23.10.2017
JAB - SLA
31.7.2017 | Ondřej Jícha

Z jasného zápasu drama, Plzeň však na úvod přetlačila Bohemians

Nevídanou přestřelkou odstartoval pondělní program prvního kola Juniorské ligy. Pod žhavým sluncem přestřílela Viktoria Plzeň domácí Bohemians Praha 1905 v divoké přestřelce 4:3. Západočeši přitom v poločase vedli nad Pražany 3:0. Výhru si však pojistili až v samotném závěru, kdy zkompletoval hattrick Novák.

1.kolo  •  po 31.7.2017  •  11:00
Bohemians Praha 1905
3:4
FC Viktoria Plzeň

Poločas: 0:3
Bohemians Praha 1905: Kouba – Brak, Buchta, Horizrál (24. Begič), Hubínek, Nátr (46. Melíšek), Nitrianský, Urdinov (46. Vrána), Vacík, Václavík, Věchtík (85. Buneš).
FC Viktoria Plzeň: Sváček – Pek, Arzberger (79. Brož), Čermák (46. Suchý), Kadar, Mudra, Novák, Pavlík, Pfeifer, Ryška (78. Čihák), Vacovský.
Branky: 52. Hubínek, 62. Brak, 87. Nitrianský (pen.) – 32., 36. a 85. Novák, 27. Arzberger. Rozhodčí: Klíma – Melichar, Pospíšil. ŽK: Pfeifer (PLZ). Diváci: 100.

Stačilo deset minut a Plzeň si vytvořila luxusní náskok, který však málem prohospodařila. Rychlé vedení za deset minut si vytvořili Západočeši poté, co se obrana Bohemians rozpadla po prvním inkasovaném gólu. Defenzívu Pražanů načal Tomáš Arzberger, který ustál souboj ve vápně a následně střelou k tyči překonal Koubu.

Mužem zápasu se však stal Rudolf Novák, který posléze přidal do poločasu ještě dvě branky. Nejprve se prosadil zpoza šestnáctky a následně i akrobatickou střelou na vzdálenější tyč. V tu chvíli vedla Plzeň již 3:0 a směle kráčela za výhrou v úvodním kole.

Na nepříznivý vývoj reagovali Bohemians stažením Urdinova, kterého nahradil Vrána. Střídání se domácím vyplatilo dokonale. Přes levého záložníka Pražanů začínala totiž chodit jedna akce za druhou a domácí se rázem dostali na dostřel jedné branky.

Nejprve Vrána založil akci domácích, po níž se trefil Michal Hubínek a posléze se postaral i o roh, z něhož snížil na rozdíl jediného gólu Vojtěch Brak. Následně, do třetice všeho dobrého, vybojoval penaltu, kterou proměnil Milan Nitrianský.

Ani jeho povedený výkon však hráčům Bohemians na vítězství nestačil. Ještě před pokutovým kopem totiž využil jediný brejk Plzně ve druhém poločase Rudolf Novák, kterého šajtlí za obranu vyslal Suchý a západočeský mladík zkompletoval hattrick, čímž zařídil výhru Plzně, která nakonec vyhrála v divoké přestřelce 4:3.

Zlínský útočník rozhodl dvěma góly o výhře svého mužstva na půdě Třince 2:0. Junioři Fastavu drží šest zápasů neporazitelnost.