PLZ - TRI
27.5.2018
před 3 dny | Ladislav Pospíchal

Sparta v dohrávce zdolala Zlín a přiblížila se vedoucímu duu tabulky

Junioři pražské Sparty zvládli důležitý dohrávaný zápas 5. kola nadstavbové skupiny A a na domácí půdě zdolali Fastav Zlín 2:0. Vyrovnaný duel rozhodli svými góly kolem šdesáté minuty Novotný s Palečkem. Sparta se tak přiblížila vedoucímu duu Teplice – Slovácko na dva body, hosté ze Zlína jsou osmí.

5.kolo  •  čt 17.5.2018  •  13:00
AC Sparta Praha
2:0
FC Fastav Zlín

Poločas: 0:0
AC Sparta Praha: Bačkovský – Pavlík, Penc, Tasič, Burda, Palečko (84. Maksič), Špaček, Mota Da Silveira (46. Novotný), Alexandr, Radwan, Crnički (77. Čajkovský).
FC Fastav Zlín: Šiška – Košák, Tkadlec, Votava (81. Knedla), Nečas, Vičánek (46. Sotolář), Zahradník, Kopilec (71. Mllýnek V.), Getter, Venený, Mlýnek M. (84. Šimoník).

Branky: 59. Novotný, 62. Palečko. Rozhodčí: Houdek – Černý, Fišer. ŽK: Penc, Tasič – Tkadlec. Diváci: 100.

K dohrávce pátého kola zajížděl Zlín na horkou půdu Sparty a od začátku to byl opatrný fotbal. Na první střelu zápasu se muselo čekat do 10. minuty, kdy si se střelou z hranice vápna poradil domácí brankář Bačkovský.

Těžší zákrok ale musel předvést ve 23. minutě, kdy na něho běžel osamocený Kopilec, ale Bačkovský vyběhl, zmenšil mu střelecký úhel a následně jeho střelu vykopl pravou nohou. O dvě minuty později se připomněli také Pražané, kdy jejich střela orazítkovala pouze pravou tyč Šiškovy branky.

Následně se pokračovalo v opatrném utkání. Zlín sice sršel pohybem a dobře napadal rozehrávku Sparty, ale nedokázal se propracovat do lepší střelecké pozice a většina střel končila mimo branku Pražanů.

Na začátku druhé půle se vyčkávalo na chybu soupeře či povedenou akci a ta také přišla, v 60. minutě po dobrém centru z pravé strany se ve vápně k míči dostal Ondřej Novotný a z první zamířil do protipohybu Šišky a ten neměl šanci reagovat. O dvě minuty později domácí udeřili znovu, tentokráte předvedl Martin Palečko nádhernou individuální akci, kdy se za vápnem zbavil dvou obránců a následně přízemní střelou překonal Šišku.

Hosté byli po dvou rychle inkasovaných brankách jak opaření a defenzíva Sparty je nepouštěla do šancí. Asi jedinou a největší šanci měl v 74. minutě Gettler, který zakončoval rychlou akci hostů, ale Bačkovský si s jeho střelou dokázal poradit a vyrazil ji na roh.

Do konce zápasu již hráči z hlavního města soupeře do šance nepustili a mohli se tak radovat z výhry, naopak Zlín odjížděl domů s prázdnou.

Ondřej Vintr

Dvacetiletý záložník pomohl k výhře Brna nad Jihlavou 4:1 dvěma góly. Trefilo se i jeho dvojče Marek.