23.10.2017
JAB - SLA
28.8.2017 | Jan Kobylík

Zlín promrhal vedení a s Karvinou si po gólové přestřelce body rozdělil

Fastav Zlín vedl v prvním poločase proti Karviné o dvě branky, přesto Slezané dokázali v závěru úvodního dějství srovnat na 3:3. Ve druhém poločase se Zlínští znovu ujali vedení, ovšem devět minut před koncem střílel přesně Smrž a vyrovnal na konečných 4:4.

5.kolo  •  po 28.8.2017  •  11:00
FC Fastav Zlín
4:4
MFK Karviná

Poločas: 3:3
FC Fastav Zlín: Šiška – Duval (59. Mlýnek V.), Bačo, Tkadlec, Nečas (68. Petřík), Zahradník, Kopečný, Hnaníček, Fantiš, Venený, Mlýnek M.
MFK Karviná: Le Giang – Vondra, Soročenko, Puchel, Smrž, Ramirez, Lingr, Weber, Sas (74. Kyriakopoulos), Putyera, Egri (68. Formela).
Branky: 9. a 12. Mlýnek M., 37. Kopečný, 72. Fantiš – 26. a 45. Lingr, 44. Puchel (pen.), 81. Smrž. Rozhodčí: Mikyska – Dohnálek, Polák. ŽK: Hnaníček, Bačo – Smrž. Diváci: 100.

Do zápasu vstoupil jasně lépe Zlín, když v deváté minutě vstřelil branku Martin Mlýnek s pomocí odrazu od tyče. O tři minuty později to už bylo o dvě branky, znovu se prosadil Martin Mlýnek, kterého skvěle našel přihrávkou na přední tyč Bačo.

V sedmadvacáté minutě Karviná snížila. Po skvělé kombinaci se řítil na Šišku osamocený Ondřej Lingr, který jej poté chladnokrevně překonal. Tento stav vydržel jenom deset minut, jelikož dvougólové vedení Zlínu vrátil přesnou střelou Miloš Kopečný.

Závěr poločasu patřil Karviné. Nejprve sudí Mikyska ve 44. minutě nařídil pokutový kop, který proměnil Erik Puchel. V nastaveném čase prvního poločasu vyrovnal na 3:3 Ondřej Lingr, jenž stál ve správný čas na správném místě a stačilo mu pouze uklidit míč do poloodkryté branky.

Prvních dvacet minut druhé půli přineslo fotbalovou nudu a mnoho nepřesností na obou stranách. V 73. minutě byl Fantiš faulován na hranici velkého vápna a sám faulovaný se uchopil exekuce přímého kopu. Krásnou zatočenou střelou nedal Antonín Fantiš karvinskému brankáři sebemenší šanci.

Karviné se ovšem stejně podařilo do konce zápasu vyrovnat. V 82. minutě zahrávali hosté roh a obrana Zlína nebyla dostatečně důrazná. Míč se dostal na kopačku Vojtěcha Smrže, jenž střelou z první zakončil přesně k tyči. Zápas tak nabídnul velké gólové hody a nakonec skončil remízou 4:4.

Zlínský útočník rozhodl dvěma góly o výhře svého mužstva na půdě Třince 2:0. Junioři Fastavu drží šest zápasů neporazitelnost.