30.4.2018
CEB - PLZ
16.4.2018 | Radek Barkman

Slavia si na Xaverově pohrála s Olomoucí a je v čele skupiny B

Fotbalisté Slavie Praha se postarali o další vítězství v části poražených letošního ročníku Juniorské ligy, když dokázali na domácím hřišti porazit mužstvo Olomouce přesvědčivě 5:1. O triumfu rozhodli v první půli, kterou ovládli poměrem 4:0.

2.kolo  •  po 16.4.2018  •  13:00
SK Slavia Praha
5:1
SK Sigma Olomouc

Poločas: 4:0
SK Slavia Praha: Otáhal – Schnürer, Stropek, Muradov, Krejdl (82. Škarda), Freit, Mitrano, Sintean (74. Havránek), Havrda (65. Schneider), Bjeloš (82. Valenta), Rondič (55. Beňo).
SK Sigma Olomouc: Pobořil – Beňa, Polom (65. David), Kotouč, Surzyn, Vybíral (79. Kubáč), Žďánský (46. Raab), Yunis, Manzia, Langer (83. Nízký), Kamas.

Branky: 5. Sintean, 18. Havrda, 29. Freit, 41. Rondič, 78. Beňo – 70. Kamas. Rozhodčí: Zelinka – Novák, Vít. ŽK: Rondič, Mitrano – Raab, Yunis. Diváci: 50.

Sešívaní začali velmi svižně a díky dobrému přiťuknutí Rondiče uháně sám na bránu Andrei Sintean. V pokutovém území zvolnil krok a pak prudkou ranou k tyči překonal brankáře Pobořila poprvé. Aktivita domácích za nepříznivého počasí pokračovala a druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Slavia na pravé straně rozebrala obranu soupeře a levý obránce Šimon Havrda na zadní tyči opět dostal míč za Pobořilova záda.

Ani další průběh utkání žádnou změnu obrázku hry nepřinesl. Těsně před vypršením půlhodiny hry vyrazil Pobořil přímý volný kop Mitrana do strany, pozorný Rondić však rychle vrátil míč zpět do chumle hráčů a pohotová dorážka Tomáše Freita skončila přesně pod břevnem. Debakl Olomouce v první půli pak zakončil hlavičkující Imad Rondič, jemuž míč na hlavu naprosto přesně posadil Freit.

Druhá půle se nesla v duchu již rozhodnutého zápasu a tolik vzruchu nepřinesla. Nabídla ale další dva gólové momenty. Ten hezčí zaznamenal olomoucký Vojtěch Kamas. Navedl si ze třiceti metrů míč na střed a parádní bombou nedal brankáři Otáhalovi šanci zakročit. Slavia však nakonec vyhrála o tři branky. Únik Muradova sice ještě dokázal brankář Pobořil zpacifikovat, proti dorážce Davida Beňa už byl ale krátký. Slavia tak přehrála Olomouc vysoko 5:1 a je v čele tabulky.

Nermin Haljeta

Slovinský útočník ve službách Teplic pomohl dvěma góly k výhře svého týmu nad Karvinou v poměru 3:0.