19.2.2018
JAB - SPA
2.10.2017 | Daniel Kinc

Druhá výhra Ostravy v řadě. Baník nastřílel Brnu čtyři góly

Junioři Baníku Ostrava se dočkali druhé výhry v sezoně, která je pro ně zároveň druhou v řadě. Slezané uspěli na hřišti Zbrojovky Brno, které nastříleli čtyři góly a radovali se z vítězství 4:1.

9.kolo  •  po 2.10.2017  •  15:00
FC Zbrojovka Brno
1:4
FC Baník Ostrava

Poločas: 1:1
FC Zbrojovka Brno: Floder – Zukal, Buchta, Obůrka, Šustr (77. Kropáček), Přichystal, Janošek (81. Hykš), Kroutil (66. Jambor), Vintr M. (63. Pachlopník), Svensson, Abdulrahman (66. Zikl).
FC Baník Ostrava: Šustr – Dendis (75. Mládek), Kubík, Mooc, Kania, Morgan (86. Purič), Bolf (46. Lehnert), Azackij, Macej (81. Hejl), Hykel, Poznar.
Branky: 28. Přichystal – 23. Mooc, 58. Poznar, 69. Lehnert, 76. Macej. Rozhodčí: Julínek – Horák, Lakomý. ŽK: Buchta (BNO). Diváci: 100.

Utkání začalo aktivitou domácích. První možnost a hned tutovou měl po pěti minutách hry Taiwo, který si v úniku obhodil i vyběhnutého brankáře, ale poté zcela nepochopitelně před prázdnou brankou mířil vedle. Za pár chvil se dopředu vřítil také Přichystal, ovšem Šustr pozorně vyběhl a jeho střelu ve skluzu vyrazil.

Po dvaceti minutách hry se poprvé osmělili také hosté, když Hykel dostal parádní pas za obranu, z pravé straně si ale na Flodera nepřišel. Chvíli nato následoval roh, po němž Poznar hlavou trefil břevno a všudypřítomný Aleš Mooc doklepl míč do opuštěné části branky. A hosté v útočení pokračovali. Další možnost měl na hranici vápna pálící Dendis, jehož projektil prosvištěl kousek nad břevnem.

Z protiútoku se Zbrojovka dočkala vyrovnání. Marek Vintr parádním obloučkem za obranu uvolnil Jakuba Přichystala a domácí křídelník z voleje poslal míč tvrdou ranou na zadní tyč. Vrátit vedení hostů mohl Mooc, ale tváří v tvář Floderovi neuspěl a ten jeho technickou ránu vytáhl konečky prstů. Hosté měli více ze hry, ale v závěru půle mohli inkasovat, poté co Šustr neudržel přízemní ránu ve své moci a k odraženému míči se dostal Taiwo, jenže ten ani ve druhé tutovce duelu neupěl.

Druhá půle začala šancí Poznara, který prověřil pevnost rukavic Flodera, a o chvíli později také Kubík, který ale placírkou nemířil po rohovém kopu přesně. Baník byl aktivnější a po hodině hry se dostal opět do vedení. Ve vápně Brna zůstal volný Tomáš Poznar, jenž se přesnou ranou pravačkou ke vzdálenější tyči nemýlil. Chvíli nato měl šanci také Macej, ale sám před brankou neuspěl.

Baník hrál stále s míčem na kopačkách a dvacet minut před koncem přidal třetí gól. Na centr z levé strany si naběhl střídající Lukáš Lehnert, jenž ve skluzu usměrnil balón do sítě. Zbrojovka chtěla kontrovat po centru Janoška a hlavičce Zikla, ovšem Šustr jim gólovou radost překazil skvělým zákrokem.

Čtvrthodinu před koncem přišla poslední razítko na výhru Ostravy. Obraně domácích utekl Martin Macej, který sám před brankářem nezazmatkoval a kolem jeho těla poslal míč na vzdálenější tyč. O osudu duelu bylo definitivně rozhodnuto. V závěru spálil ještě jednu šanci v úniku Poznar, ale to jej mrzet nemuselo, protože si Baník z Brna po výhře 4:1 odvezl všechny tři body!

Dvacetiletý útočník Zlína přispěl k výhře 4:2 nad Zbrojovkou Brno dvěma góly.