic to ovšem nezměnilo na tom, že Třinec v pohledném zápase porazil Bohemians 1905 4:2.

Ondřej Vintr

Dvacetiletý záložník pomohl k výhře Brna nad Jihlavou 4:1 dvěma góly. Trefilo se i jeho dvojče Marek.