23.10.2017
JAB - SLA
13.8.2017 | Jan Kobylík

Hubené vítězství Třince nad Zlínem zařídil jediným gólem Samiec

Junioři Třince se dočkali nejen prvního vstřeleného gólu v nové sezoně, ale také premiérových bodů. Ze hřiště Zlína si nakonec odvezli všechny tři, když o jejich hubené výhře rozhodl jediným gólem Martin Samiec. Zlínští sice během zápasu měli územní převahu, ale několikrát selhali v koncovce.

3.kolo  •  ne 13.8.2017  •  10:30
FC Fastav Zlín
0:1
FK Fotbal Třinec

Poločas: 0:0
FC Fastav Zlín: Šiška – Nzembi (72. Pavlíček), Štípek (64. Tureček), Košák, Tkadlec, Podio, Petřík, Mlýnek V. (72. Mlýnek M.), Nečas (54. Votava), Zahradník, Venený (82. Stuchlík).
FK Fotbal Třinec: Adamuška – Celba (64. Stříž), Lanc, Chloň, Cieslar J., Lasota, Velner, Hošek, Samiec, Tobiáš (24. Kvapil, 90. Konečný), Zahaluk (57. Markiefka).
Branka: 60. Samiec. Rozhodčí: Vojkovský – Dresler, Lakomý. ŽK: bez karet. Diváci: 110.

První poločas nenabídnul příliš pohlednou fotbalovou podívanou. Od počátku zápasu měl více ze hry Zlín, který držel Třinec na obranné polovině, ale nepodařilo se mu vytvořit jakoukoliv vážnější šanci.

První vážnější šanci si paradoxně vytvořili až hosté. Zlín zahrával v jednadvacáté minutě roh, z něho se dostal míč na třinecké kopačky a byl z toho velmi rychlý brejk. Hošek se řítil už sám na Šišku, který ho ale vychytal.

Po zbytek poločasu opět režíroval hru Zlín, ale opět bez většího efektu. Na konci prvního poločasu měl Štípek šanci poslat Duvala do osamoceného úniku, namísto toho ale zvolil nepřesný centr.

I na začátku druhé půle určoval tempo hry Zlín. Již v padesáté minutě se mohl ujat vedení, když Petřík pronikl obranou Třince jako nůž máslem, předal míč Nečasovi, jenž trefil tyč branky Adamušky. O čtyři minuty později se vyskytl v parádní palebné pozici Votava, Zlín ale ani z toho branku nedokázal dát a záhy přišel trest.

Třinec zahrával v 60. minutě roh, k hlavičce se dostal Martin Samiec, brankář Šiška míč chytnul, následně mu však vypadl z náručí a doskákal za brankovou čáru.

Vedení Třince mohlo být dvojnásobné. Domácí Košák fauloval v pokutovém území a sudí nařídil pokutový kop. Míč si vzal autor prvního gólu Samiec. Zlínský penaltový mág Šiška ho ale vychytal a ještě držel naděje Zlína.

Na konci zápasu ještě zahrozil střelou Stuchlík a o dvě minuty později neproměnil další stoprocentní šanci Votava, jehož hlavičku vyrazila hostující obrana. Třinec tak za velmi obětavý výkon získává první tři body do tabulky za hubené vítězství proti Zlínu.

Zlínský útočník rozhodl dvěma góly o výhře svého mužstva na půdě Třince 2:0. Junioři Fastavu drží šest zápasů neporazitelnost.