26.2.2018
LIB - CEB
16.10.2017 | Jan Kobylík

Zlín rozhodl proti Jihlavě už v prvním poločase a dál drží sérii bez prohry

Junioři Zlína prodloužili svou sérii bez porážky už na sedm zápasů, navíc přidali třetí výhru v řadě. V duelu proti Jihlavě rozhodli už v prvním poločase, po němž svítilo na tabuli skóre 3:0. Hosté sice zkraje druhého poločasu snížili, ale Fastav své vedení pohodlně hlídal a v závěru navíc přidal čtvrtý zásah.

10.kolo  •  po 16.10.2017  •  13:00
FC Fastav Zlín
4:1
FC Vysočina Jihlava

Poločas: 3:0
FC Fastav Zlín: Zlámal (46. Šiška) – Votava (73. Mlýnek V.), Holík (52. Nzembi), Tkadlec, Štěpánek, Bartošák (52. Oulehla), Zahradník, Podio, Bartolomeu, Venený, Mlýnek M. (87. Nečas).
FC Vysočina Jihlava: Kolář – Kryštůfek, Smejkal, Záviška, Daníček, Marcin (25. Časta), Fikar (46. Vrzal), Beseda, Dujmovič, Svatík, Vašíček (46. Průša).
Branky: 4. Bartošák, 40. Bartolomeu, 44. Zahradník, 88. Nečas – 50. Svatík. Rozhodčí: Mrázek – Pochylý, Horák. ŽK: Štěpánek – Beseda. Diváci: 80.

Do utkání vstoupili bleskově domácí a aktivitu ihned proměnili v úvodní branku. Podio vybídnul přihrávkou Lukáše Bartošáka, který nedal střelou k tyči Kolářovi šanci.

Jak ševci do prvního poločasu vstoupili, tak jej taky zakončili. Ve čtyřicáté minutě letěl do vápna centr z levé strany, odrazem od Veneného se dostal k Robertu Bartolomeuovi, kterému už nedělalo problém překonat hostujícího brankáře z bezprostřední blízkosti.

A pro Jihlavu bylo ještě hůře. V poslední minutě se na levé straně uvolnil Martin Zahradník, pláchl celé hostující obraně a a prostřelil brankáře. Do kabin šli tedy Zlínští s tříbrankovým náskokem.

Zkraje druhého poločasu Jihlava snížila. Z rohového kopu přiletěl míč na hlavu Martina Svatíka, jenž pohotově uklidil míč za Šiškova záda.

V 65. minutě měla Jihlava možnost vstřelit druhou branku. Nejlepší střelec hostí Záviška se pokusil o střelu ze strany mířenou na přední tyč, nad jeho síly byl ale brankář Šiška, který jeho ránu skvělým a reflexivním zákrokem vyrazil.

Po zbytek druhého poločasu Zlín plně kontroloval zápas a Jihlavu nepustil k žádné vážnější šanci. Minutu před koncem naopak domácí přidali čtvrtou branku. Vít Mlýnek v samostatném úniku vybídl vynikajícím pasem Martina Nečase, který měl jediný úkol – dostat míč do poloodkryté branky.

Dvacetiletý útočník Zlína přispěl k výhře 4:2 nad Zbrojovkou Brno dvěma góly.