23.10.2017
JAB - SLA
21.8.2017 | Daniel Ryl

Vítězství Sigmy řídili Krayzel a Hála, Brno stále čeká na výhru

Bez porážky a zároveň bez vítězství vstupovali fotbalisté Zbrojovky do utkání 4. kola Juniorské ligy proti Olomouci. Ta pro změnu chtěla odčinit poslední dvě porážky, což se jí na brněnské půdě podařilo. Na první trefy Marcela Krayzela a Martina Hály domácí ještě zareagovali, ale na další dvě trefy už zareagovat nedokázali a po porážce 2:4 se propadli na předposlední místo moravské skupiny, naopak Sigma je třetí se ztrátou čtyř bodů na Slovácko a Karvinou.

4.kolo  •  po 21.8.2017  •  15:00
FC Zbrojovka Brno
2:4
SK Sigma Olomouc

Poločas: 2:2
FC Zbrojovka Brno: Halouska – Gáč, Janošek, Sedlák, Vintr M., Ashiru (63. Kroutil), Buchta, Vintr O., Krejčí (58. Krula), Přichystal (15. Svensson), Zukal.
SK Sigma Olomouc: Spurný – Juráš, Hála (84. Nízký), Polom, Antl, Buchvaldek (79. Malenda), Manzia, Romero (81. Voleský), Kiška, Krayzel, Bala (76. Chytil).
Branky: 21. (pen.) a 43. Janošek – 13. a 64. Krayzel, 22. a 82. Hála. Rozhodčí: Machálek – Pelikán, Dohnálek. ŽK: Krejčí – Juráš. Diváci: 100.

Zbrojovka, posílená o několik hráčů prvního týmu, si vytvořila první střelecký pokus, když už po šesti minutách jeden z domácích hráčů protáhl brankáře Spurného. O tři minuty později už musel zasahovat i domácí Halouska a byl úspěšný. Ve čtrnácté minutě už ale neuspěl. Šikovně kopnutý roh doskákal až na hlavu připraveného Marcela Krayzela, který hlavičkou k tyči otevřel skóre.

Vzápětí museli domácí stáhnout zraněného Přichystala a na hřiště zamířil Svensson. Zbrojovka v následujících minutách držela míč na svých kopačkách a v 21. minutě byla odměněna pokutovým kopem. Olomoucký brankář si na dělovku Dominika Janoška sáhl, ale gólu už zabránit nedokázal. Radost domácích však nevydržela příliš dlouho, protože hned po rozehrání míče se Olomoučtí vydali dopředu a na konci povedeného útoku stál Martin Hála. Jeho střela k tyči tak vrátila Sigmě vedení.

Hanáci mohli svůj náskok později navýšit, ale Kiška pálil pouze do Halouska, zatímco Krayzel rozvlnil pouze boční síť. Ačkoliv byli hosté aktivnějším týmem, do přestávky skórovalo jen Brno. Jmenovitě se o to postaral Dominik Janošek, jenž si ve vápně počkal na padající míč a nechytatelnou dělovkou poslal oba týmy do kabin za vyrovnaného stavu.

V 64. minutě se měnil stav popáté a opět v tom měl prsty Marcel Krayzel, který si i v tomto případě naběhl na rohový kop a střelou z rohu malého vápna poslal svůj tým do vedení 3:2. Zbrojovka byla v následujících minutách aktivnější, ale z rohových kopů i standardních situací výrazně nezahrozila.

To Martin Hála si při zahrání přímého kopu vedl o poznání lépe a osm minut před koncem řádné hrací doby usměrnil svou dělovku do levé tyče, od které se míč odrazil do branky. Závěr zápasu už si Sigma pohlídala a zaslouženě si připsala druhé vítězství v sezoně, zatímco Brno na něj i po čtyřech kolech stále čeká.

Zlínský útočník rozhodl dvěma góly o výhře svého mužstva na půdě Třince 2:0. Junioři Fastavu drží šest zápasů neporazitelnost.