29.5.2018
PRI - KAR
30.4.2018 | Michal Janoštík

Zlín mrzely neproměněné šance. Proti Karviné v závěru přišel o výhru

Zlínští v 84. minutě vedli nad Karvinou 3:1 a mířili za třemi body, navíc měli několik velkých šancí, ze kterých mohli zvýšit na tříbrankový rozdíl. Nekonalo se a naopak Karviná díky gólům z 85. a 93. minuty vyrovnala na 3:3.

4.kolo  •  po 30.4.2018  •  11:00
FC Fastav Zlín
3:3
MFK Karviná

Poločas: 2:1
FC Fastav Zlín: Dostál – Košák, Tkadlec, Nečas (60. Slaměna), Mlýnek V., Beauguel, Zahradník, Janíček (5. Sklenář, 78. Červenka), Gettler, Venený, Džafič (90. Šiška).
MFK Karviná: Ciupa – Coma, Egri, Galuška, Moskál, Putyera, Ramirez, Řapek, Sas (46. Šulek), Weber (81. Špánik), Bernatík (56. Bielan).

Branky: 15. a 61. Mlýnek V., 37. Džafič – 11. Galuška, 85. Ramirez, 90+3. Šulek. Rozhodčí: Adámková – Dobrovolný, Lakomý. ŽK: Gettler (ZLN). Diváci: 30.

Ve Zlíně na Vršavě přivítali domácí hráči hostující Karvinou. Za slunného, avšak velmi větrného počasí spolu sehráli skvělý zápas, který začal opravdu svižně. Hned v úvodu Zlín ukazoval, že si jde pro tři body. Přetažený centr na levou stranu našel svého adresáta, avšak ten zamířil vedle. Úvod patřil Fastavu, jenž však propadl v obraně a byl to on, kdo inkasoval. Petr Galuška totiž v tváří v tvář Dostálovi nezazmatkoval a otevřel gólový účet utkání.

Domácí ještě více přidali a o pár minut později se dočkali srovnání. Džafič se ve vápně ocitl v situaci jeden proti dvěma, ale dostal dost času na to, aby vymyslel co udělat, což bylo klíčové. Zkušený záložník umným dloubáčkem našel nedaleko stojícího Víta Mlýnka a ten střelou přímo k tyči vyrovnal. Hned nato ale opět zaspala obrana domácího týmu a mohla hodně děkovat brankáři za to, že ji podržel.

Hra se poté poněkud uklidnila a hrálo se daleko vyrovnaněji. O něco více ze hry ovšem měli domácí, kteří se málem prosadili po rohovém kopu, hlavička šla jen těsně vedle. Dočkali se ale o pár minut později. Velmi dobře hrající Adnan Džafič se dostal k odraženému míči na hranici vápna a luxusní střelu otřel o tyč a vymetl šibenici. Karviná ke konci poločasu trochu přidala, ale tlak ve srovnání nepřetavila.

Druhý poločas začal poněkud pomaleji. Na větší šance jsme čekali, ale nakonec to stálo za to. Vše v 61. minutě začal Vít Mlýnek, jenž se po precizním pasu dočkal další přesné trefy, jíž pomohla branková konstrukce. Zlín byl i nadále aktivnějším týmem a vytvořil si několik slibných šancí. V 68. minutě zamířil jen těsně kolem tyče, následně se předvedl Ciupa proti střele zblízka, kterou vytáhl na roh. Hosté čekali hlavně na protiútoky, ke kterému se nakonec i dostali. Střelu ze zhruba deseti metrů však Dostál chytil a skóre se neměnilo. Domácí zahazovali jednu šanci za druhou a byli za to potrestání.

V 84. minutě Ciupa nejdříve vytáhl štiplavou pumelici Beauguela na roh, aby pak jeho spoluhráči z následného protiútoku snížili. První střela ještě trefila pouze obránce, ale k dorážce se dostal Matheus Eric Ramirez, jenž se trefil přímo k tyči a zdramatizoval zápas.

Zlín nepolevil a i nadále hrál velmi útočně. Ciupa však chytal doslova neskutečně. Nejdříve zneškodnil hned dvě střely zblízka, poté kryl i nájezd Beauguela v nastavení a v posledních sekundách tak mohl udeřit jeho tým. Peter Šulek poslal míč do vápna a ten propadl až do sítě za Dostálem. I přes velkou dominanci domácího týmu se body nakonec dělily, hosté ukázali skvělou produktivitu.

Ondřej Vintr

Dvacetiletý záložník pomohl k výhře Brna nad Jihlavou 4:1 dvěma góly. Trefilo se i jeho dvojče Marek.