28.8.2017
SPA - LIB
7.8.2017 | David Suchý

Slovácko promrhalo třígólový náskok, ale nakonec Baník udolalo

Nevídaný zápas byl vidět v moravské části Juniorské ligy, kde se proti sobě postavily týmy Slovácka a Baníku. Zatímco úvodní poločas patřil domácím, ten druhý hostům. Slovácko si za první poločas vypracovalo třígólový náskok, ovšem ten Baník dokázal ve druhé půli smazat. Krátce po vyrovnání ale Slovácko udeřilo počtvrté a radovalo se tak z konečné výhry 4:3.

2.kolo  •  po 7.8.2017  •  13:00
1.FC Slovácko
4:3
FC Baník Ostrava

Poločas: 3:0
1.FC Slovácko: Trmal – Flasar, Chýla, Hani, Tischler (46. Minx), Čajka, Křivánek, Hellebrand, Jurák, Yu (60. Jahoda), Pospíšil (86. Řehola).
FC Baník Ostrava: Chmiel – Novák, Kubík, Lehnert, Rizvanov, Vician, Hykel, Mládek (46. Dendis), Hejl, Mondek (46. Bolf), Jakubov.
Branky: 5. a 30. Yu, 36. Hani, 69. Jahoda – 60. Dendis, 61. Bolf, 64. Kubík. Rozhodčí: Vojkovský – Dresler, Lakomý. ŽK: Pospíšil – Dendis, Jakubov. Diváci: 60.

Úvod utkání vyšel lépe Slovácki. Už po necelých pěti minutách hry se prosadil jihokorejský forvard Kanghyun Yu, který po sólovém úniku zakončil přesně ke vzdálenější tyči. Tato branka ale překvapivě znamenala konec větším šancím, a to až do třicáté minuty. Slovo si opět vzal asijský fotbalista ve službách Slovácka, jenž se tvrdě opřel do balónu za šestnáctkou. Výsledkem byla druhá branka v síti Chmiela.

Hosté po celý první poločas propadali ve středu hřiště, navíc nedokázali ani odvracet bleskurychlé protiútoky soupeře. Právě po jednom z kontrů se domácí fotbalisté radovali potřetí. Náramnou přihrávku za obranu obdržel Agon Hani, který si v zakončení už věděl rady.

V kabině Baníku Ostrava to muselo o poločasové přestávce hodně vřít. Jinak si asi nikdo z přítomných nedokáže představit, co se dělo na začátku druhého poločasu. Hodně vidět byl především Tomáš Hykel, který zlobil na pravé straně. Byl to právě hostující hráč, který napříč pokutovým územím nalezl Jakubova, jehož ránu skvěle vykopl domácí strážce tyčí.

Co se nepovedlo Baníku v jednapadesáté minutě, to se povedlo o devět minut později. Střídající David Dendis si to namířil do pokutového území, kde převzal přihrávku a následně chladnokrevně zakončil. První branka ostravských znamenala předzvěst dalších branek. O necelé dvě minuty později snížil na rozdíl jediné branky Jakub Bolf.

Aby toho pro domácí nebylo málo, tak skvělou pětiminutovku hostujícího mužstva završil Ondřej Kubík, který hlavičkou do protipohybu brankáře zařídil opět nerozhodný stav. Ostravští nadále hýřili aktivitou, nicméně byli to opět domácí, kteří si vzali vedení zpět. Aktivní Pospíšil nalezl na pravé straně Dominika Jahodu, který následně zamířil přesně k zadní tyči.

Utkání bylo pojato opravdu hodně ofenzivně, navíc obrany obou celků se neprezentovaly zrovna dobrým dojmem. Na své si nepřišel prudkou ránou z dálky Vician, těsně před koncem utkání se málem zrodilo vyrovnání. Nepovedený odkop jednoho ze zadáků Slovácka nakonec dopadl dobře, neboť zakončení z bezprostřední blízkosti mířilo pouze do dobře vyběhnuvšího brankáře.

Jakub Moravec

Rok narození: 1996

Jednadvacetiletý záložník byl hlavní postavou v utkání Českých Budějovic proti Příbrami, které Jihočeši zvádli skvěle a vyhráli 7:0. Moravec se proti svým bývalým spoluhráčům blýskl hattrickem.